Caritas: Sytuacja w Pakistanie nadal tragiczna

Caritas Polska
Środa, 29 września 2010, godz. 16:53
Sytuacja w Pakistanie jest nadal tragiczna. Caritas Polska ponawia swój apel o pomoc na rzecz poszkodowanych po kataklizmie powodzi.
więcej

66. Tydzień Miłosierdzia - 3-9 października

KAI / psd
Środa, 29 września 2010, godz. 13:30
Kościół w Polsce przygotowuje się do obchodów 66. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa od 3 do 9 października. Tegorocznemu Tygodniowi towarzyszą słowa Chrystusa: „Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem”.
więcej

Akcja "Chleb za chleb" w Diecezji Tarnowskiej

PAP / psd
Środa, 29 września 2010, godz. 12:13
W najbliższą niedzielę w parafiach diecezji tarnowskiej odbędzie się akcja charytatywna "Chleb za chleb" organizowana przez Caritas. Każdy, kto ofiaruje 5 zł, otrzyma bochenek chleba.
więcej

Kard. Dziwisz: miłość związana jest ze służbą

KAI / psd
Środa, 29 września 2010, godz. 11:03
„Miłość Boga jest nierozdzielnie związana ze służbą drugiemu człowiekowi” – przypomina kard. Stanisław Dziwisz w komunikacie na 66. Tydzień Miłosierdzia, który potrwa w całej Polsce od 3 do 9 października. Przypominając postawę Jezusa umywającego uczniom nogi, metropolita krakowski podkreśla, że tylko służąc sobie nawzajem budujemy społeczeństwo, w którym jest miejsce dla każdego człowieka, silnego czy słabego.
więcej

Radom: nowenna ku czci Prymasa Tysiąclecia

KAI / psd
Środa, 29 września 2010, godz. 09:00
W rodzinie są źródła wielkości Pasterza i Męża Stanu - powiedział bp-senior Edward Materski, który celebrował Mszę św. z okazji rozpoczęcia 9-miesięcznej nowenny ku czci kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszłym roku mija 30. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. Eucharystia sprawowana 28 września w kościele św. Stefana na radomskim Idalinie.
więcej

Homila abpa Migliore o potrzebie wiarygodności

KAI / wm
Wtorek, 28 września 2010, godz. 19:40
Jezus oczekuje wiarygodności szczególnie od biskupów, pasterzy, kapłanów i osób konsekrowanych – powiedział 28 września abp Celestino Migliore podczas Mszy św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie z udziałem Episkopatu Polski. Nuncjusz apostolski dodał, że wszyscy, w tym świeccy, "zaproszeni są do pokazywania jasnego oblicza Kościoła". W uroczystej Eucharystii uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski.
więcej

Ateiści i agnostycy najwięcej wiedzą o religii

Radio Watykańskie
Wtorek, 28 września 2010, godz. 18:40
Ateiści i agnostycy przed żydami i mormonami wypadli najlepiej w badaniu wiedzy religijnej Amerykanów.
więcej

Korea: katolicyzm najbardziej wiarygodną religią

Radio Watykańskie
Wtorek, 28 września 2010, godz. 18:18
Katolicyzm cieszy się największym pośród religii zaufaniem społecznym w Korei Południowej. Takie wyniki publikuje jeden z miejscowych tygodników.
więcej

Narodowa pielgrzymka do Ziemi Świętej

KAI / psd
Wtorek, 28 września 2010, godz. 15:40
Jesienią 2012 roku odbędzie się narodowa pielgrzymka akademicka do Ziemi Świętej. Propozycję takiej inicjatywy przedstawił dziś podczas 353. zebrania plenarnego Episkopatu Polski bp Marek Jędraszewski, członek Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
więcej

Kościół w Australii potrzebuje misjonarzy

KAI / psd
Wtorek, 28 września 2010, godz. 15:31
Kościół katolicki w Australii potrzebuje misjonarzy, by „odbudować wiarę” zagrożoną przez wzrastające zeświecczenie społeczeństwa. Opinię taką wygłosił australijski biskup Michael Ernest Putney.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook