Tysiące pielgrzymów na Jasnej Górze

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 14:48
Dzień Papieski na Jasnej Górze upływa na modlitwie tysięcy pielgrzymów. Przybyły dwie duże zorganizowane grupy wodociągowców i funkcjonariuszy straży więziennej.
więcej

Papież apeluje o działania na rzecz pokoju

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 12:14
Do zapewnienia chrześcijanom Ziemi Świętej podstawowego prawa do życia na ich ziemi ojczystej wezwał Benedykt XVI.
więcej

Co dzisiaj czynimy z dziedzictwem Papieża?

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 11:55
„Rodzi się dzisiaj pytanie co uczyniliśmy i co czynimy z dziedzictwem tego, którego przez dwadzieścia siedem lat nazywaliśmy Piotrem naszych czasów?” - takie pytanie postawił kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając 10 października Mszę św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z okazji X Dnia Papieskiego.
więcej

Jan Paweł II czerpał odwagę z krzyża Chrystusa

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 11:17
- Jan Paweł II czerpał odwagę z krzyża Chrystusa, miał odwagę być mądrym, a z tego zrodziła się jego świętość – mówił bp Zdzisław Fortuniak podczas Mszy św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył Eucharystii celebrowanej w najstarszej bazylice archikatedralnej z okazji X Dnia Papieskiego.
więcej

X Dzień Papieski – program obchodów w kraju

KAI / drr
Niedziela, 10 października 2010, godz. 10:28
Pod hasłem „Jan Paweł II – odwaga świętości” obchodzony będzie 10 października tegoroczny Dzień Papieski. W tych dniach w całym kraju odbywać się będą imprezy kulturalne, edukacyjne i sportowe upamiętniające postać polskiego Papieża.
więcej

"L'OR": zagraża nam "poślizg moralny

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 10:18
Nowa ewangelizacja może okazać się skutecznym lekarstwem na to, co francuski intelektualista protestancki Jacques Ellul nazywa “moralnym poślizgiem", pisze w niedzielnym wydaniu “L'Osservatore Romano” Lucetta Scaraffia. Taki też tytuł noszą jej uwagi na temat wznowienia we Włoszech dyskusji o sztucznym zapłonieniu, a konkretnie rzekomej potrzebie jej większej liberalizacji.
więcej

Kościół i dziś jest potrzebny narodowi

KAI / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 10:18
- Kościół był potrzebny narodowi nie tylko, kiedy ten walczył o wolność, ale i dziś, gdy tak trudno wolność zagospodarowywać - powiedział abp-senior Tadeusz Gocłowski podczas Mszy św. sprawowanej w warszawskiej bazylice pw. św. Krzyża. Eucharystia, transmitowana przez program 1 Polskiego Radia, stanowiła jeden z centralnych punktów obchodów X Dnia Papieskiego. Połączona była z liturgiczną inauguracją nowego roku akademickiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
więcej

Magdalena Bajer - laureatką nagrody Totus

PAP / psd
Niedziela, 10 października 2010, godz. 07:29
Publicystka, dziennikarka naukowa, przewodnicząca Rady Etyki Mediów Magdalena Bajer została laureatką nagrody Totus 2010, przyznanej przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w dziedzinie propagowania kultury chrześcijańskiej.
więcej

Benedykt XVI o roli Kościołów Wschodnich

KAI / wab
Sobota, 9 października 2010, godz. 19:38
Benedykt XVI podkreślił rolę katolickich Kościołów Wschodnich w dialogu ekumenicznym. Uczynił to przyjmując dziś uczestników sympozjum naukowego zorganizowanego przez Papieską Radę ds. Tekstów Prawnych z okazji dwudziestolecia opublikowania Kodeksu Kanonów Kościołów Wschodnich.
więcej

Prezydent Chorwacji w Watykanie

Radio Watykańskie / wab
Sobota, 9 października 2010, godz. 19:08
Wkład Kościoła w kulturalny i duchowy rozwój Chorwacji oraz droga tego kraju do pełnej integracji w strukturach Unii Europejskiej znalazły się w centrum rozmów Benedykta XVI z prezydentem Chorwacji. Papież przyjął Ivo Josipovicia w Watykanie na prywatnej audiencji, która trwała pół godziny.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook