USA: biskupi apelują do Trumpa. "To ograniczenie może mieć tragiczne skutki"

Catholic News Agency / Pew Research / az / kw
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 12:26
Amerykańscy biskupi zaapelowali do Donalda Trumpa o zmianę decyzji. W specjalnym oświadczeniu przedłożyli mu konkretną propozycję.
więcej

Ogólnopolskie rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji"

KAI / psd
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 11:27
Ogólnopolskie rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji" odbędą się na początku sierpnia na terenie diecezji tarnowskiej. To propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe.
więcej

"Bóg posyła swoje słowo komu chce, jak chce i kiedy chce"

KAI / psd
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 10:27
"Bóg posyła swoje słowo komu chce, jak chce i kiedy chce, ale ważne jest też zaangażowanie i otwarte serce człowieka" - podkreślił 16 lipca w Oświęcimiu bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy oświęcimskiego klasztoru sióstr karmelitanek bosych.
więcej

Pierwszy spacer śladami br. Alberta i Karola Wojtyły

KAI / psd
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 09:55
W niedzielę po południu w Krakowie odbył się pierwszy spacer zatytułowany "Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie - poszukiwania życiowego powołania". Inicjatywę zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.
więcej

Benedykt XVI o zmarłym kard. Meisnerze

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 21:33
O znaczeniu posługi i osobowości zmarłego 5 lipca byłego arcybiskupa Kolonii, kard. Joachima Meisnera napisał w specjalnym przesłaniu odczytanym wczoraj podczas uroczystości pogrzebowych przesłaniu papież-senior Benedykt XVI. Jego słowa przekazał prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein.
więcej

Prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich odwiedził Ukrainę

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 20:13
W dniach 11-16 lipca przebywał na Ukrainie prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich kard. Leonardo Sandri. Odwiedził tam Kijów, a następnie Charków, Kramatorsk i Słowiańsk na wschodzie kraju, gdzie zapoznał się z trudną sytuacją miejscowej ludności, wywołaną toczącą się tam wojną, oraz sanktuarium maryjne w Zarwanicy i Lwów na zachodzie. Chociaż formalnie był gościem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK), to przez cały czas swego pobytu pozostawał też w kontakcie z miejscowym Kościołem łacińskim.
więcej

Kair: nowy klasztor zakonu benedyktynów

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 19:36
Misjonarze benedyktyni z bawarskiego opactwa St. Ottilien zamierzają założyć klasztor w Egipcie jako sygnał "przeciwko zmniejszającej się liczbie chrześcijan na Bliskim Wschodzie". - Dlatego nasz projekt zyskał w Kościele wiele wsparcia, również ze strony Stolicy Apostolskiej - powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA opat-prezes niemieckich benedyktynów Jeremias Schröder.
więcej

Papież: pozwólmy się prowadzić Maryi ku Chrystusowi

KAI / twitter.com / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 18:30
Pozwólmy się prowadzić Pannie Maryi na drodze wiodącej ku świętej górze, którą jest Chrystus, gdzie następuje spotkanie Boga z człowiekiem - napisał papież Franciszek na swym koncie ma Twitterze.
więcej

Pakistan: chrześcijanin aresztowany za bluźnierstwo

Radio Watykańskie
/ ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 17:32
Surowe prawo o bluźnierstwie przeciw Mahometowi lub Koranowi w Pakistanie zaowocowało kolejnym aresztowaniem. W Pendżabie policja zatrzymała chrześcijanina pracującego jako sprzątacz w prywatnym szpitalu po doniesieniu, iż człowiek ten "wyraził prowokacyjne i wrogie opinie" przeciw prorokowi islamu. Na razie inne szczegóły sprawy są nieznane, służby porządkowe rozpoczęły dochodzenie.
więcej

Jordania: katolicko-anglikańska pomoc uchodźcom

KAI / ml
Niedziela, 16 lipca 2017, godz. 15:48
Anglikańska diecezja Jerozolimy podjęła partnerstwo z katolicką Caritas Jordania w celu wspólnej pomocy dzieciom uchodźców syryjskich. Według wiedeńskiej fundacji "Pro Oriente" jest to interesujący przykład "ekumenizmu służby ludziom wykluczonym". Protokół o współpracy podpisali w Ammanie anglikański biskup Jerozolimy Suheil Dawani i sekretarz generalny Caritas Jordania, Wael Suleiman.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook