Rowerzyści ze Szczecina jadą na Jasną Górę

KAI / psd
Poniedziałek, 12 lipca 2010, godz. 14:00
Mają do pokonania ponad 600 kilometrów, a ich celem jest Jasna Góra. 260 pątników wyjechało dziś rano spod katedry w 19. Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce. Dziennie przejadą 90 kilometrów, po drodze odwiedzą maryjne sanktuaria, a główną intencją ich wędrówki jest modlitwa o świętość rodzin. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma 11 lat, a najstarszy 77 lat.
więcej

Mundial wzbudził solidarność w Afryce

KAI / psd
Poniedziałek, 12 lipca 2010, godz. 13:58
Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA przyniosły temu krajowi poczucie, że jest wreszcie częścią wspólnoty międzynarodowej, a także wzbudziły solidarność między państwami Afryki. Opinię taką wyraził kard. Wilfried Fox Napier w rozmowie z Radiem Watykańskim.
więcej

Anglia: Kobieta nie będzie biskupem

KAI / psd
Poniedziałek, 12 lipca 2010, godz. 12:02
Obradujący na swym Synodzie Generalnym Kościół anglikański Anglii odrzucił możliwość udzielania sakry biskupiej kobietom. Zdaniem obserwatorów odrzucenie propozycji kompromisowej, wysuniętej przez arcybiskupa Canterbury, dr Rowana Williamsa wskazuje na głębokie podziały w obrębie tej wspólnoty.
więcej

Biskup Brugii o spadku zaufania do Kościoła

KAI / apd
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 20:17
Zaniepokojenie spadkiem zaufania do Kościoła wyraził nowy katolicki biskup Brugii w Belgii – Jozef De Kesel, który w niedzielę objął rządy w swej nowej diecezji. We Mszy św. w miejscowej katedrze uczestniczyło ponad 1500 osób. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji Mechelen-Bruksela objął diecezję po 73-letnim Rogerze Vangheluwe, który ustąpił ze swojej funkcji 23 kwietnia, gdy zarzucono mu seksualne wykorzystywanie nieletnich.
więcej

Benedykt XVI o miłosiernym Samarytaninie

KAI / apd
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 17:34
Postać miłosiernego Samarytanina i znaczenie miłosierdzia w życiu chrześcijanina przypomniał Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański. W niedzielę 11 lipca odmawiał ją po raz pierwszy w tym roku z wiernymi na dziedzińcu swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Podziękował mieszkańcom „tego pięknego miasteczka” za gościnę. Wspomniał też o św. Benedykcie – patronie Europy, którego święto liturgiczne przypada właśnie dzisiaj.
więcej

Pomoc dla zapomnianych ofiar wojny w Kongo

Radio Watykańskie
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 16:39
Przemilczanymi i zapomnianymi ofiarami wojen są najczęściej kobiety i dzieci. Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w rejonie Północnego Kivu w Demokratycznej Republice Konga, ponieważ gwałt wobec kobiet stał się tam strategią terroru i wojny. W prowincji tej notuje się najwyższy wskaźnik przemocy seksualnej wobec kobiet na świecie – alarmuje afrykańska agencja katolicka CISA.
więcej

Przewodnik episkopatu po świecie mediów

Radio Watykańskie
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 16:23
Syntezę najlepszych zasad postępowania dla pracujących w mediach cyfrowych opracował episkopat Stanów Zjednoczonych. Publikacja przeznaczona jest dla zaangażowanego na tym polu personelu kościelnego. Amerykańscy biskupi przypominają, że globalna sieć to skuteczne narzędzie ewangelizacji. Jednak, by tak się stało, Kościół dzięki swemu bogatemu doświadczeniu powinien nadać wirtualnemu światu własną perspektywę. W dokumencie w sposób szczególny podjęto temat sieci społecznościowych.
więcej

Franciszkańskie spotkanie młodych na Ukrainie

Radio Watykańskie
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 15:36
„Każdy kochać może” – pod tym hasłem w sanktuarium maryjnym w Bołszowcach k. Halicza rozpoczęło się 9. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Jego gościem jest abp Mieczysław Mokrzycki, który zachęcał ukraińską młodzież, by odważnie wzięła w ręce przyszłość swej ojczyzny.
więcej

Wybory zarządu Kustodii Ziemi Świętej

Radio Watykańskie
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 15:11
150. rocznicę śmierci błogosławionych męczenników z Damaszku – o. Emanuela Ruiza i jego 10 towarzyszy uczcili 10 lipca zgromadzeni na kapitule franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie. Dokonali oni również wyboru nowego zarządu na następne trzylecie.
więcej

Chęciny: Przybywa turystów na Ścieżce Mnicha

KAI / apd
Niedziela, 11 lipca 2010, godz. 15:03
Coraz więcej turystów odwiedzających Chęciny zwiedza zabytki sakralne, korzystając z niedawno otwartej trasy zwanej Ścieżką Mnicha, która eksponuje najcenniejsze obiekty związane z budownictwem kościelnym i kulturą sakralną. Trasa jest chętnie odwiedzana w niedzielę – można przy niej uczestniczyć we Mszy św.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook