Biskup porozmawia z księżmi o kryzysie

Biskup Grzegorz Ryś oraz kapucyn ojciec Jordan Śliwiński poprowadzą 9 czerwca w klasztorze dominikanów w Krakowie ostatnią w tym roku akademickim serię warsztatów dla kapłanów "PRO POPULO", które poświęcone będą tym razem kryzysom kapłańskim. Zapisy do 5 czerwca.

 

Obecny biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, a wcześniej rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, oraz twórca i dyrektor Szkoły dla Spowiedników będą dzielić się z uczestnikami warsztatów tym, jak sobie radzić z kryzysami w życiu kapłańskim, czy się ich bać czy nie i czy można się do nich odpowiednio przygotować.

- Zależy nam, by na problem kryzysów spojrzeć z co najmniej dwóch perspektyw: przełożonego - biskupa, byłego rektora seminarium krakowskiego, do którego księża przychodzą, by szukać rady i wsparcia, oraz doświadczonego spowiednika - mówi współorganizujący dominikańskie warsztaty o. Dominik Jurczak.

Warsztaty "PRO POPULO" adresowane są do księży diecezjalnych i zakonnych, którzy chcą pogłębić rozumienie kapłaństwa. Podczas trwających od jesieni zeszłego roku spotkań duchowni mieli już zajęcia o liturgii, udzielaniu sakramentów, spowiednictwie, kaznodziejstwie, modlitwie kapłańskiej oraz o pracy z młodzieżą i zarządzaniu parafią.

- Dziś osoba duchowna musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Od księdza wymaga się bowiem, żeby był ekspertem w wielu dziedzinach. Trudno stawiać takie wymagania, jeśli się nie da księdzu odpowiedniego warsztatu - tłumaczy o. Jurczak.

Warsztaty odbywają się w klasztorze dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

 

Zapisy na ostatnią serię do 5 czerwca na stronie: www.pro-populo.org

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?