Papież wzywa do modlitwy za wszystkie ofiary mafii

PAP / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 18:01
Papież Franciszek na swoim profilu na Twitterze wezwał do modlitwy za wszystkie ofiary mafii i do walki z korupcją. Apel ten ukazał się w przypadającą w środę 25. rocznicę zamachu na włoskiego sędziego śledczego Paolo Borsellino, dokonanego przez Cosa Nostrę.
więcej

Indie: zamordowano pastora

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 17:31
Pastor Sultan Masih ze wspólnoty zielonoświątkowej "Kościół Świątyni Boga" w miejscowości Slem Tabri w prowincji Pendżab w północno-zachodnich Indiach został zamordowany 15 lipca - podała 18 bm. włoska agencja misyjna AsiaNews.
więcej

Prymas apeluje ws. wydarzeń w polskim parlamencie

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 16:46
O dialog i szukanie porozumienia zaapelował do polityków Prymas Polski abp Wojciech Polak.
więcej

Abp Chaput o krytyce amerykańskiego katolicyzmu

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:45
- Zamieszczony na łamach ukazującego się w Rzymie jezuickiego pisma «La Civiltà Cattolica» artykuł Antonio Spadaro i Marcelo Figueroa: «Fudnamentalizm ewangelikalny i integralizm katolicki w USA - zadziwiający ekumenizm» jest przykładem uproszczenia i nieadekwatnego przedstawiania współpracy ewangelikalno-katolickiej w kwestii wolności religijnej oraz w innych kluczowych zagadnieniach"- stwierdził arcybiskup Filadelfii, Charles Chaput OFM. Cap.
więcej

Chiny staną się "największym eksporterem chrześcijaństwa"

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:10
Chiny mogą się stać w najbliższych latach największym "eksporterem" wiary chrześcijańskiej na świecie. Do takiego wniosku doszedł wydawany w Hongkongu anglojęzyczny dziennik "South China Morning Post", który w numerze z 16 lipca zamieścił obszerny artykuł o "tajnych drogach misjonarzy chińskich na północy Iraku".
więcej

"Kościół musi oddać sprawiedliwość ofiarom"

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 14:57
Kościół musi oddać sprawiedliwość ofiarom pedofilii - oświadczył niemiecki jezuita, ksiądz Hans Zollner z Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, odnosząc się do raportu o przemocy fizycznej i seksualnej w chórze dziecięcym w Ratyzbonie.
więcej

We wrześniu premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Panama 2019

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 14:34
10 września zostanie zaprezentowana oficjalna polska wersja hymnu ŚDM Panama 2019 pt. - Oto ja służebnica Pańska - zapowiada w rozmowie z KAI Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.
więcej

Odwołali wesele, panna młoda zaprosiła bezdomnych na ucztę

Catholic News Agency / jp
Środa, 19 lipca 2017, godz. 12:21
Znalezienie sali, odpowiedniej oprawy muzycznej, pięknej sukni - ślub to miesiące przygotowań. Wiele par przeznacza tysiące dolarów na ślub marzeń. Ale co może się stać, jeśli to wszystko odwołacie?
więcej

Włochy: Polski ksiądz-alpinista poważnie ranny w wypadku

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 11:59
Polski ksiądz-alpinista został poważnie ranny wspinając się od włoskiej strony na położony na granicy z Francją szczyt Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc. Kapłan leży na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Aoście - poinformował PAP polski konsulat w Mediolanie.
więcej

"Benedykt XVI nie chciał krytykować Franciszka"

KAI / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 11:44
Abp Georg Gänswein zaprzeczył, jakoby Benedykt XVI w swoim wspomnieniu do uczestników uroczystości pogrzebowych kardynała Joachima Meisnera chciał skrytykować Franciszka.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook