"W Europie jesteśmy liderami obrony życia"

Nasze społeczeństwo zachowuje zdrowe podejście do rodziny - stwierdził dr inż. Antoni Zięba. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka odniósł się w ten sposób do raportu ''Rodzina bogactwem dla społeczeństwa'', przygotowanego dla Papieskiej Rady ds. Rodziny w perspektywie Światowego Spotkania Rodzin, jakie odbywa się w Mediolanie.

 

Z dokumentu możemy się dowiedzieć, że większość Polaków jest przekonanych o niezbywalnej wartości rodziny i jej roli w społeczeństwie, definiuje rodzinę jako małżeństwo kobiety i mężczyzny posiadające dzieci.

 

- Trzeba się cieszyć z tych wyników, które można porównać do wyników badań dotyczących ochrony życia. W skali Europy jesteśmy liderami obrony życia. Należy mówić o ogromnym sukcesie, to wynik tytanicznej pracy Kościoła katolickiego. W ten sposób budujemy cywilizację życia i zdrowych rodzin - powiedział jeden z liderów ruchu pro-life w Polsce.

 

Jak wynika z badań Polacy uważają swoje rodziny jako integralny element społeczeństwa, jako społeczne "dobro". Zdecydowana ich większość, bo 78,8 proc. uważa także, że rodzina jest instytucją społeczną, mającą wartość publiczną. Tym samym umieszczają swoje rodziny w strukturze społeczeństwa otwartego. Zaledwie 17,8 proc. stawia swoje rodziny poza tą strukturą, uważając, że rodzina jest tylko kwestią prywatnych wyborów. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ghhj 22:01:52 | 2012-12-19
kapłani, politycy reliigjni dzialacze organizacje maja gdzies biedne, głodne zaniedbane dzieci - zamist sypnąc milionami oferuja tylko modlitwe

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~PiotrP 08:33:35 | 2012-06-04
Wczoraj wiadomości TVP=DTV za komuny , nie widziały Marszów dla życia i Lednicy.....
Lewacka TVP reprezentuje te 17,8% a żąda abonametu od reszty na swoją antyrodzinna działalność

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?