Anglia: spotkanie duszpasterzy akademickich

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 18:18
Do Coventry w centralnej Anglii zjechali dzisiaj duszpasterze akademiccy z całej Europy na swe doroczne spotkanie. Tym razem nie dotyczy ono kwestii duszpasterskich, lecz sprawiedliwości społecznej, pojednania i pokoju. Główne prelekcje wygłoszą anglikański duchowny pracujący w Bagdadzie, katolicki ksiądz uczestniczący w procesie pokojowym w Irlandii Północnej, a także szkocka teolożka zaangażowana w ruch feministyczny i walkę z ubóstwem.
więcej

Korea Płd: zakończenie Roku Kapłańskiego

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 18:04
Uroczyste zakończenia Roku Kapłańskiego odbyły się w Kościołach lokalnych na całym świecie. W Korei Południowej 170 księży wyruszyło na pielgrzymi szlak po kilku sanktuariach maryjnych.
więcej

"Wołanie o szacunek dla człowieka"

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 15:36
W 70. rocznicę deportacji pierwszego transportu więźniów do Auschwitz na terenie byłego obozu niemieckiego odbyła się 14 czerwca Msza św. w intencji wszystkich ofiar KL Auschwitz. Był to kulminacyjny moment oświęcimskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Polskich Ofiarach Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. W obchodach udział wzięło kilkaset osób, w tym byli więźniowie obozu zagłady.
więcej

Dominikanie ostrzegają przed aktywnością sekt

PAP / zylka
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 15:35
Dominikańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach ostrzega przed wzmożoną działalnością rekrutacyjną sekt i innych tego rodzaju grup w okresie wakacyjnym.
więcej

Kościół potrzebuje dzisiaj dobrego PR-u

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 15:35
„Kościół odczuwa dziś na sobie nieustanna presję informacyjną, tzw. czarny PR” – powiedział kierownik wydziału informacyjnego Patriarchatu Moskiewskiego Władimir Legojda. Jeśli będziemy to biernie obserwować, Kościół zostanie zatopiony w kłamstwie i brudzie” – dodał Legojda.
więcej

RPA: FIFA zakazuje religijnych symboli

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 15:09
Międzynarodowa Federacja Piłkarska FIFA zakazuje prezentowania na boiskach symboli i gestów religijnych podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Republice Południowej Afryki.
więcej

Ponad 300 wystawców na Targach SacroExpo

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 13:30
Ponad 300 wystawców z 16 krajów, w tym po raz pierwszy z Rosji, prezentuje się w Kielcach podczas otwartych w poniedziałek Targach SacroExpo, które potrwają do środy 16 czerwca. Wystawę otworzył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego.
więcej

Relikwie św. Ottona na Św. Górze Polanowskiej

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 10:12
Jak podaje Nasz Dziennik, franciszkańska pustelnia na Świętej Górze Polanowskiej otrzymała w sobotę od następcy św. Ottona - ordynariusza Bambergu abp. Ludwiga Schicka - cenny dar relikwii tego świętego.
więcej

Rzym: spotkanie sekretarzy episkopatów Europy

Radio Watykańskie
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 19:50
Niedociągnięcia Kościoła na polu współpracy i komunikacji, stan dialogu z anglikanami i lefebrystami, a także aktualne wyzwania związane ze skandalami obyczajowymi to tematy, które zdominowały tegoroczne spotkanie europejskich sekretarzy episkopatów. W związku z tym, że odbywało się ono w Rzymie, gośćmi obrad byli również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.
więcej

Szczecin: Modlitwa na zakończenie Dni Morza

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 19:22
Kilkaset osób uczestniczyło w nabożeństwie ekumenicznym "Błogosławieni pod żaglami", które było religijnym akcentem kończących się w Szczecinie Dni Morza "Sail" Szczecin. We wspólnej modlitwie na Wałach Chrobrego w niedzielne popołudnie wzięli udział przedstawiciele Kościołów rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook