Kryzys wartości przez populizm i ekstremizm

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Jean-Claude Mignon ostrzegł przed kryzysem wartości w Europie. Europa stoi nie tylko w obliczu kryzysu gospodarczego - podkreślił Mignon 8 maja w Strasburgu z okazji Dnia Europy.

 

Zdaniem tego polityka, o wiele poważniejszy kryzys zarysowuje się poprzez wzrost populizmu i ekstremizmu w wielu krajach europejskich.


Europa przeżywa okres wielkiej niepewności - stwierdził Jean-Claude Mignon. Zwrócił uwagę, że obywatele nie ufają politykom i czują, że są pozbawieni orientacji. Wykorzystują to do swoich politycznych rozgrywek politycy bez skrupułów, którzy wzywają do nienawiści i obiecują cuda, które w rzeczywistości niszczą osiągnięcia Europy w dziedzinie społecznej, gospodarczej i politycznej.

 

Jednak "populistyczne ułudy" nie stanowią odpowiedzi na kryzys wartości - ostrzegł Mignon i podkreślił, że zwłaszcza w czasach niepewności należy przywiązywać wielkie znaczenie do podstawowych wartości Europy, do wartości Międzynarodowej Konwencji Praw Człowieka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?