To świetny piłkarz i przykładny katolik

Didier Drogba, ciemnoskóry piłkarz i zwycięzca Ligi Mistrzów w brytyjskim zespole FC Chelsea, ma także swoich fanów w Watykanie. Tę gwiazdę futbolu, 34-letniego napastnika pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej, chwalił niedawno szef watykańskiego biura ds. sportu przy Papieskiej Radzie ds. Świeckich, ks. Kevin Lixey z USA.
 

- Katolik Drogba zasługuje na uznanie dlatego, że w chwilach wielkich sukcesów pamięta o tym, żeby podziękować Bogu - powiedział watykański duchowny w rozmowie z amerykańską agencją CNS i przypomniał, że ten utalentowany zawodnik prowadził pracę na rzecz pojednania w swojej ojczyźnie rozdartej wojną domową.

 

Droga nie ukrywał wiary również podczas największych rozgrywek, do jakich zalicza się puchar Ligi Mistrzów 19 maja br. - Jak na głęboko wierzącego katolika przystało, nawet w tak gorączkowych momentach, jakimi przy remisowym wyniku 1:1 z Bayernem Monachium były rzuty karne, gdy uzyskał zwycięstwo dla swojej drużyny doprowadzając do wyniku 4:3, dziękował Bogu znakiem krzyża - przypomniał ks. Lixey.

 

Ks. Lixey zwrócił uwagę, że Drogba wielokrotnie w przeszłości demonstrował swoją wiarę i związek z Kościołem. Gdy w 2004 roku zmieniał barwy i przechodził z pierwszoligowej Olimpique Marsylia do FC Chelsea, swoją koszulkę złożył w katedrze Notre Dame de la Garde.

 

Ponadto Drogba odgrywa poważną rolę w swej ojczyźnie. Piłkarz jest jednym z jedenastu członków "komisji prawdy i pojednania", która stara się łagodzić skutki niedawnej wojny domowej w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Konflikt zakończył się w maju 2011 roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?