Zjazd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

KAI / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 17:36
W Warszawie odbył się dziś Walny Zjazd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Uczestnicy przyjmując Uchwałę Programową tegorocznego spotkania, zwrócili przede wszystkim uwagę na problematykę dotyczącą metody in vitro i zaniedbywanie w respektowaniu prawa chroniącego życie człowieka od poczęcia.
więcej

Laboratorium Więzi: Za co warto umrzeć?

KAI / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 17:01
Za co warto umrzeć, kiedy wolno umierać, czy można przetrwać za wszelką cenę? - zastanawiali się nad tym uczestnicy dyskusji, zorganizowanej 12 czerwca w Muzeum Powstania Warszawskiego przez Laboratorium Więź.
więcej

Kilka tysięcy pocztowców na Jasnej Górze

PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 15:25
Kilka tysięcy pocztowców uczestniczyło w sobotę w 11. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Poczty Polskiej na Jasną Górę. Pocztowcy przybyli pod hasłem: "Zło dobrem zwyciężaj", podkreślającym ich łączność z dorobkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
więcej

Obchody 650-lecia radomskiej fary

PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 15:06
Radomski kościół farny pw. św. Jana Chrzciciela obchodzi 650-lecie istnienia. W sobotę w mieście rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszowe. Na radomskim rynku odbędą się inscenizacje historyczne, pokazy tańca i muzyki dawnej oraz okolicznościowa wystawa.
więcej

Bądźcie zawsze wpatrzeni w Serce Jezusa

KAI / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 13:43
Prawda o Sercu Jezusa ukazuje, że Bóg jest Miłością - mówił wieczorem 11 czerwca w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. i modlitwie o uświęcenie kapłanów na zakończenie Roku Kapłańskiego.
więcej

Msze dziękczynne za beatyfikację Popiełuszki

PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 13:40
Dwie msze, podczas których wierni będą dziękować za niedawną beatyfikację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odbędą się w niedzielę w miastach aglomeracji katowickiej - Bytomiu i Będzinie.
więcej

Śladami Maryi – radości, zagrożenia i wyzwania dla kobiet konsekrowanych

Krzysztof Dyrek SJ
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 13:09
Szkoła Formatorów działająca przy Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie, organizuje 30 czerwca 2010 r. otwartą Sesję Formacyjną poświęconą powołaniu i formacji kobiet konsekrowanych.
więcej

Kuba: Czy to początek odwilży?

Radio Watykańskie / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 11:58
Kubańskie władze zgodziły się uwolnić chorego więźnia politycznego – poinformowała kuria metropolitalna w Hawanie.
więcej

Pośmiertny medal dla Lecha i Marii Kaczyńskich

KAI / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 10:30
Lech i Maria Kaczyńscy zostali pośmiertnie uhonorowani medalem „Zło dobrem zwyciężaj” przez Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się podczas Mszy św. sprawowanej 11 czerwca w Katedrze Polowej WP w Warszawie.
więcej

Dobrych kapłanow jest więcej niż złych

KAI / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 10:27
"Anonimowych świątobliwych kapłanów jest więcej niż tych, na których narzekamy" - podkreślił abp Henryk Hoser podczas Mszy św. 11 czerwca. Eucharystią w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie zakończył się Rok Kapłański w diecezji warszawsko-praskiej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook