Jasna Góra: trwają uroczystości odpustowe

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 14:08
Uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zgromadziły na Jasnej Górze kilka tysięcy pielgrzymów. Większość dotarła pieszo. Przybyły nie tylko duże grupy diecezjalne, jak z Przemyśla czy Poznania, ale również małe pielgrzymki parafialne. Nie zabrakło grup rowerowych. Wielu właśnie dziś przyjmuje szkaplerz, znak przymierza z Maryją.
więcej

"Czy jesteśmy otwarci na przyjęcie Słowa Bożego?"

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 12:21
Do zadania sobie pytania, czy nasze serca są otwarte na przyjęcie z wiarą ziarna Słowa Bożego, zachęcił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański", którą odmówił w wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

Włoski psychiatra o zakazie narzekania: zgodny z nauczaniem Kościoła

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 11:10
Autor tabliczki z zakazem narzekania, która pojawiła się kilka dni temu na drzwiach papieskiego apartamentu w Domu św. Marty w Watykanie, nie spodziewał się tego. W wywiadzie dla agencji ANSA włoski psychiatra i psychoterapeuta Salvo Noè poprzypomina, że o narzekaniu Franciszek mówił w jednym z kazań po początku swego pontyfikatu w 2013 roku.
więcej

Wkrótce ślub kościelny Lionela Messiego?

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 09:19
Arcybiskup La Platy Héctor Rubén Aguer ma nadzieję, że gwiazda światowego futbolu, Lionel Messi, wkrótce weźmie ślub kościelny. Piłkarz klubu FC Barcelona zawarł cywilny związek małżeński ze swoją wieloletnią przyjaciółką Antonellą Roccuzzo pod koniec czerwca w magistracie swego rodzinnego miasta Rosario. Natomiast do ślubu kościelnego w katedrze w Rosario nie doszło "ze względów bezpieczeństwa", jak informowały media.
więcej

Watykan: rozwiązano jedną z zagadek pałacu papieża

CNA / az / kw
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 07:00
Pokierowani wskazówkami z XVI wieku, eksperci musieli dokładnie zbadać mury w jednej z sal, by rozwiązać jedną z tajemnic Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
więcej

"Warto dać kobietom więcej stanowisk w Kościele"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 20:53
- Rola kobiet w społeczeństwie i ekonomii jest bardzo, bardzo ważna, ale w Kościele czasem zostajemy trochę w tyle - uważa kard. Anders Arborelius.
więcej

Katoliccy single spotkali się w Beskidzie Małym

KAI / psd
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 18:56
Około stu osób wzięło udział 15 lipca w górskiej wyprawie na papieski Groń w Beskidzie Małym - przygotowanej dla katolickich singli, którzy szukają swojej drugiej połowy. Podczas kolejnej edycji tego typu spotkań uczestnicy modlili się podczas Eucharystii, a następnie rozmawiali, bawili się i grillowali.
więcej

Jasna Góra: pierwszy w tym roku pielgrzymkowy szczyt

KAI / psd
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 17:47
Z modlitwą za misjonarzy, o umiłowanie Słowa Bożego, wierność Matce Bożej i złożonym ślubom, odnowę życia i nowy zapał ewangelizacyjny na Jasną Górę przybyły tysiące pieszych pielgrzymów. Dziś pierwszy w tym roku tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na odpust Matki Bożej Szkaplerznej dotarły grupy m.in. z archidiecezji przemyskiej i poznańskiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Gorzkowic czy Rozprzy.
więcej

Indie: dewastacja chrześcijańskich cmentarzy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 17:02
Te akty wandalizmu są zaplanowane przez osoby zainteresowane tym, by siać niezgodę między wspólnotami religijnymi i podsycać nienawiść religijną - powiedział metropolita Goa i Damão w Indiach na wieść o kolejnych wypadkach niszczenia cmentarzy chrześcijańskich w tym kraju.
więcej

Aleppo: ludzie wracają, ale walki trwają

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 16:24
"To kraj roztrzaskany na kawałki, zniszczony; brakuje dostaw m.in. wody czy prądu; dostęp do pracy to rzadkość" - tak sytuację w Syrii przedstawił proboszcz jednej z parafii w Aleppo. Franciszkanin o. Ibrahim Alsabagh przypomniał, że wojna cały czas trwa, a jej skutki dalej są odczuwane w największym przed rozpoczęciem konfliktu mieście kraju.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook