Włosi pełni nadziei w sprawie krzyży w szkołach

PAP / wm
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 21:59
We Włoszech umacnia się nadzieja na zwycięstwo przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, który w piątek ma ogłosić wyrok w sprawie odwołania złożonego przez rząd w Rzymie od orzeczenia dotyczącego obecności krzyży w szkołach.
więcej

Do hiszpanii dotarła akcja "40 dni dla życia"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 21:17
Międzynarodowa inicjatywa „40 dni dla życia”, która od 10 lat jest obecna w 20 krajach Ameryki, Europy i Oceanii, po raz pierwszy dotarła do Hiszpanii. Polega ona na nieustannej modlitwie przez 40 dni i nocy w intencji ocalenia życia nienarodzonych dzieci oraz rodziców i personelu medycznego z ośrodków aborcyjnych. Rozpoczęła się w Środę Popielcową i potrwa do 17 kwietnia.
więcej

Malezja: Biblie po malajsku odblokowane

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 20:39
Po dwóch miesiącach blokowania w dwóch portach 35 tys. Biblii w języku malajskim drukowanych w Indonezji rząd Malezji ostatecznie zezwolił na ich rozprowadzanie wśród tamtejszych wyznawców Chrystusa.
więcej

Stany Zjednoczone w ogniu kościelnej krytyki

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 20:35
Kościół w Ameryce Łacińskiej nie szczędzi krytycznych uwag Stanom Zjednoczonym. Ich najczęstszym przedmiotem jest polityka imigracyjna, jako że sprawa ta dotyczy w najwyższym stopniu mieszkańców regionu.
więcej

Malta: przygotowania na falę imigrantów z Libii

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 20:21
- Na Malcie trwa oczekiwanie na migrantów uciekających z Afryki. Fala uchodźców może ruszyć w kierunku wyspy w związku z sytuacją w Libii - poinformował Radio Watykańskie jezuita, Jarosław Mikuczewski, który pracuje na tej wyspie w Jezuickiej Służbie Uchodźcom (JRS).
więcej

Irlandia: arcybiskup Dublina o odnowie Kościoła

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 20:11
Kościół nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania współczesności, a uważać tak byłoby fundamentalizmem – powiedział prymas Irlandii. Abp Diarmuid Martin spotkał się ze studentami pedagogiki i etyki ze stołecznego Instytutu Mater Dei. W czasie wykładu odniósł się do sposobów odnowy Kościoła oraz kryzysu społeczno-ekonomicznego w kraju nazywanym „byłym celtyckim tygrysem”.
więcej

Austria: "postna zupa" Ruchu Kobiet Katolickich

PAP / wm
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 18:52
Do stałych elementów okresu Wielkiego Postu w Austrii należą akcje charytatywne. Przynajmniej raz w tym okresie niemal każda austriacka parafia przygotowuje „dzień postu rodzin”. Tego dnia pieniądze przeznaczone na wspólny obiad rodzina składa w ofierze na potrzebujących w zamian za talerz „postnej zupy”. Od 1958 r. Ruch Kobiet Katolickich zaprasza na „postną zupę” przedstawicieli życia politycznego i społecznego.
więcej

Farmaceuci chcą prawa do klauzuli sumienia

KAI / wm
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 15:53
„Jako katoliccy farmaceuci domagamy się klauzuli sumienia, podobnej do tej, z której mogą korzystać lekarze, pielęgniarki i położne” - mówi Jacek Brodziński, jeden inicjatorów akcji zbierania podpisów pod poparciem dla inicjatywy prawa farmaceutów do wolności wyboru oraz do odmowy promocji i sprzedaży środków "niszczących płodność i ludzkie życie u jego początku". Dziś farmaceuci są często szykanowani i zmuszani do postępowania wbrew sumieniu.
więcej

Dzień św. Patryka – wielkiego Europejczyka

KAI / mik
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 15:00
17 marca Kościół powszechny wspomina w liturgii św. Patryka, niewolnika piratów, pasterza owiec, mnicha i biskupa, apostoła i patrona Irlandii. Dzień św. Patryka jest w Irlandii i wszędzie, gdzie żyją Irlandczycy wielkim świętem religijnym i narodowym. Wierni w ten dzień przypinają sobie trójlistną koniczynę, symbol Trójcy Świętej, o której św. Patryk miał mówić na początku każdej swojej misji. Koniczynka jest też wyrazem nadziei na zjednoczenie Irlandii.
więcej

Japonia: solidarność w obliczu katastrofy

KAI / wab
Czwartek, 17 marca 2011, godz. 13:20
Katastrofalne trzęsienie ziemi, tsunami i zagrożenie napromieniowaniem radioaktywnym rozbudziły w Japończykach ducha autentycznej solidarności – donosi z Tokio korespondent KAI, o. Paweł Janociński, dominikanin.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook