Bułgaria: rehabilitacja męczenników

Radio Watykańskie / slo
Wtorek, 10 sierpnia 2010, godz. 07:55
Chrześcijanie prześladowani w Bułgarii przez komunistów doczekali się wreszcie oficjalnej rehabilitacji.
więcej

Caritas dla powodzian. Ruszyły transporty

KAI / drr
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 19:11
Gliwicka Caritas wysłała dziś pierwszy transport do dotkniętej powodzią Bogatyni. 1,5 tony darów to głównie żywność, woda, środki czystości i koce. Jak zapewnia ks. Rudolf Badura, szef gliwickiej Caritas jest to pierwsza, doraźna pomoc, już planowane są kolejne transporty.
więcej

Mord chrześcijan to akt czysto polityczny

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 19:00
Zamordowanie ośmioosobowej ekipy chrześcijańskich wolontariuszy w Afganistanie ma podtekst czysto polityczny - uważa włoski eurodeputowany Mario Mauro. Jest on osobistym przedstawicielem przewodniczącego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy Europie ds. przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i dyskryminacji, ze szczególnym uwzględnieniem dyskryminacji chrześcijan.
więcej

"Edyta Stein nie chciała Chrystusa bez krzyża"

KAI / drr
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 18:46
Edyta Stein nie chciała Chrystusa bez krzyża – mówił bp Tadeusz Rakoczy, który przewodniczył uroczystej Mszy św. w oświęcimskim Karmelu z okazji 68. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża. Wraz z ordynariuszem bielsko-żywieckim liturgię celebrowali księża diecezjalni i zakonnicy. W klasztornej kaplicy z kapłanami modlili się m.in. goście z Niemiec związani z Towarzystwem św. Edyty Stein oraz organizacją „Pax Christi”.
więcej

Przybywa pielgrzymów na Jasnej Górze

PAP / psd
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 15:21
Częstochowa przeżywa szczyt pielgrzymkowy. Przez cały tydzień na Jasną Górę codziennie będzie wchodzić od kilku do kilkunastu pielgrzymek, zdążających na uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia.
więcej

Kard. Ratzinger chciał zostać bibliotekarzem

KAI / psd
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 15:13
Kard. Joseph Ratzinger chciał zostać bibliotekarzem Świętego Kościoła Rzymskiego. O to stanowisko starał się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej na osiem lat przed swoim wyborem na stolicę Piotrową.
więcej

Wyruszyła najstarsza w Polsce pielgrzymka

KAI / psd
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 14:17
Najstarsza piesza pielgrzymka w Polsce wyruszyła 9 sierpnia z Kalisza na Jasną Górę. Pielgrzymów żegnał biskup kaliski Stanisław Napierała.
więcej

Caritas przekazała 100 tys. zł dla powodzian

KAI / mik
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 11:43
Caritas Polska przekazała 100 000 zł na pomoc doraźną dla powodzian zamieszkujących Bogatynię i powiat zgorzelecki. Środki zostaną przeznaczone na zakup żywności, środków higienicznych, środków czystości oraz kocy i pościeli, które trafią do poszkodowanych przez powódź za pośrednictwem Caritas Diecezji Legnickiej.
więcej

Kraków: bliźnięta znalezione w "oknie życia"

KAI / mik
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 11:37
Dwóch chłopców - bliźnięta - pozostawiono 8 sierpnia wieczorem w "oknie życia" w Krakowie. Od 2006 roku, kiedy otwarto krakowskie "okno", pozostawiono w nim już 13 noworodków. "Okno życia" to miejsce gdzie matka zachowując anonimowość i nie narażając życia i zdrowia swego dziecka, może je pozostawić. Dzieci trafiają do adopcji.
więcej

19. rocznica męczeństwa polskich franciszkanów

PAP / mik
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 11:04
W poniedziałek przypada 19. rocznica męczeńskiej śmierci polskich franciszkanów w Peru - ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszka. Jak powiedział franciszkanin ojciec Jan Maria Szewek, obecnie w Watykanie trwa ich proces beatyfikacyjny.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook