Ponad 300 wystawców na Targach SacroExpo

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 13:30
Ponad 300 wystawców z 16 krajów, w tym po raz pierwszy z Rosji, prezentuje się w Kielcach podczas otwartych w poniedziałek Targach SacroExpo, które potrwają do środy 16 czerwca. Wystawę otworzył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego.
więcej

Relikwie św. Ottona na Św. Górze Polanowskiej

KAI / psd
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 10:12
Jak podaje Nasz Dziennik, franciszkańska pustelnia na Świętej Górze Polanowskiej otrzymała w sobotę od następcy św. Ottona - ordynariusza Bambergu abp. Ludwiga Schicka - cenny dar relikwii tego świętego.
więcej

Rzym: spotkanie sekretarzy episkopatów Europy

Radio Watykańskie
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 19:50
Niedociągnięcia Kościoła na polu współpracy i komunikacji, stan dialogu z anglikanami i lefebrystami, a także aktualne wyzwania związane ze skandalami obyczajowymi to tematy, które zdominowały tegoroczne spotkanie europejskich sekretarzy episkopatów. W związku z tym, że odbywało się ono w Rzymie, gośćmi obrad byli również przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.
więcej

Szczecin: Modlitwa na zakończenie Dni Morza

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 19:22
Kilkaset osób uczestniczyło w nabożeństwie ekumenicznym "Błogosławieni pod żaglami", które było religijnym akcentem kończących się w Szczecinie Dni Morza "Sail" Szczecin. We wspólnej modlitwie na Wałach Chrobrego w niedzielne popołudnie wzięli udział przedstawiciele Kościołów rzymskokatolickiego, greckokatolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego.
więcej

Nagroda muzułmańska dla katolickiego kapłana

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 18:24
Ks. Vincentius Kirjito Pr został tegorocznym laureatem muzułmańskiej nagrody im. Maarifa za swe wieloletnie zaangażowanie na rzecz pokoju, dialogu międzyreligijnego, troski o środowisko naturalne i o zgodę między ludźmi ponad podziałami wyznaniowymi. Wraz z nim nagrodę tę otrzymał muzułmanin Habib Ali al-Habsy w uznaniu zasług w dziedzinie finansów i mikrokredytów islamskich.
więcej

Słowenia: beatyfikacja 19-letniego męczennika

Radio Watykańskie
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 18:01
„Nie możemy żyć bez Eucharystii, nie możemy żyć bez niedzieli!” – przypomniał kard. Tarcisio Bertone na zakończenie Krajowego Kongresu Eucharystycznego w Słowenii. Jego kulminacyjnym punktem była beatyfikacja Alojzija Grozde, która odbyła się dziś na stadionie w Celje. Ten 19-letni słoweński katolik oddał swoje życie za wierność Chrystusowi. W homilii papieski legat przypomniał, że mimo młodego wieku nowy męczennik stał się przykładem głębokiego przeżywania tajemnicy Eucharystii i całkowitego oddania Chrystusowi.
więcej

Bp Kopiec: prawda jest znakiem wolności

PAP / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 16:38
Prawda jest znakiem wolności, musi być, tak jak wolność, w naszych sercach - powiedział biskup Jan Kopiec w Warszawie podczas niedzielnych uroczystości dziękczynnych za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki.
więcej

Brak katolickich kapłanów na południu Ukrainy

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 16:33
Na rozległym obszarze diecezji odesko-symferopolskiej, pokrywającym się mniej więcej z połową Polski, pracuje zaledwie 50 kapłanów. „I właśnie brak rąk do pracy kapłańskiej jest naszym największym problemem” – powiedział KAI ks. Jan Dargiewicz, wikary katedry łacińskiej w Odessie, sekretarz tamtejszego biskupa Bronisława Bernackiego.
więcej

Pielgrzymka dzieci na Jasną Górę

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 16:01
Co najmniej kilka tysięcy dzieci, ich rodziców i opiekunów przybyło w niedzielę na Jasną Górę z 12. pielgrzymką Podwórkowych Kół Różańcowych, które związane są z Radiem Maryja.
więcej

13 czerwca w Polsce drugą „niedzielą papieską”

KAI / apd
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 15:58
„Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” – te słowa otuchy w trudnej rzeczywistości 1983 r. przyniósł rodakom Sługa Boży Jan Paweł II. W niedzielę 13 czerwca, w ramach duchowych przygotowań do wyniesienia go na ołtarze, powrócimy do jego nauczania z drugiej pielgrzymki do Polski.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook