"Tylko pedofilia w Kościele trafia na czołówki"

PAP / psd
Czwartek, 11 marca 2010, godz. 11:42
Włoski publicysta katolicki Vittorio Messori uważa, że tylko skandal pedofilii w Kościele katolickim trafia na czołówki mediów. Na łamach czwartkowego "Corriere della Sera" pisze on, że to samo dzieje się w innych Kościołach i we wspólnotach żydowskich.
więcej

Beatyfikacja Jana Pawła II: zakonnica wyleczona

PAP / psd
Czwartek, 11 marca 2010, godz. 07:01
Francuska zakonnica, której wyzdrowienie z zaawansowanej choroby Parkinsona wybrano jako przypadek cudu do beatyfikacji Jana Pawła II, jest całkowicie zdrowa - ogłoszono w środę w komunikacie, rozpowszechnionym przez Konferencję Episkopatu Francji.
więcej

Haiti: szkoły w obozach dla uchodźców

Radio Watykańskie / se
Środa, 10 marca 2010, godz. 22:33
Na polach namiotowych na Haiti uruchamiane są prowizoryczne szkoły dla dzieci, które znalazły tam schronienie po trzęsieniu ziemi. Organizacje charytatywne zdecydowały się na ten krok, gdyż oddala się w czasie powrót do zarządzanych przez państwo szkół. Katolickie agencje pomocy angażują do zajęć szkolnych bezrobotnych nauczycieli, mieszkańców pól namiotowych. Coraz częściej też nad zapewnieniem bezpieczeństwa w bazach czuwają mieszkający tam policjanci, zatrudniani przez agencje humanitarne.
więcej

Szkoła nie przyjęła dziecka pary homoseksualnej

Radio Watykańskie / A. Pożywio
Środa, 10 marca 2010, godz. 22:28
Falą krytyki media amerykańskie zalały katolicką diecezję w Denver, w stanie Kolorado, po tym jak jedna z lokalnych katolickich szkół podstawowych odmówiła przyjęcia dziecka wychowywanego przez żeńską parę homoseksualną. W odpowiedzi diecezja wydała oświadczenie, stwierdzające między innymi, że krytycyzm pochodzi głównie od osób, które nie akceptują stanowiska Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu.
więcej

Kanada: kard. Levada u wspólnot anglikańskich

Radio Watykańskie / D. Szwarc OMI
Środa, 10 marca 2010, godz. 22:24
„Kościół Katolicki jest ubogacany, gdy inna grupa wyznaniowa wprowadza do niego swój styl uwielbiania Boga” – powiedział kard. William Levada podczas spotkania w Kingston ze wspólnotą anglikańską. Kanadyjska Tradycyjna Wspólnota Anglikańska planuje złożyć w najbliższych tygodniach prośbę o utworzenie ordynariatu personalnego będącego w jedności z Rzymem. Zapowiedział to obecny na spotkaniu prymas tej wspólnoty, abp John Hepworth.
więcej

W Kościele mamy do czynienia z grzesznikami

KAI / psd
Środa, 10 marca 2010, godz. 13:23
Przed utopijnym anarchizmem w Kościele przestrzegł Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie. Papież przypomniał nauczanie św. Bonawentury i podkreślił rolę swych poprzedników Pawła VI i Jana Pawła II w kierowaniu Kościołem po II Soborze Watykańskim. Przypomniał, że w Kościele mamy do czynienia z grzesznikami, ale jest on też miejscem działania łaski Bożej.
więcej

"Zero tolerancji, wszystko wyłożyć na stół"

PAP / psd
Środa, 10 marca 2010, godz. 13:20
W Kościele katolickim obowiązuje współcześnie zasada "zero tolerancji" dla molestowania - zapewnił w środę przewodniczący Komisariatu Biskupów Niemieckich prałat Karl Juesten.
więcej

Maroko: wydalenie i aresztowanie chrześcijan

KAI / psd
Środa, 10 marca 2010, godz. 11:54
Marokańskie władze aresztowały pod koniec minionego tygodnia 27 chrześcijan a 26 innych wydaliły z kraju - pisze dziś hiszpański dziennik "El Pais". Gazeta zauważa, że działo się to w chwili, kiedy w Granadzie odbywało się spotkanie na szczycie między przedstawicielami tego kraju a Unią Europejską. między
więcej

Stolica Apostolska walczy o poprawę losu kobiet

KAI / ad
Wtorek, 9 marca 2010, godz. 23:23
Walka o poprawę losu kobiet, uznanie ich godności i praw stanowi priorytet zaangażowania Stolicy Apostolskiej – stwierdził wczoraj na forum ONZ abp Celestino Migliore. Przedstawiciel Watykanu przy głównej siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku zabrał wczoraj głos podczas posiedzenia Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ.
więcej

Kościół czyni wszystko, aby chronić nieletnich

KAI / ad
Wtorek, 9 marca 2010, godz. 22:56
„Kościół czyni wszystko, co w jego mocy, by nie dochodziło w przyszłości do molestowania seksualnego nieletnich” – stwierdził rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi. Opublikował on notę poświęconą debacie, która od kilku tygodni toczy się na ten temat w Kościele w niektórych krajach europejskich.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook