Bp Dydycz: mam nadzieję, że katolicy z Zachodu pomogą naszym braciom na Wschodzie

KAI / ms
Piątek, 7 grudnia 2018, godz. 12:55
Ludzie żyjący za wschodnią granicą Polski potrzebują od nas zrozumienia i konkretnego wsparcia materialnego, potrzeb jest bardzo wiele, warunki funkcjonowania Kościoła są tam trudne - podkreśla przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Pacyfik Dydycz.
więcej

Jeden ze swoich listów Albert Einstein napisał o Bogu. Właśnie sprzedano go za rekordową sumę

KAI / sz
Piątek, 7 grudnia 2018, godz. 10:59
Ta niezwykle szczera, prywatna korespondencja została napisana rok przed śmiercią Alberta Einsteina i była najbardziej jasnym wyrazem jego poglądów religijnych i filozoficznych.
więcej

Kraków: wigilia dla osób ubogich w klasztorze Kapucynów

KAI / ms
Piątek, 7 grudnia 2018, godz. 10:29
24 grudnia ponad 250 osób ubogich może zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Wieczerza wigilijna zgromadzi osoby potrzebujące czy bezdomne, którym na co dzień towarzyszą kapucyni oraz pracownicy i wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
więcej

Intencja modlitewna Franciszka na grudzień: w służbie przekazywania wiary

KAI / ms
Piątek, 7 grudnia 2018, godz. 08:27
Do naśladowania stylu Jezusa, który dostosowywał się do osób, aby zapalać ich serca miłością do Boga, zachęca papież w filmiku wideo promującym intencję modlitewną na ten miesiąc.
więcej

Papież zatwierdził nowe prawo ws. zarządzania Państwem Watykańskim

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 21:39
Systematyczna reforma prawna w świetle zasad racjonalizacji, rentowności i uproszczenia oraz kierowanie się kryteriami funkcjonalności, przejrzystości, spójności normatywnej i organizacyjnej elastyczności - przyświecały papieżowi Franciszkowi przy zatwierdzeniu nowego prawa dotyczącego zarządzania Państwem Watykańskim.
więcej

Watykan: wysokiej rangi delegacja pojedzie na szczyt migracyjny ONZ

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 20:35
Na szczycie migracyjnym w Marakeszu w dniach 10 i 11 grudnia będzie obecna także wysokiej rangi delegacja z Watykanu. Według informacji włoskiego dziennika "Corriere della Sera", przewodniczyć jej będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek i Kuria Rzymska rozpoczynają jutro rekolekcje adwentowe

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 19:42
"Dusza moja pragnie Boga żywego" - wokół tego wersetu Psalmu 42 będzie skupione pierwsze rozważanie kaznodziei Domu Papieskiego podczas tegorocznego Adwentu. Tradycyjnie wygłasza je on w obecności papieża w piątki tego okresu liturgicznego w kaplicy Redemptoris Mater w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Zaproszeni są na nie także m.in. szefowie urzędów kurii rzymskiej.
więcej

Konstantynopol ustalił procedurę wybrania głowy Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Ukrainy

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 18:41
W zwołanym na 15 grudnia do Kijowa soborze zjednoczeniowym, na którym powstanie Autokefaliczny Kościół Prawosławny Ukrainy, wezmą udział biskupi, księża, mnisi i świeccy.
więcej

Australia: uchylono wyrok ws. arcybiskupa skazanego za krycie pedofilii

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 17:36
Sąd apelacyjny w Newcastle uchylił wyrok skazujący abp. Philipa Wilsona za niezgłoszenie przestępstw pedofilii jednego z księży. Sędzia Roy Ellis orzekł, że istnieją uzasadnione wątpliwości wobec wydanego w sierpniu br. wyroku.
więcej

Koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży: sprawę ks. Jankowskiego należy wyjaśnić

KAI / sz
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 16:30
"Sprawę oskarżeń ks. prałata Henryka Jankowskiego o wykorzystywanie seksualne nieletnich należy wyjaśnić zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski" - podkreśla o. Adam Żak SJ, założyciel i dyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum w Krakowie. Jeśli oskarżenia są prawdziwe, należy również okazać uwagę i pomoc osobom pokrzywdzonym - zaznacza.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook