Kard. Dziwisz o 3 etapach w życiu człowieka

PAP / ad
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 16:19
O trzech etapach życia każdego człowieka mówił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas mszy odprawionej we Wszystkich Świętych w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
więcej

Abp K. Nycz: nie ma zbawienia, bez świętości

PAP / demart
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 15:59
Nie ma innego zbawienia, jak tylko przez świętość - powiedział w niedzielę metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, odprawionej w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.
więcej

Papież do Polaków w dzień Wszystkich Świętych

PAP / Sylwia Wysocka
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 06:00
O uroczystości Wszystkich Świętych mówił do Polaków w niedzielę Benedykt XVI podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
więcej

Chrześcijaństwo gwarancją wielkości człowieka

Radio Watyksńskie / ak
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 05:20
W integracji europejskiej ważne jest, by poszczególne narody nie rezygnowały z własnej tożsamości kulturowej, ale ubogacały nią całą wspólnotę - zwrócił uwagę Papież, przyjmując nowego ambasadora Bułgarii.
więcej

Listopadowy numer „Przeglądu Powszechnego"

Redakcja Przeglądu Powszechnego
Niedziela, 1 listopada 2009, godz. 05:00
W numerze jedenastym „Przeglądu Powszechnego” przypominamy o zapomnianych mniejszościach, które od wieków zamieszkują polską ziemię. Mamy wyjątkową okazję, aby poznać bliżej grupy etniczne, narodowe oraz wyznaniowe mocno zrośnięte z naszą kulturą i tradycją. Przyszedł czas na odkrywanie wielobarwnej różnorodności przez wiele lat ignorowanej i zakłamywanej.
więcej

"Mam nadzieję na większe otwarcie Iranu"

PAP / psd
Czwartek, 29 października 2009, godz. 14:30
Benedykt XVI wyraził w czwartek nadzieję na większe "otwarcie" Iranu i jego współpracę ze wspólnotą międzynarodową. Słowa papieża znalazły się w wystąpieniu, jakie skierował do nowego ambasadora Iranu przy Stolicy Apostolskiej, Alego Akbara Naseriego.
więcej

Anglikanie o pojednaniu z Rzymem

Radio Watykańskie, deon.pl
Czwartek, 29 października 2009, godz. 09:27
W Londynie odbył się brytyjski zjazd anglikańskich tradycjonalistów zrzeszonych w organizacji "Forward in Faith" (Naprzód w wierze). Ponad 500 przedstawicieli wszystkich brytyjskich diecezji, a także delegaci ze Stanów Zjednoczonych i Australii debatowało nad papieską propozycją utworzenia w Kościele katolickim specjalnych struktur dla konwertytów z anglikanizmu.
więcej

"Media mogą uczynić wiele dobrego i złego"

PAP / zylka
Czwartek, 29 października 2009, godz. 08:41
Media mogą uczynić wiele dobrego i złego, mogą również manipulować – podkreślił metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz podczas konferencji naukowej nt. "Polityka informacyjna Kościoła", zorganizowanej w środę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie.
więcej

Protestanci obchodzą dziś Dzień Reformacji

deon.pl
Środa, 28 października 2009, godz. 23:40
Kościoły reformowane obchodzą 31 października Dzień Reformacji. To pamiątka wywieszenia przez Marcina Lutra 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze, co stało się początkiem reformacji.
więcej

"Słuchajcie Ewangelii podczas Mszy Świętej"

PAP / psd
Środa, 28 października 2009, godz. 13:18
Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI zachęcał wiernych do bardziej uważnego słuchania Ewangelii w czasie niedzielnej mszy, a także do codziennej lektury Biblii.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook