Obraduje Kongregacja Nauki Wiary

Radio Watykańskie / kb
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 19:50
W Watykanie trwa sesja plenarna Kongregacji Nauki Wiary. Dzisiejsze obrady rozpoczęło sprawozdanie z Haiti i modlitwa w intencji ofiar trzęsienia ziemi. W spotkaniu bierze udział abp Henryk Muszyński, który jest członkiem kongregacji.
więcej

Papieskie spotkanie z władzami Rzymu i Lacjum

Radio Watykańskie / bz
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 19:45
O konieczności postawienia człowieka w centrum wszelkich działań polityczno-administracyjnych oraz potrzebie ścisłej współpracy instytucji państwa z Kościołem mówił Benedykt XVI na dorocznym spotkaniu z władzami miejskimi i powiatowymi Rzymu oraz wojewódzkimi regionu Lacjum. Zaapelował, by troska o rodzinę, najsłabszych i zagubioną często młodzież stanowiła punkt wyjścia decyzji administracyjnych.
więcej

Apel Prezydium Episkopatu o pomoc dla Haiti

KAI / psd
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 15:32
O zorganizowanie w diecezjach zbiórek na rzecz poszkodowanych w Haiti prosi biskupów diecezjalnych Prezydium Episkopatu Polski. Miałyby się one odbyć 17 lub 24 stycznia.
więcej

Abp Michalik: Kościół musi pokochać swoją misję

KAI / psd
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 15:23
„Kościół musi pokochać swoją misję, aby pociągnąć za sobą innych i pokazać, że ma coś do ofiarowania współczesnemu człowiekowi” – powiedział abp Józef Michalik. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zainaugurował w środę wieczorem w Bydgoszczy całoroczne spotkania formacyjne, które będą się odbywały w Duszpasterstwie Akademickim „Martyria”.
więcej

DP: Kraków promuje turystykę religijną

KAI / psd
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 10:50
Wizyty pielgrzymkowe są czwartym najczęstszym celem turystów odwiedzających Kraków. Dlatego miasto coraz częściej stawia na turystykę religijną - pisze w Dzienniku Polskim Lech Osuchowski.
więcej

Chrześcijanie wschodni świętują Nowy Rok

PAP / psd
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 10:46
W czwartek rozpoczął się 2010 rok według kalendarza juliańskiego, stosowanego przy ustalaniu dat większości świąt religijnych wiernych obrządków wschodnich, przede wszystkim prawosławnych.
więcej

Tolkienowska szopka u kapucynów w Kielcach

KAI / psd
Czwartek, 14 stycznia 2010, godz. 09:42
Ponad 20 tys. wiernych – kielczanie, goście z różnych zakątków Polski, szkolne wycieczki i miłośnicy twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena – obejrzało szopkę u kapucynów, inspirowaną trylogią „Władca pierścieni”.
więcej

Benedykt XVI apeluje o pomoc dla Haiti

KAI / psd
Środa, 13 stycznia 2010, godz. 19:06
O pomoc dla dotkniętego tragicznym trzęsieniem ziemi Haiti zwrócił się Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji ogólniej w Watykanie. W wyniku wstrząsu o sile co najmniej 7 stopni w skali Richtera jaki miał miejsce w wtorek setki osób zostało zabitych i są tysiące rannych.
więcej

Katolicka kampania o zamknięcie Guantánamo

Radio Watykańskie / A. Pożywio
Środa, 13 stycznia 2010, godz. 19:03
W Stanach Zjednoczonych trwa 11-dniowa kampania postu, modlitwy i refleksji w intencji zamknięcia amerykańskiego więzienia Guantánamo Bay na Kubie. Katolicy, członkowie organizacji Świadkowie Przeciwko Torturom i inni niezrzeszeni rozpoczęli akcję w ósmą rocznicę otwarcia więzienia, przypadającą w poniedziałek 11 stycznia w Waszyngtonie.
więcej

Rumunia ukarana za dyskryminacje

Radio Watykańskie
Środa, 13 stycznia 2010, godz. 19:00
Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał wczoraj Rumunię za dyskryminację religijną jednej z tamtejszych parafii greckokatolickich. Wspólnota z Sambat Tibor zaskarżyła w strasburskim trybunale niemożliwość dochodzenia w rumuńskim sądzie prawa do użytkowania świątyni.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook