Droga krzyżowa w Auschwitz II - Birkenau

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:49
Około dwóch tysięcy osób przeszło w niedzielę w tradycyjnej Drodze Krzyżowej na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu-Brzezince. Nabożeństwo pasyjne, która odbyło się w tym miejscu po raz 32., upamiętnia pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.
więcej

Nabożeństwo żałobne za ofiary rewolucji 1917

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:47
Przed ciągle jeszcze zamkniętą dla kultu świątynią św. Jana Teologa w Moskwie odprawiono w niedzielę panichidę (nabożeństwo żałobne) za ofiary rewolucji, rozpoczętej 7 listopada 1917 r. Przed rozpoczęciem nabożeństwa główny celebrans, ks. protojerej Wsiewołod Czaplin, zaznaczył, że modlitwa za zmarłych zostanie odmówiona za wszystkich, którzy zginęli w tamtych, strasznych latach: za rewolucjonistów i ich przeciwników.
więcej

Zakończenie obrad Rady "Iustitia et Pax"

Radio Watykańskie
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:46
W Watykanie zakończyła się sesja plenarna Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”. Spotkanie poświęcone było światowej recepcji encykliki "Caritas in veritate" oraz upowszechnianiu się Kompendium Społecznej Nauki Kościoła. Ta ostatnia publikacja został przetłumaczona już na 30 języków i powoli znajduje swoje miejsce jako pomoc duszpasterska w Kościołach lokalnych.
więcej

Ogólnopolska pielgrzymka osób jąkających się

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:44
Ogólnopolska pielgrzymka osób jąkających się i wyleczonych z jąkania przybyła na Jasną Górę. W sobotnim spotkaniu wzięli udział także pracownicy Kliniki Leczenia Jąkania w Warszawie.
więcej

"Skromne" wyroki dla oprawców z Orisy

Radio Watykańskie
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:42
Jako niezadowalające określają chrześcijanie Indii wyroki w sprawie pogromu chrześcijan, jaki miał miejsce w stanie Orisa w 2008 r. Sąd wprawdzie skazał 12 osób, ale uniewinnił 46 innych oskarżonych. Wielu świadków wciąż jest zastraszanych.
więcej

80. urodziny znanego i cenionego jezuity

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 17:40
Znany radomski jezuita o. Hubert Czuma, opiekun strajkujących w okresie PRL, duszpasterz akademicki, bezrobotnych oraz inicjator Mszy św. za Ojczyznę w okresie stanu wojennego i spotkań z ciekawymi postaciami opozycji i artystami scen polskich, obchodził w sobotę 55. rocznicę posługi kapłańskiej i 30. rocznicę pracy w kościele św. Trójcy w Radomiu. Dostojny jubilat obchodził również 80. urodziny. Mszę świętą celebrował bp Edward Materski.
więcej

Papieska krytyka "agresywnego sekularyzmu"

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 14:51
Papieska krytyka „agresywnego sekularyzmu” w Hiszpanii jest głównym tematem podejmowanym przez większość gazet, jakie ukazały się w tym kraju 7 listopada. Poza tym, zależnie od orientacji politycznej i ideowej dzienniki albo skupiają się na krytyce wizyty Benedykta XVI, albo podkreślają serdeczne przyjęcie, jakie mu zgotowano.
więcej

Trzeba zrezygnować z malowanego katolicyzmu

PAP / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 14:19
Przed "malowanym katolicyzmem", który nie skłania do pojednania nawet podczas Mszy św., przestrzegał pomocniczy biskup Krzysztof Zadarko podczas Eucharystii kończącej Rok św. Jakuba w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystość miała miejsce w sobotę w katedrze w Koszalinie.
więcej

"Kościół sprzeciwia się wszelkiej negacji życia"

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 11:44
Państwo powinno zdecydowanie wspierać mężczyznę i kobietę, zawierających małżeństwo i tworzących rodzinę – powiedział Benedykt XVI podczas Mszy św. w kościele Świętej Rodziny w Barcelonie. Papież konsekrował świątynię, dzieło życia genialnego architekta katalońskiego Antonio Gaudiego, nadając jej tytuł bazyliki mniejszej.
więcej

Drugi dzień wizyty Benedykta XVI w Hiszpanii

KAI / psd
Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 09:18
W drugim dniu podróży apostolskiej w Hiszpanii Benedykt XVI przewodniczył będzie Mszy św. w Barcelonie, podczas której poświęci kościół Sagrada Familia i odwiedzi siedzibę Dzieła Dobroczynno-Społecznego Nen Déu (Dzieciątka Bożego).
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook