Poznań: "Strefa Jezusa" - gazeta na Euro

Trzydzieści tysięcy egzemplarzy gazety "Strefa Jezusa" rozprowadzą wolontariusze wśród kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa Euro 2012 do Poznania. Wydanie zostało przygotowane w języku polskim i angielskim.

 

- Wśród kibiców, jak w każdej grupie społecznej, jest wielu chrześcijan. Chcemy zwrócić uwagę, że wydarzenia sportowe można połączyć z religią i wartościami chrześcijańskimi - powiedział KAI Michał Bondyra. Jak zaznaczył redaktor naczelny gazety, w piśmie znalazły się też informacje praktyczne dla przyjeżdżających do Poznania obcokrajowców.

 

Na dwudziestu czterech stronach kolorowego wydania zamieszczono świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012 piłkarza Bartosza Bosackiego i o. Jana Góry OP, pomysłodawcy Lednicy, informacje o działalności stowarzyszenia "Wiara Lecha", a także artykuł biblisty ks. prof. Janusza Nawrota o sportowych nawiązaniach w Biblii. Ciekawe jest również świadectwo nawrócenia hiphopowca Mr. Frenchmana.

 

Na ostatnich stronach pisma znalazły się informacje praktyczne dotyczące miejsc i terminów Mszy św. odprawianych w językach: angielskim, chorwackim, polskim, włoskim, a także po łacinie.

 

Redaktor naczelny "Strefy Jezusa" zaznacza, że dzięki zamieszczonej na końcu pisma mapie Poznania obcokrajowcy zorientują się, gdzie znajdują się stadion miejski, strefa kibica czy kościół, w którym odbędzie się nabożeństwo w ich ojczystym języku. W Poznaniu wyznaczono też tzw. strefę ciszy, czyli kościoły, w których będzie można się pomodlić.

 

Patronat nad gazetą objęli prymas Polski abp Józef Kowalczyk i abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, który skierował też słowo wstępne do kibiców.

 

Podczas Euro gazetę będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarą wolontariusze ubrani w białe koszulki z logo "Przystanek Euro". Pismo będzie można też nabyć w największych poznańskich parafiach.

 

Wydawcą "Strefy Jezusa’ jest archidiecezja poznańska.

 

Informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami można znaleźć na stronie internetowej przystanekeuro.pl/poznan. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?