Papieskie intencje modlitewne na kwiecień

KAI / ad
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 19:32
Jak co miesiąc, Ojciec Święty poleca modlitwom wiernych na całym świecie dwie intencje. Ogólną: „Aby odpowiedzią na wszelkie zakusy fundamentalizmu i ekstremizmu był niezmienny szacunek, tolerancja i dialog między wszystkimi wierzącymi”. Oraz misyjną: „Aby chrześcijanie prześladowani z powodu Ewangelii, dzięki mocy Ducha Świętego, wytrwali w wiernym świadectwie o miłości Boga do całej ludzkości”.
więcej

Benedykt XVI odprawił Mszę Krzyżma Świętego

KAI / psd
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 15:57
Wraz z kardynałami, arcybiskupami i biskupami oraz 3 tys. księży Benedykt XVI odprawił dzisiaj przed południem w Bazylice św. Piotra Mszę Krzyżma Świętego, w czasie której wszyscy odnowili swe przyrzeczenia kapłańskie. W homilii Ojciec Święty rozważał symbolikę: wody, chleba pszennego, wina i oliwy z oliwek, które są elementami materialnymi sakramentów. Wezwał kapłanów by byli ludźmi pokoju a wszystkich chrześcijan do sprzeciwiania się niesprawiedliwości, w tym zabijaniu dzieci nienarodzonych.
więcej

Wielki Czwartek w Kościele ewangelickim

KAI / psd
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 15:55
Wierni z diecezji cieszyńskiej, najliczniejszej jednostki administracyjnej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce biorą dziś licznie udział w specjalnych wielkoczwartkowych wieczornych nabożeństwach.
więcej

Obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II

KAI / psd
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 15:53
W tym roku rocznica śmierci Jana Pawła II wypada w Wielki Piątek. W związku z tym Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża będą sprawowane 10 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Natomiast dokładnie w 5. rocznicę śmierci papieża Wojtyły jego postać będzie wspominana m.in. podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej, które przejdą ulicami wielu miast.
więcej

Ekumeniczne obchody Wielkanocy we Francji

KAI / psd
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 15:50
Katolicy, protestanci i prawosławni we Francji będą obchodzić razem najbliższe święta wielkanocne. W wielu miastach odbędą się zgromadzenia ekumeniczne.
więcej

Abp Nycz: mówmy prawdę o kapłanach

KAI / ad
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 12:12
Wielkoczwartkowej Mszy św. Krzyżma przewodniczył w stołecznej katedrze św. Jana Chrzciciela abp Kazimierz Nycz. W kazaniu odniósł się m.in. przypadków nadużyć seksualnych w kilku Kościołach lokalnych. – Nie wolno zamykać oczu na pojedyncze przypadki, Kościół nie będzie ustawał w nazywaniu zła po imieniu – zapewnił metropolita warszawski. Jednak falę uogólnień na temat kapłanów nazwał czymś okropnym.
więcej

Papież złożył Polakom wielkanocne życzenia

KAI / mik
Środa, 31 marca 2010, godz. 18:15
Życzę błogosławionych owoców Wielkiego Tygodnia i radości poranka Niedzieli Zmartwychwstania – powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Dzisiejszą katechezę papież poświęcił znaczeniu liturgii Wielkiego Tygodnia. Ojciec Święty zaznaczył, że w tym czasie jesteśmy wezwani do wyciszenia i modlitwy, aby kontemplować tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
więcej

Irak: prawo chrześcijan do bezpieczeństwa

Radio Watykańskie / kb
Środa, 31 marca 2010, godz. 18:08
Od nowego rządu oczekujemy bezpieczeństwa i pokoju – czytamy w oświadczeniu Rady Zwierzchników Chrześcijańskich w Iraku wydanym po niedawnych wyborach. Jak stwierdził jej przewodniczący, ormiański arcybiskup Avak Asadourian, wybory były pozytywnym znakiem, ponieważ do urn poszło wielu obywateli, w tym również wyznawcy Chrystusa. W nowym parlamencie znalazło się 4 chrześcijan, czyli o trzech więcej niż w poprzednim. To jednak nie wystarczy – stwierdził abp Asadourian. – Chrześcijanie muszą się jeszcze bardziej angażować w życie publiczne, by w islamskim społeczeństwie szerzyć wartości chrześcijańskie, jakimi są poszanowanie godności człowieka oraz jego podstawowych swobód i praw.
więcej

Anglia: przesłanie biskupów przed wyborami

Radio Watykańskie
Środa, 31 marca 2010, godz. 18:03
Przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii katoliccy biskupi Anglii i Walii 30 marca wystosowali krótkie przesłanie do wszystkich wiernych Kościoła. Zachęcają w nim do głosowania. Ich zdaniem jest to obowiązek i ogromna odpowiedzialność, z której katolik nie może rezygnować.
więcej

Kościół w Kolumbii zabiega o porozumienie

Radio Watykańskie / ak
Środa, 31 marca 2010, godz. 17:44
Episkopat Kolumbii nie zaprzestaje wysiłków dla przywrócenia pokoju. W siedzibie konferencji biskupów zebrało się ok. 100 delegatów sił społecznych z wszystkich 17 regionów kraju, których utworzona przez Kościół Komisja Pojednania Narodowego zwołała na dwudniowe seminarium (29 i 30 marca). Zredagowano na nim opublikowane wczoraj 30 marca zasady Porozumienia Narodowego, które ma doprowadzić do wyjścia ze zbrojnego konfliktu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook