Kard. Müller: nie wiem dlaczego papież mnie odwołał

KAI / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 19:43
Jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary wykonałem swe zadanie, i to nawet więcej niż było to konieczne - stwierdził kard. Gerhard Ludwig Müller w wywiadzie dla włoskiego liberalnego dziennika "Il Foglio".
więcej

Mija rok od zamordowania ks. Jacquesa Hamela

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 19:28
26 lipca mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jacquesa Hamela, brutalnie zamordowanego przez dwóch młodych islamistów w czasie, gdy odprawiał Mszę w kościele św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray na przedmieściach Rouen.
więcej

Walencja: sprzeciw wobec ograniczeń dla szkół katolickich

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 19:02
Archidiecezja Walencji oraz miejscowy Uniwersytet Katolicki utworzyły Obserwatorium Wolności Nauczania. Nowa instytucja ma zająć się nagłaśnianiem przypadków ograniczania wolności nauczania.
więcej

Rosja: zakaz działalności świadków Jehowy

KAI / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 14:47
Z dniem 17 lipca Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej odrzucił odwołanie się wspólnoty religijnej świadków Jehowy od decyzji tegoż Sądu z 20 kwietnia br., delegalizującej ją jako "organizację ekstremistyczną". Tym samym przepis ten nabrał mocy prawnej i wszedł w życie.
więcej

Klub Inteligencji Katolickiej apeluje do prezydenta Dudy i Episkopatu

KIK / Informacja prasowa
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 12:54
"Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie z narastającą trwogą obserwuje postępującą destrukcję niektórych instytucji Państwa". Przeczytaj oświadczenia Klubu Inteligencji Katolickiej ws. zmian politycznych w Polsce.
więcej

Ksiądz zdobył nagrodę w dziedzinie piwowarstwa

Catholic News Agency / az
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 12:16
Jednemu z Teksańskich duchownych udało się nadać nowy wymiar trunkowi wychwalanemu przez katolików na całym świecie - piwu. Kapłan otrzymał najwyższą nagrodę jaka jest przydzielana w Stanach Zjednoczonych za domowe warzenie piwa - poinformował portal Catholic News Agency.
więcej

Irak: chrześcijanie zaniepokojeni zwolnieniem burmistrza

KAI / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 11:57
Nieoczekiwane zwolnienie z obowiązków burmistrza w Alkusz obudziło zaniepokojenie chrześcijan na irackiej Równinie Niniwy.
więcej

Znamy miejsca wydarzeń centralnych ŚDM w Panamie

KAI / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 10:50
Cinta Costera Uno - nadmorska trasa szybkiego ruchu, połączona z malowniczym deptakiem w centrum stolicy Panamy - została wybrana na miejsce pięciu głównych uroczystości ŚDM Panama 2019.
więcej

Siostra ks. Jacquesa Hamela: nie mam uprzedzeń do muzułmanów

KAI / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 09:02
Swe ostatnie spotkanie z bratem, wrzawę medialną wokół jego śmierci, rozmowę z papieżem Franciszkiem i swój stosunek do muzułmanów wspomniała i przedstawiła Roseline - siostra ks. Jacquesa Hamela zamordowanego przed rokiem w Bretanii przez dwóch ekstremistów islamskich.
więcej

Bp Dajczak: pozwólmy Bogu, aby stawiał nam pytania

KAI / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 08:04
Jezus nie oczekuje od nas konkretnych deklaracji, wypowiedzianych słowem. Jezus pragnie odpowiedzi, którą dajemy własnym życiem - mówił bp Edward Dajczak do ewangelizatorów przygotowujących się w Koszalinie do głoszenia Dobrej Nowiny podczas Festiwalu Sunrise w Kołobrzegu.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook