L'OR: O przywróceniu zaufania w gospodarce

KAI / L'Osservatore Romano
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:17
O przywrócenie zaufania w gospodarce i finansach apeluje na łamach „L'Osservatore Romano” włoski ekonomista Leonardo Becchetti. Zauważa on, że przed kryzysem na pytanie o to, „co popycha naprzód rynek: przywary czy cnoty”, padała odpowiedź niejednoznaczna.
więcej

"Polska": In vitro ponownie dzieli Polaków

KAI / ad
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:17
"Nie chce się znęcać nad konkurentem" - tak Radosław Sikorski skomentował niedzielną wpadkę Bronisława Komorowskiego. Wcześniej jednak nie wahał się skomentować słów marszałka Sejmu zwrotem: "zawiało eugeniką" - czytamy w dzienniku Polska.
więcej

USA: biskupi rozczarowani ustawą zdrowotną

KAI / ad
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:03
Biskupi USA są rozczarowani przyjętą wczoraj nową ustawą zdrowotną. „Choć reforma jest gestem solidarności dla milionów pokrzywdzonych obywateli” – uważa Konferencja Biskupów USA. Hierarchowie nie kryją obaw, że w przyszłości ucierpi na niej ochrona życia.
więcej

Jest podpis Putina, będzie ambasada

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 17:50
Rosyjskie przedstawicielstwo przy Stolicy Apostolskiej będzie regularną ambasadą. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Władimir Putin.
więcej

Watykański mikroblog na Twitterze

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 17:49
Powstał mikroblog watykański na popularnym portalu społecznościowym Twitter. Dostępny jest w sześciu językach europejskich: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim i portugalskim.
więcej

Multimilioner dotrzymuje umowy z Bogiem

BBC / PAP / drr
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 17:45
Urodzony w Walii multimilioner Albert Gubay w wieku 82 lat postanowił wywiązać się ze swej "umowy z Bogiem" zawartej w młodym wieku i przekazać swą fortunę na cele dobroczynne, z czego połowę - dla Kościoła - piszą w poniedziałek brytyjskie media.
więcej

Kard. Bagnasco: pedofilia jest zawsze aberracją

KAI / drr
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 17:40
„Im bardziej próbuje się daremnie skalać czystą i ujmującą postać Benedykta XVI, tym bardziej lud Boży patrzy na niego ze wzruszeniem i dumą” - powiedział kard. Angelo Bagnasco, otwierając wiosenną sesję Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej, którego jest przewodniczącym.
więcej

Lwów: odkryto ślady zabytkowej kaplicy

KAI / psd
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 15:06
Ślady nieistniejącej już kaplicy Domagaliczowskiej odkryto 22 marca przy katedrze łacińskiej we Lwowie. Z kaplicą tą związany jest kult obrazu Matki Bożej Łaskawej, przy którym król Jan Kazimierz złożył swe słynne śluby z 1656 r.
więcej

Jeden procent podatku na rzecz Caritas

KAI / ad
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 08:50
Radomianie chętnie przekazują swój jeden procent podatku na rzecz Caritas Diecezji Radomskiej. Do tej pory punkt wypełniania deklaracji podatkowych, mieszczący się w siedzibie Kurii Diecezjalnej, obsłużył ponad 500 osób.
więcej

O dokumencie nt. pojednania polsko-rosyjskiego

PAP / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 19:59
Jeszcze w tym roku możliwe jest przygotowanie jednego, wspólnego dokumentu na temat pojednania polsko-rosyjskiego - zapowiada sekretarz Episkopatu Polski, bp Stanisław Budzik w wywiadzie dla PAP. Podkreślił też, że i 7, i 10 kwietnia w Katyniu przedstawiciele Kościoła katolickiego i rosyjskiej Cerkwi będą się wspólnie modlić.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?