To wszystko przez Jana Pawła II

KAI / slo
Sobota, 24 lipca 2010, godz. 10:59
Wszystko przez Jana Pawła II, który przemawiając w 1982 r. w Santiago de Compostela zaapelował, by Europa odnalazła swoje korzenie – uważa Henryk Karaś, prezes Stowarzyszenia św. Jakuba, inicjator odnowy szlaku, który prowadził kiedyś z końca kontynentu na jego drugi koniec – do sanktuarium św. Jakuba Apostoła w dalekiej Hiszpanii.
więcej

"Papież przetrwa burzę, bo jest Bawarczykiem"

KAI / zylka
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 21:00
Niedawny kryzys w Kościele sprawił Benedyktowi XVI wiele cierpienia i naprawdę go przygnębił, jednakże dzięki sile charakteru i swej wierze zdoła on przetrwać burzę jako „prawdziwy Bawarczyk”. Opinię taką wyraziła Hanna Barbara Gerl-Falkowitz, profesor filozofii i religioznawstwa na uniwersytecie w Dreźnie, która poznała obecnego papieża niemal 35 lat temu.
więcej

Hiszpania: Bóg i religia po sekularyzacji

Radio Watykańskie
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 20:56
„Bóg w społeczeństwie posekularyzacyjnym” – to temat międzynarodowego seminarium teologicznego poświęconego obrazowi Boga i religii we współczesnym świecie. Spotkanie odbywa się w Awili i zostało zorganizowane przez trzy hiszpańskie uniwersytety.
więcej

Nowa matka generalna nazaretanek

Radio Watykańskie
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 20:28
Siostra Jana Zawieja została nową przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, popularnie zwanego nazaretankami. Wyboru dokonano podczas trwającej w Rzymie kapituły generalnej. Siostra Jana ma 44-lata. Podkreśla, że przyjmuje swój wybór jako kolejny etap na drodze powołania zakonnego, a zarazem wezwanie do służby całemu Kościołowi powszechnemu.
więcej

W.Brytania: Będą walczyć z atakami na papieża

KAI / zylka
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 20:20
Od 12 lipca w internecie istnieje portal Protect the Pope (Chronić Papieża). Jego twórcy, stały diakon z diecezji Lancaster, Nick Donnelly i jego brat, Stephen chcą odpowiadać na ataki na Benedykta XVI, pojawiające się w związku z jego wizytą w Wielkiej Brytanii w dniach 16-19 września. Ataki te, widoczne w głównych środkach przekazu osiągnęły – ich zdaniem – „bezprecedensowy poziom wrogości i dezinformacji”.
więcej

Indie: Mimo prześladowań nie brakuje powołań

KAI / zylka
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 19:45
Pomimo narastających prześladowań w północnej części Indii przybywa powołań do życia kapłańskiego i zakonnego – stwierdził bp Anthony Chirayath. Ordynariusz syromalabarskiej diecezji Sagar opowiedział o swym Kościele lokalnym międzynarodowemu dziełu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” (ACN).
więcej

Coraz więcej Polaków na szlaku św. Jakuba

KAI / zylka
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 16:36
Coraz więcej Polaków decyduje się na samotną drogę szlakiem św. Jakuba. W roku jubileuszowym Santiago de Compostela jest oblegane przez pątników, ale także amatorów taniego zwiedzania. Jeden z najstarszych szlaków pielgrzymich chrześcijan przeżywa prawdziwy renesans.
więcej

Arcybiskup Tutu wycofuje się z życia publicznego

KAI / apd
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 12:57
Laureat pokojowej Nagrody Nobla za rok 1984, emerytowany anglikański arcybiskup Kapsztadu, Desmond Tutu zapowiedział wycofanie się z życia publicznego. 7 października br. duchowny, symbol walki z systemem apartheidu, ukończy 79 lat.
więcej

"Nie zapominajmy o naszych męczennikach"

KAI / apd
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 12:28
„Przez wzgląd na przyszłość Kościoła, jego żywa historia musi obejmować fakt, że wiek XX był okresem największego męczeństwa w historii chrześcijaństwa” – zauważa George Weigel. Katolicki publicysta na swym internetowym blogu dzieli się spostrzeżeniami przy okazji zakończonego 15 lipca w Krakowie letniego seminarium Instytutu Tertio Millennio.
więcej

W sierpniu rusza remont Domu Papieskiego

KAI / apd
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 11:07
Rozbudowa Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach wyniesie ok. 20 mln zł. Na 1000 m2 powierzchni prezentowana będzie wystawa, dzięki której turyści poznają całe życie papieża, począwszy od jego drogi do kapłaństwa, po pontyfikat i pielgrzymki do Ojczyzny.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook