Abp Martin: Kościół musi się zmienić, jeśli chce przetrwać

KAI / ms
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 16:19
Za rok abp Martin skończy 75 lat i zgodnie z wymogami prawa kanonicznego złoży rezygnację z pełnionego urzędu. Z tej okazji, na rozpoczęcie ostatniego roku urzędowania dziennik "The Irish Times" przeprowadził z nim obszerny wywiad o stanie Kościoła w tym kraju.
więcej

Nicole Kidman: katolicyzm mnie prowadzi, absolutnie wierzę w Boga

KAI / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 12:56
"Katolicyzm mnie prowadzi. Naprawdę mam silną wiarę, staram się regularnie chodzić do kościoła, a także do spowiedzi. W tym sensie jestem uduchowiona, że absolutnie wierzę w Boga" - powiedziała aktorka w rozmowie z "Vanity Fair".
więcej

W zamachach na Sri Lance stracił dwoje dzieci. Mimo to, nie ma w sercu nienawiści

RMF24 / Rita Dinger / twitter.com / pk
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 11:37
"Odpowiedzią jest miłość i pomaganie innym ludziom". Historia amerykańskiego biznesmena, którego syn i córka zginęli w zamachach na kościoły i hotele, obiegła świat.
więcej

Odpowiedź Naczelnego Rabina Polski na oświadczenie biskupów ws. Pruchnika

KAI / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 10:49
Dziękujemy Konferencji Biskupiej za ich jasną, jednoznaczną oraz błyskawiczną odpowiedź na antysemickie pobicie oraz spalenie podobizny Żyda w miejscowości Pruchnik - napisał Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz do Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w odpowiedzi na oświadczenie bp. Rafała Markowskiego ws. Pruchnika.
więcej

Adam Żak SJ o trudnościach w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich w Kościele

DEON TV

Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 09:30
"Opór wśród księży jest bardzo mocny" - Adam Żak SJ w czasie debaty na temat wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele przyznał, że część duchownych i biskupów nie rozumie pewnych kwestii związanych z kryzysem. Porusza również temat filmu "Kler" oraz jego wpływu na dyskusję o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele.
więcej

Dziś Wielki Czwartek w Kościele greckokatolickim

KAI / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 09:15
Dziś w Kościele greckokatolickim i innych Kościołach wschodnich obchodzony jest Wielki Czwartek. Rozpoczyna on Święte Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje do Wielkanocy. Przypadnie ona w najbliższą niedzielę.
więcej

Kolejny katolicki kościół zniszczony. Kiedy skończy się bolesny konflikt?

CNA / kk
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 08:25
Sytuacja miała miejsce w wielkanocny poranek.
więcej

Patriarcha Bartłomiej I poprowadzi "Marsz żywych" na terenie Auschwitz wraz z ponad 10 tys. młodych ludzi z całego świata

KAI / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 21:30
Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej I poprowadzi 2 maja tegoroczny "Marsz Żywych" na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
więcej

Sri Lanka: pogrzeby ofiar, prezydent obiecuje odbudowę kościołów. "Nasi zamordowani bracia już są męczennikami"

vaticannews.va / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 20:30
Na Sri Lance odbywają się pogrzeby kolejnych ofiar krwawych zamachów, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną. Tymczasem aż do 359 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele. 45 z nich to dzieci. Prezydent Maithripala Sirisena odwiedził pogrążone w żałobie rodziny katolików i zapowiedział odbudowę zniszczonych kościołów.
więcej

Bp Turzyński: szkoła jest dobrem wspólnym całego społeczeństwa [ROZMOWA]

KAI / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 19:30
Obydwie strony powinny szukać dobra dzieci, dobra szkoły, dobra autorytetów - mówi KAI bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa nauczycieli. Podkreśla też, że szkoła jest dobrem wspólnym społeczeństwa i wspólnoty narodowej i nie może być instrumentem w rękach małej grupy. Biskup ocenia, że jednym z najsmutniejszych owoców trwającego strajku jest podział w gronie pedagogicznym.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook