Dla Czechów rodzina jest priorytetem

Radio Watykańskie

Rodzina wciąż pozostaje dla Czechów jednym z głównych priorytetów. Ponad 90 procent z nich marzy o szczęśliwej i stabilnej rodzinie. Jednakże tylko nielicznym udaje się spełnić te marzenia.

 

Pisze o tym czeski episkopat w liście z okazji Światowego Spotkania Rodzin, które już za dwa tygodnie rozpocznie się w Mediolanie. Biskupi zwracają uwagę na paradoksalny rozdźwięk między ideałami i życiem. W ich przekonaniu winę za to ponosi promowany dziś powszechnie styl życia, w którym nie uwzględnia się rodziny i rodzicielstwa, poświęcając je w imię kariery zawodowej i łatwego sukcesu.

 

Episkopat Czech przypomina, że tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi i zakładaniu nowych rodzin leży w interesie całego społeczeństwa. Jego pomyślna przyszłość jest bezpośrednio związana z tym, ile rodzi się dzieci i jak są one wychowywane. Tymczasem w aktualnych warunkach rodzicielstwo jest okupione wieloma poświęceniami i zgodą na niższy standard życia. Episkopat Czech przestrzega, że taka dyskryminacja rodzin odbije się negatywnie na przyszłości kraju.  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?