"Dyskryminacja homoseksualistów to porażka Kościoła"

La Croix / Augsburger Allgemeine / mp / kw
Środa, 19 lipca 2017, godz. 11:34
"W społeczeństwie świeckim państwo musi ustanawiać prawa, które są równe dla wszystkich" - w ten sposób hierarcha wypowiada się na temat nowego prawa w Niemczech dotyczącego związków homoseksualnych.
więcej

Wenezuela: uczestnicy referendum schronili się w kościele

the Tablet / Crux Now / America Magazine / CNA / mch / kw
Środa, 19 lipca 2017, godz. 10:05
Ostrzelano uczestników nieformalnego referendum dotyczącego opracowania nowej konstytucji. Lokalny biskup ochronił ludzi i wynegocjował bezpieczne wyjście.
więcej

Portugalia: jezuici wyślą wolontariuszy do pogorzelców

KAI / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 09:40
Świeccy wolontariusze związani z portugalskimi jezuitami zamieszkają w wioskach, które ucierpiały w efekcie czerwcowych pożarów w dystrykcie Leiria.
więcej

DRK: porwano dwóch kapłanów

Radio Watykańskie
/ ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 08:32
Zostali oni zaatakowani w swojej parafii. Budynki parafialne zostały rozgrabione i splądrowane przez uzbrojonych mężczyzn. Księży uprowadzono w nieznanym kierunku.
więcej

Niemcy: przemoc w katedralnym chórze dziecięcym

KAI / PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 08:18
Przez dwa lata specjalna komisja badała przypadki przemocy fizycznej lub seksualnej popełnione na członkach światowej sławy dziecięcego chóru katedralnego z Ratyzbony.
więcej

Rzecznik KEP o aktualnej sytuacji politycznej

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 08:10
Kościół apeluje do wszystkich ugrupowań politycznych, aby dążyły do porozumienia, które ma na celu dobro wspólne Polski i jej obywateli - powiedział PAP we wtorek wieczorem rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik odnosząc się do debaty nad reformą sądownictwa.
więcej

Kard. Farrell: świeccy mają powołanie do wypełnienia w Kościele

KAI/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 20:52
"Jestem głęboko przekonany, że od nich należy jego przyszłość" - powiedział w wywiadzie dla czasopisma "America" prefekt powstałej niecały rok temu w Watykanie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, Kard. Kevin Farrell.
więcej

Prezydent Kolumbii o wizycie Franciszka

KAI/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 20:39
Wizyta Papieża w Kolumbii da nowy impuls procesowi pojednania, choć kraj stoi jeszcze przed "próbą ogniową", jaką będzie zapewnienie bezpieczeństwa i dobrobytu regionom zniszczonym przez konflikt.
więcej

Demokratyczna Republika Konga: porwano dwóch kapłanów

KAI/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 17:04
Kościół w Demokratycznej Republice Konga jest instytucją najbardziej obecną wśród ludzi, stąd też, kiedy się go atakuje, społeczeństwo czuje się słabsze - powiedział wieloletni misjonarz w tym kraju, odnosząc się do porwania 16 lipca wieczorem dwóch księży diecezjalnych. Zostali oni zaatakowani w swojej parafii Bunyuka, leżącej w pobliżu granicy z Ugandą i Rwandą.
więcej

Abp Auza o pokoju i walce z ubóstwem

KAI/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 16:38
Rolę religii we wskazywaniu zasad etycznych umożliwiających zrównoważony rozwój podkreślił stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook