Syria: kapłan z Aleppo zaniepokojony wzrostem wśród młodych muzułmanów fundamentalizmu

KAI / sz
Sobota, 23 września 2017, godz. 11:03
Aleppo powoli powraca do normalnego życia. Przez cztery lata ta gospodarcza stolica Syrii była podzielona na dwie części. Jedna znajdowała się pod kontrolą sił rządowych, w drugiej panowali rebelianci, a potem islamiści.
więcej

Polski zakonnik z Argentyny opowiadał o telefonach od papieża Franciszka

KAI / sz
Sobota, 23 września 2017, godz. 09:14
O telefonach od papieża Franciszka do jego siostry i rodziny oraz o uczestnictwie w rajdzie Dakar opowiadał bernardyn o. Olaf Bochnak podczas spotkania z dziećmi w szkole w Cichem koło Zakopanego. Zakonnik pracuje w Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie. Pochodzi z diecezji krakowskiej, z Sieniawy koło Raby Wyżnej.
więcej

Prymas Polski o tym, jaki powinien być stosunek człowieka do przyrody

KAI / ml
Piątek, 22 września 2017, godz. 21:25
"Tylko w obliczu Boga człowiek może na powrót odnaleźć w pełni siebie i ocalić siebie. Tylko i jedynie w obliczu Boga będzie mógł odszukać równowagę pomiędzy tym, co sam czyni, a tym, kim naprawdę jest. I będzie mógł jasno zobaczyć, że jego prawdziwą wartość określa właśnie to, kim jest, a nie to, co posiada" - mówił 22 września w Nadleśnictwie Łopuchówko Prymas Polski abp Wojciech Polak.
więcej

Prymas Polski do kapłanów o nieuleganiu pokusie narzekania

KAI/ ed
Piątek, 22 września 2017, godz. 12:40
W homilii abp Wojciech Polak odwołując się do Ewangelii i nauczania papieża Franciszka przestrzegał przed dwoma z pozoru nieszkodliwymi pokusami - pokusą ciągłego narzekania i pokusą normalności.
więcej

102. urodziny najstarszego katolickiego biskupa świata

KAI/ ed
Piątek, 22 września 2017, godz. 11:40
Arcybiskup Pinera jest stryjem byłego prezydenta Chile Sebastiana Pinera (2010-2014) i najstarszym katolickim biskupem świata. Dzisiaj świętuje swoje 102. urodziny.
więcej

Papieskie audiencje: prezydent Peru, nuncjusze w Rosji oraz Indonezji i duszpasterze imigrantów

KAI/ ed
Piątek, 22 września 2017, godz. 11:35
Ojciec Święty przyjmie dziś na poszczególnych audiencjach prezydenta Peru, swoich przedstawicieli w Rosji i Indonezji a także krajowych duszpasterstwa imigrantów - informuje Prefektura Domu Papieskiego.
więcej

Watykan: żandarmeria nie chce bezdomnych na placu św. Piotra w dzień

KAI/ ed
Piątek, 22 września 2017, godz. 09:27
W trosce o przyzwoity i godny wygląd Placu św. Piotra i jego okolic - tak wyjaśniono ostatnie działania żandarmerii watykańskiej, związane z obecnością tam osób bez dachu nad głową.
więcej

Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny zachęca do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

KAI/ ed
Piątek, 22 września 2017, godz. 08:39
Z prośbą do duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich wystąpił bp Jan Wątroba. "Wszystkich małżonków - niezależnie od stażu małżeńskiego - zachęcam do odnowienia przyrzeczeń" - napisał Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny.
więcej

James Martin SJ o tym, jak odpowiadać hejterom i "katolickim" trollom w internecie

James Martin SJ / kw
Piątek, 22 września 2017, godz. 07:00
James Martin SJ padł ofiarą oczerniania i ataku ze strony jednego z popularnych w USA portali katolickich. "Te ataki były dla mnie ważną lekcją". Jezuita mówi, co robić w sytuacji, gdy spotykamy katolika ziejącego nienawiścią w internecie.
więcej

Wspólny głos Watykanu i islamu przeciw fundamentalizmowi religijnemu

KAI / sz
Czwartek, 21 września 2017, godz. 20:24
Religii i przemocy nie da się ze sobą pogodzić, religie mają zasoby moralne, mogące przyczyniać się do braterstwa i pokoju, a zjawisko fundamentalizmu, zwłaszcza religijnego, wymaga wspólnego wysiłku, aby mu się przeciwstawić.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook