Przeciwdziałać kryzysowi ożywiając wiarę

U źródeł kryzysu gospodarczego leży kryzys wiary. Wskazał na to w wywiadzie dla Radia Watykańskiego abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.


- Kryzys wiary niepokoi nas najbardziej. Jest on dramatyczny, jak nieraz mówi Benedykt XVI. Kryzys ten pociągnął za sobą głęboką niepewność w samym człowieku. Prowadzi to w naszym społeczeństwie do różnych form obojętności, indywidualizmu i niestety wprost cynizmu, które, będąc pozbawione wszelkich kryteriów etycznych, wywołały wielki kryzys finansowo-ekonomiczny, nękający dziś cały świat.

 

W tym kontekście podejmujemy nową ewangelizację. Ma ona objąć w pierwszych rzędzie wierzących, by zrozumieli spoczywającą na nich odpowiedzialność, ożywili w sobie wiarę i głęboką świadomość, że mają być głosicielami Ewangelii. Drugim kręgiem nowej ewangelizacji są ci, którzy stali się obojętni i zbyt łatwo nazywają siebie «chrześcijanami niepraktykującymi». Nie zdają sobie sprawy, że to wyrażenie jest sprzeczne samo w sobie, bo chrześcijanin ze swej natury jest tym, kto uczestniczy w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w życiu Kościoła.

 

Wreszcie trzeci krąg to ci, którzy są jeszcze dalsi, ale zapewne pragną spotkać ludzi zdolnych głosić im miłość Boga - powiedział papieskiej rozgłośni szef watykańskiej dykasterii ds. nowej ewangelizacji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?