Papież Franciszek: trzeba odwagi, aby zrobić dziurę w dachu i spuścić łóżko z chorym

KAI / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 16:00
"Święta Bożego Narodzenia często nie są obchodzone z wielką wiarą, a niekiedy w sposób światowy lub po pogańsku. Ale Pan prosi nas, abyśmy czynili to z wiarą, a my, w tym tygodniu, musimy prosić o tę łaskę: aby móc ją celebrować je z wiarą" - powiedział papież.
więcej

Pomnik ks. Jankowskiego zostanie przeniesiony. Decyzję podjęły władze miasta

trojmiasto.pl / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 15:13
Nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dla pomnika księdza Jankowskiego - stwierdził prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
więcej

PILNE: oświadczenie Kurii gdańskiej ws. publikacji o ks. Jankowskim

KAI / kk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 14:05
Kuria diecezjalna ustosunkowała się do oskarżeń o pedofilię, które pojawiły się w reportażu "Dużego Formatu".
więcej

Zamość: pierwsza w regionie jadłodzielnia o nazwie "Spichlerz Brata Alberta". "Ufamy, że to miejsce stanie się iskrą"

KAI / pch
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 13:30
Przy zamojskiej parafii pw. św. Brata Alberta powstała "Jadłodzielnia - Spichlerz Brata Alberta", miejsce, w którym można nieodpłatnie wymienić się niewykorzystaną żywnością.
więcej

Potrzebujesz pomocy? Pomodlimy się w Twojej intencji

Jezuici / DEON.pl
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 13:13
Masz jakiś trudny problem? Pewne sytuacje cię przerastają? Wyślij nam swoją intencję. Jeśli chcesz, możesz też pomodlić się razem z nami.
więcej

Szlachetna Paczka: pomoc o wartości ponad 47 mln zł trafiła do prawie 17 tys. rodzin. Akcja znów połączyła tysiące Polaków

KAI / pch
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 12:30
W ramach tegorocznego 18. finału akcji Szlachetna Paczka, który odbył się w miniony weekend, wolontariusze przekazali pomoc do prawie 17 tys. rodzin, a łączna wartość pomocy to ponad 47 mln zł. Akcja połączyła tysiące Polaków: wolontariuszy, darczyńców oraz osoby potrzebujące.
więcej

Misjonarz z Brazylii w gorzowskim kościele: ludzie są przeszczęśliwi, że mają kapłana. Kiedy nie ma księdza, pojawiają się sekty

KAI / pch
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 11:30
Ludzie są przeszczęśliwi, że mają kapłana, a nie w każdej brazylijskiej parafii jest ksiądz - mówił misjonarz ks. Piotr Pochopień, podczas rozpoczynających się trzydniowych rekolekcji adwentowych w parafii Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim. Ks. Pochopień od ośmiu lat jest na misjach w Ameryce Płd.
więcej

Kościół w Meksyku apeluje o wsparcie dla "karawany migrantów"

KAI / pk
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 11:23
Zdecydowana większość uczestników "karawany migrantów" będzie musiała zastąpić swój "amerykański sen" jedynie "meksykańskim marzeniem". 95 proc. z osób, które uciekły m.in. z Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali i przez granicę z Meksykiem próbują dostać się do Stanów Zjednoczonych nie ma na to najmniejszych szans.
więcej

Małe Ciche: podhalańscy pszczelarze na Mszy świętej podziękowali za tegoroczny sezon. "Od pszczół możemy wiele się nauczyć"

KAI / pch
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 10:30
Podhalańskie Zrzeszenie Pszczelarzy podsumowało tegoroczny sezon. Miłośnicy miodu spotkali się 9 grudnia na Mszy św. w kościele oo. dominikanów w Małem Cichem. Parafii podarowali nową świecę paschalną.
więcej

Czas Adwentu dla japońskich katolików ma szczególne znaczenie. To dla większości drugi moment w roku, kiedy się spowiadają

KAI / pch
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, godz. 09:29
Adwent jest dla większości japońskich katolików jedynym obok Wielkiego Postu okresem przystępowania do sakramentu pojednania. Jest to również czas organizowania koncertów charytatywnych, a także zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne oraz na działalność dwóch funkcjonujących w kraju seminariów duchownych.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook