Będzie ustawa zakazująca aborcji eugenicznej?

Solidarna Polska chce zaostrzenia prawa aborcyjnego tak, by zakazane było przerywanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Klub SP złożył w środę w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

 

Poseł SP Bartosz Kownacki przekonywał na konferencji prasowej, że ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu to "eugeniczny" powód do aborcji oraz "ustawodawstwo iście nazistowskie".

 

- To przypomina rozwiązania z najtrudniejszych czasów XX wieku - czasów Niemiec hitlerowskich, ale także rozwiązań proponowanych w USA, czy w Szwecji. Wiele przykładów z tamtego czasu pokazuje, jak były to dramatyczne rozwiązania - były to przejawy ludobójstwa - ocenił polityk Solidarnej Polski.

 

Według niego to właśnie w czasach III Rzeszy eliminowano ludzi "ze względu na ich upośledzenie".

 

Kownacki przypomniał również, że prawną ochronę życia każdemu obywatelowi Polski zapewnia konstytucja. Jego zdaniem dotyczy to również życia poczętego. - Trudno więc decydować, żeby osoba chora, która ma się dopiero narodzić, miała zostać zamordowana tylko dlatego, że jest to trudnym przeżyciem dla matki lub dlatego, że wymaga większej opieki medycznej - zaznaczył poseł SP.

 

Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 roku, aborcja w Polsce jest legalna w trzech przypadkach: jeśli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu lub kazirodztwa); jeśli stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub jeśli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

 

W Sejmie od stycznia czeka również na rozpatrzenie projekt Ruchu Palikota ustawy o świadomym rodzicielstwie, który liberalizuje przepisy dotyczące przerywania ciąży. Według projektu aborcja byłaby legalna do 12. tygodnia ciąży.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Adam 04:54:11 | 2012-05-31
Azeby nie było kradzieży, trzega znieść siódme przykazanie, a żeby nie było zabójstwa trzeba przegłosować w sejmie zniesienie piątego przykazanie... Podziemie nie jest argumentem za utrzymywaniem przepisu pozwalającego na zbrodnie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 22:20:02 | 2012-05-30
Podziemie aborcyjne będzie kwitło..


Zalegalizujmy włamania, bo podziemie włamaniowe kwitnie...


Legalne włamania są znacznie bezpieczniejsze

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~boingo 21:43:28 | 2012-05-30
Podziemie aborcyjne będzie kwitło..


Zalegalizujmy włamania, bo podziemie włamaniowe kwitnie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~minia.. 19:51:36 | 2012-05-30
Podziemie aborcyjne będzie kwitło..

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook