Katolicko-żydowskie polemiki wokół Piusa XII

KAI / wm
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 17:11
Główny rabin Rzymu Riccardo Di Segni ostro skrytykował telewizyjny film o Piusie XII, wyemitowany przez włoską telewizję publiczną RAI w dwóch odcinkach, 31 października i 1 listopada. Inną ocenę tego obrazu wyraził redaktor naczelny „L’Osservatore Romano” - ” Giovanni Maria Vian, przekonany, że istnieją szanse by zarówno katolicy, jak i żydzi uznali wielkość tego papieża. Natomiast współpracująca z watykańskim dziennikiem żydowska publicystka Anna Foa dostrzega próby usuwania w cień odpowiedzialności faszystów za udział w Holokauście.
więcej

Modlitwa za zmarłych w Auschwitz-Birkenau

KAI / psd
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 15:09
Za ofiary obozów łagrów oraz o pokój na świecie modlono się 2 listopada podczas Mszy św. w byłym nazistowskim niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
więcej

Gniezno: Prymas modlił się za poprzedników

KAI / psd
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 15:03
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk modlił się 2 listopada w intencji zmarłych arcybiskupów gnieźnieńskich, biskupów pomocniczych archidiecezji gnieźnieńskiej oraz kanoników Kapituły Prymasowskiej. Mszę św. sprawowaną w południe w katedrze gnieźnieńskiej koncelebrowali bp Bogdan Wojtuś i bp Wojciech Polak.
więcej

Dziś Zaduszki morskie w Trójmieście

KAI / psd
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 12:59
Zaduszki morskie przy plaży w Sopocie rozpoczną się dziś o godz. 20. Spotkanie organizuje Duszpasterstwo Ludzi Morza "Stella Maris" oraz Duszpasterstwo Akademickie "Soda" z Sopotu. Na dziś zaplanowano także Pomorskie Zaduszki Artystyczne w kościele św. Jana w Gdańsku oraz koncert zaduszkowy "Pożegnania" w kościele św. Mikołaja w Gdańsku.
więcej

Lwów: wspólna modlitwa na Cmentarzu Orląt

KAI / psd
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 11:02
W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, na Cmentarzu Orląt we Lwowie z udziałem duchowieństwa obrządku łacińskiego i grekokatolickiego została odprawiona Msza św. Przewodniczył jej metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki. Modlono się na żołnierskich mogiłach Polaków i Ukraińców.
więcej

Turcja: zbezczeszczono chrześcijański cmentarz

KAI / psd
Wtorek, 2 listopada 2010, godz. 11:00
Nieznani sprawcy zdewastowali prawosławny cmentarz na tureckiej wyspie Gökceada (grecka Imbros). Jak poinformowały 1 listopada media tureckie, sprawcy strącili krzyże z 78 grobów i całkowicie je zniszczyli. Do incydentu doszło 29 października, w dniu święta narodowego Turcji.
więcej

Ks. Lombardi: Z pedofilią walczmy razem

Radio Watykańskie / wab
Poniedziałek, 1 listopada 2010, godz. 19:15
W sprawie ochrony najmłodszych przed nadużyciami seksualnymi można i trzeba zrobić więcej, jednak nie wolno zapominać, jak wiele czyni tu Kościół, a skandale jego dotyczące stanowią jedynie margines wielkiej współczesnej plagi, jaką jest pedofilia. W sprawie ochrony najmłodszych przed nadużyciami seksualnymi można i trzeba zrobić więcej, jednak nie wolno zapominać, jak wiele czyni tu Kościół, a skandale jego dotyczące stanowią jedynie margines wielkiej współczesnej plagi, jaką jest pedofilia.
więcej

Świętość celem chrześcijańskiego życia

Radio Watykańskie / wab
Poniedziałek, 1 listopada 2010, godz. 18:37
„Świętość, pieczęć Chrystusa w nas samych, jest celem życia chrześcijanina” – przypomniał o tym Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Nawiązując do uroczystości Wszystkich Świętych Papież mówił o naszej więzi z Bogiem, której wspaniałym przykładem są święci, jak i o pewności naszego przyszłego losu.
więcej

Salwador: Handlarze okupują świątynię

Radio Watykańskie / wab
Poniedziałek, 1 listopada 2010, godz. 18:12
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla okupacji świątyni w ramach protestów społecznych. Takie zdanie wyraził Kościół katolicki w Salwadorze po tym, jak stołeczną katedrę zajęła grupa handlarzy ulicznych, z którymi walczą władze San Salvador.
więcej

Chaldejski biskup: "Ten atak był straszny"

KAI / wab
Poniedziałek, 1 listopada 2010, godz. 17:17
Atak był straszny! – powiedział chaldejski biskup Shlemon Warduni komentując masakrę irackich chrześcijan w Bagdadzie. Wczoraj wieczorem podczas uwalniania zakładników w katedrze syryjsko-katolickiej w Bagdadzie zginęły 52 osoby, wiernych zgromadzonych w świątyni, wśród nich dwóch księży i siedmiu członków irackich sił bezpieczeństwa.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook