Szczyrk, piłki, nabożeństwo w intencji Euro 2012

Coraz więcej piłek futbolowych otrzymuje przed Euro 2012 ks. Jan Byrt z ewangelickiej parafii w Szczyrku. Duchowny zamierza rozdać zebrane piłki 10 czerwca podczas ekumenicznego nabożeństwa z okazji rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej.

 

Piłki przekazał m.in. Adam Małysz, mieszkający na co dzień w pobliskiej Wiśle. - Nie trzeba było go prosić. Sam gra w piłkę i jest też wielkim kibicem. Od razu pomysł nabożeństwa na rozpoczęcie Euro 2012 z piłkami mu się spodobał- przyznaje luterański duchowny.

 

Piłki przesłało też kilkoro eurodeputowanych, posłów, wojewoda i marszałek województwa śląskiego, starostowie powiatów bielskiego i cieszyńskiego, burmistrzowie okolicznych beskidzkich miejscowości, niemieckie miasto partnerskie Zetel oraz osoby prywatne.

 

- Czekamy na inne piłki! Każdy może kopnąć piłkę ks. Janowi Byrtowi do Szczyrku na to nabożeństwo- zachęca duchowny.

 

Znany z oryginalnych przedsięwzięć ewangelizacyjnych duchowny zapowiada, że podczas nabożeństwa chce modlić się "o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i o wspaniałą rywalizację pomiędzy drużynami". Zamierza wybrać wśród wszystkich uczestników nabożeństwa "Boże jedenastki", "które grają mecz dla Bożej chwały, czyli są pełni zapału pracy dla Pana".

 

Nabożeństwo rozpocznie się 10 czerwca o godz. 11.00 w kościele parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?