Abp Jeanbart: "Ludzie w Syrii cierpią i nie wiedzą już, czego oczekiwać, żyją w ciągłej obawie"

vaticannews.va / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 21:42
Abp Jean-Clement Jeanbart z Aleppo apeluje, aby obce wojska opuściły Syrię, bo ich obecność uniemożliwia osiągnięcie pokoju.
więcej

Nowa książka omawiająca problematykę seksualnego wykorzystywania małoletnich w Kościele

KAI / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 20:42
Książka pod tym tytułem, pod redakcją ks. Adama Żaka SJ i Ewy Kusz, stanowi cenną publikację, najszerzej jak dotąd omawiającą problem seksualnego wykorzystywania małoletnich w Kościele oraz zasady prewencji wobec tego typu przestępstw.
więcej

Abp Głódź po spotkaniu z rządem: rozmawialiśmy w dobrej atmosferze, merytorycznie i szczerze

KAI / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 19:40
Rozmawialiśmy w dobrej atmosferze, ale merytorycznie i szczerze - tak o dzisiejszych obradach Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu mówił abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, współprzewodniczący ze strony kościelnej. Tematami obrad były: polityka prorodzinna, obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, reforma edukacji i ochrona danych osobowych.
więcej

Abp Jędraszewski: Hanna Chrzanowska pokazała, jak można walczyć o Polskę, służąc życiu

PAP / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 18:41
"To, co pokazała w swoim życiu Hanna Chrzanowska, to właśnie walka o Polskę. (...) Ciągłe szukanie, jak można służyć Polsce poprzez służbę ludziom potrzebującym opieki, wsparcia" - powiedział w rozmowie z PAP metropolita krakowski abp Jędraszewski. Dodał, że data beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej wpisuje się w rok świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

Ks. Oder o "Gaudete et exsultate": nie istnieje samotność świętych

KAI / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 17:40
Nie istnieje samotność świętych, bo świętość jest zawsze relacją z Bogiem i z braćmi - powiedział były postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, ks. prałat Sławomir Oder, komentując adhortację apostolską Franciszka "Gaudete et exsultate".
więcej

Luteranie w Szczyrku zbierają piłki, które ofiarują dzieciom. Akcję wsparł PZPN

PAP / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 16:40
Zbiórkę piłek dla dzieci rozpoczęli luteranie ze Szczyrku z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Ks. Jan Byrt powiedział, że chce w ten sposób zachęcić najmłodszych do modlitwy, a także popularyzować sportową rywalizację i zachęcić do aktywności.
więcej

W Tarnowie otwarto koszerną restaurację, która nawiązuje do tradycji i historii tego miasta

KAI / pch
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 15:40
"To miejsce jest dla wszystkich mieszkańców i turystów. Spotkamy się z dużym zainteresowaniem. Może być to centrum integracji kulturalnej i religijnej. Chcieliśmy to pokazać podczas otwarcia w trakcie przecięcia wstęgi biało-czerwonej i biało-niebieskiej' - mówi właściciel nowej koszernej kawiarni w Tarnowie, Gerald Vineberg.
więcej

Ruszyły zapisy na największy plenerowy festiwal chrześcijański w Polsce

informacja prasowa /kw
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 14:35
To największe tego typu plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w Polsce! Nadciąga Festiwal Życia 2018 w Kokotku! Już można się rejestrować.
więcej

Franciszek u św. Marty: starajmy się oczyścić wiarę z wszelkiej interesowności

KAI / ml
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 12:45
Przed interesownym naśladowaniem Jezusa przestrzegł dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Nawiązując do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (J 6,22-29), Ojciec Święty zachęcił jednocześnie do przypomnienia sobie tego, co Pan Bóg uczynił w naszym życiu i do odpowiedzenia na to miłością.
więcej

Liban: kościelna pomoc dla syryjskich uchodźców

vaticannews.va / KAI / ml
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, godz. 10:50
Zainicjowane w Libanie w Roku Miłosierdzia dzieła pomocy dla syryjskich uchodźców wciąż są kontynuowane. Z kościelnego wsparcia korzystają głównie chrześcijanie, pomoc trafia jednak także do ubogich muzułmanów. Liban przyjął na swoim terytorium prawie 2 mln uchodźców, co stanowi 50 proc. populacji tego 4 mln społeczeństwa.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook