Sympozjum z okazji Narodowego Dnia Życia

KAI / psd
Środa, 24 marca 2010, godz. 15:43
Gniezno po raz kolejny włączyło się w obchody Narodowego Dnia Życia. 24 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się sympozjum poświęcone pielęgnowaniu więzi międzypokoleniowej oraz roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie.
więcej

Prymas o rodzinach wielopokoleniowych

KAI / psd
Środa, 24 marca 2010, godz. 15:30
„Cieszę się, że ciągle jeszcze mamy w Polsce rodziny wielopokoleniowe. To skarb i wielkie dobro” – powiedział KAI prymas Polski abp Henryk Muszyński nawiązując do kampanii społecznej „Dziadki dziatkom”, która towarzyszy dzisiejszym obchodom Narodowego Dnia Życia.
więcej

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Życia

KAI / psd
Środa, 24 marca 2010, godz. 10:52
Dziś w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Życia. Towarzyszy mu kampania społeczna poświęcona roli dziadków i babć w rodzinie oraz więzi pokoleniowej. Ambasadorem akcji pod hasłem „Dziadki - dziatkom” jest znany polski aktor Jan Kobuszewski z rodziną.
więcej

Rzym: wspomnienie męczenników roku 2009

Radio Watykańskie
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 17:52
Odczytaniem listy nazwisk księży, zakonnic i świeckich, którzy w ubiegłym roku oddali życie za Chrystusa w różnych zakątkach świata, zakończyły się w Rzymie trzydniowe obchody In memoriam martyrum. Inicjatywa już po raz drugi organizowana jest przez katolicką organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W Roku Kapłaństwa obchody skoncentrowały się na przypomnieniu postaci dwunastu księży-męczenników. Wyświetlono m.in. film o słudze Bożym, ks. Jerzym Popiełuszce pt. Wolność jest w nas.
więcej

Paryż: czuwanie modlitewne - "Noc świadków"

Radio Watykańskie
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 17:18
"Noc świadków – także i dziś chrześcijanie umierają za wiarę" – pod takim hasłem odbędzie się jutro w Paryżu czuwanie modlitewne w intencji zamordowanych i prześladowanych chrześcijan. Czuwanie organizowane jest już po raz drugi z inicjatywy francuskiego biura ,"Kirche in Not".
więcej

Kolejny ksiądz aresztowany w Chinach

KAI / psd
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 17:02
Kolejny ksiądz został aresztowany w Chinach w związku z uczestnictwem w dwóch obozach młodzieżowych w diecezji Mindong w prowincji Fujian. Odbyły się one w dniach 28 stycznia – 6 lutego z udziałem ponad 300 studentów katolików i 7 księży w parafii Saiqi. Zostały uznane przez władze za nielegalne zgromadzenie, gdyż zorganizowała je katakumbowa wspólnota Mindong, zdelegalizowana przez władze miasta Fu’an w 1992 r.
więcej

Papież odprawi Mszę św. za Jana Pawła II

KAI / psd
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 14:27
W poniedziałek Wielkiego Tygodnia, 29 marca o godz. 18.00 Benedykt XVI odprawi w bazylice watykańskiej Mszę św. z okazji piątej rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Przypomniał o tym komunikat Biura Celebracji Papieskich.
więcej

Turcja: dialog z islamem nie ma alternatywy

KAI / psd
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 14:17
Przewodniczący Konferencji Biskupów Turcji, bp Luigi Padovese zaapelował o dialog z przedstawicielami islamu i rządu tureckiego. W trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się mniejszość chrześcijańska w Turcji, ten dialog nie ma alternatywy - powiedział bp Padovese 23 marca w Hamburgu.
więcej

"Polska": In vitro ponownie dzieli Polaków

KAI / ad
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:17
"Nie chce się znęcać nad konkurentem" - tak Radosław Sikorski skomentował niedzielną wpadkę Bronisława Komorowskiego. Wcześniej jednak nie wahał się skomentować słów marszałka Sejmu zwrotem: "zawiało eugeniką" - czytamy w dzienniku Polska.
więcej

L'OR: O przywróceniu zaufania w gospodarce

KAI / L'Osservatore Romano
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 07:17
O przywrócenie zaufania w gospodarce i finansach apeluje na łamach „L'Osservatore Romano” włoski ekonomista Leonardo Becchetti. Zauważa on, że przed kryzysem na pytanie o to, „co popycha naprzód rynek: przywary czy cnoty”, padała odpowiedź niejednoznaczna.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook