Świętość świeckich wg św. Josemarii Escrivy

"Święci nie przemijają, oni żyją pośród nas pokazując, że świętość jest możliwa" - powiedział ks. prof. Ireneusz Werbiński podczas konferencji naukowej na Wydziale Teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja odbyła się pod hasłem "Namiętnie kochać świat" i była poświęcona teologii laikatu wg św. Josemarii Escrivy. Uczestnicy odkrywali tajemnicę świętości katolików świeckich.

 

Konferencja rozpoczęła się w piątek 11 maja specjalnym pokazem filmu "Gdy budzą się demony" w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Podczas drugiego dnia konferencji uczestnicy wysłuchali prelekcji wykładowców obu uniwersytetów m.in. ks. prof. Pablo Marti i ks. prof. Ireneusza Werbińskiego.

 

Ks. Pablo Marti zaznaczył, że świętość trzeba rozpatrywać w jedności z krzyżem Chrystusa. "Prawdziwa świętość ujawnia się właśnie w kontekście krzyża" - powiedział. Podkreślił także, że świętością trzeba się dzielić bardziej przez świadectwo życia niż przez słowo mówione.

 

Ks. prof. Werbiński w swoim wystąpieniu zaznaczył, że katolik świecki tylko wtedy może pokochać świat z pasją i osiągnąć świętość, gdy będzie zakotwiczony w Chrystusie, gdy Jezus będzie żył w jego sercu. Zaznaczył, że św. Escriva podkreślał potrzebę dziecięcej ufności względem Boga na drodze świętości.

 

Organizatorem konferencji był Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydział Teologii Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook