Filipiny: zabito katolickiego dziennikarza

Nestor Libaton, 40-letni dziennikarz katolicki, mąż i ojciec czwórki dzieci został zastrzelony na wyspie Mindanao. Jest to trzeci dziennikarz zabity na Filipinach w ciągu minionych 15 dni, 55 w ciągu ostatnich 10 lat i 151 od 1986 r. W ub.r. na Mindanao zamordowano włoskiego misjonarza, o. Fausto Tentorio.


Libaton pracował w radiu DXHM w miejscowości Mati w pobliżu Davao. Zginął 8 maja z rąk trzech uzbrojonych napastników.

Przewodniczący episkopatu Filipin, abp José Palma na falach Radia Veritas potępił to morderstwo i wezwał władze do jak najszybszego wyjaśnienia sprawy.

Z kolei ks. Francis Lucas, sekretarz wykonawczy Komisji ds. Środków Przekazu konferencji episkopatu powiedział misyjnej agencji Fides, że zamordowany dziennikarz był osobą uczciwą i niewinną, a rozgłośnia, w której pracował, należąca do sieci wspieranej przez Kościół, była nazywana "radiem prawdy", uwrażliwionym na sprawy "kultury życia" i rozwoju Mindanao.

Ks. Lucas ujawnił, że niedawno siedziba innego radia katolickiego, nadającego na północ od stołecznej Manili, została zdewastowana przed wandali.

- Wydarzenia te mają na celu zastraszenie i zmuszenie do milczenia głosów broniących takich wartości jak: prawda, sprawiedliwość i prawa człowieka. Ale Kościół na Filipinach będzie nadal głosił Ewangelię i nie da się uciszyć - zapewnił duchowny.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook