Wkrótce rusza "Festiwal Family Art"

Wtorek, 4 maja 2010, godz. 13:21
W drugiej połowie maja rozpocznie się Festiwal Family Art jako wydarzenie promujące i towarzyszące "Marsz dla życia i rodziny", który w dniu 30 maja przejdzie ulicami Stolicy.
więcej

Górale dziękowali za ocalenie kościoła

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 13:18
Górale z parafii w Cichym-Miętustwie licznie uczestniczyli 3 maja w święcie Królowej Polski. Uroczystości były połączone z odpustem parafialnym. Górale dziękowali za ocalenie kościoła z trzęsienia ziemi.
więcej

Trębacz wzywa na nabożeństwa majowe

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 13:11
Proboszcz i kustosz katedry gnieźnieńskiej ks. kan. Jan Kasprowicz znalazł niekonwencjonalny sposób, by zachęcić wiernych do udziału w nabożeństwach majowych. Od kilku lat wzywa na nie dźwięk trąbki rozlegający się każdego wieczoru z katedralnej wieży.
więcej

"Ks. Indrzejczyk - święty na czas pokoju"

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 10:37
"Gdy patrzę na to, co dzieje się z Polską po krótkich rekolekcjach żałoby, utwierdzam się w przekonaniu, że gdy tylko upłyną stosowne kościelne terminy (pięć lat po śmierci), trzeba będzie zgłosić wniosek o beatyfikację prezydenckiego kapelana, księdza Indrzejczyka. Człowieka totalnie wolnego od histerii politycznego sporu, pętającej teraz Polskę od poziomu warzywniaka do gmachu na Wiejskiej. U którego z równym szacunkiem i ciepłem byłby przyjęty Kaczyński, Tusk i Napieralski. Dotkliwie pokazującego, że czas spędzony na świętej „wojnie o pokój” można zainwestować głębiej, lepiej" - pisze w Newsweeku Szymon Hołownia.
więcej

"Nie śpieszmy się z beatyfikacją Jana Pawła II"

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 10:37
Jestem osobiście przekonany o świętości życia Jana Pawła II, choć mam wątpliwości, czy jego sprawa powinna być zakończona wcześniej niż te, które prowadzone są już od dawna – Piusa XII i Pawła VI – napisał w czerwcu 2008 r. kard. Angelo Sodano. O tym poufnym liście byłego watykańskiego sekretarza stanu do postulatora sprawy beatyfikacyjnej papieża Polaka informuje dziś na łamach „Il Giornale” Andrea Tornielli.
więcej

Bp Stefanek: strażacy wzorem dla polityków

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 10:24
Politycy powinni uczyć się od strażaków drużynowego działania – uważa bp Stanisław Stefanek. Ordynariusz łomżyński 4 maja, w dniu św. Floriana, patrona strażaków, podkreśla, że straż pożarna to osobna grupa społeczna i zawodowa, a nawet obyczajowa.
więcej

720 tysięcy osób zobaczyło Całun Turyński

KAI / psd
Wtorek, 4 maja 2010, godz. 07:01
W trzecim tygodniu wystawienia Całunu Turyńskiego widziało go 270 tysięcy osób, a od początku, to jest od 10 kwietnia br. 720 tysięcy. W najbliższych trzech tygodniach, jakie jeszcze pozostały, powinno przyjechać do Turynu ponad milion wiernych.
więcej

Ogólnopolski Zlot Rodzin Abstynenckich

KAI / psd
Poniedziałek, 3 maja 2010, godz. 23:14
Półtora tysiąca osób bierze udział w XIX Ogólnopolskim Zlocie Rodzin Abstynenckich, który odbywa się w Małem Cichem na Podhalu. Uczestnicy zlotu modlili się 3 maja podczas uroczystej Mszy św. na Polanie Rusinowej w Tatrach.
więcej

Msza „pro Polonia” w Jerozolimie

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 3 maja 2010, godz. 20:01
Także w Ziemi Świętej Polacy obchodzili narodowe święto. Uroczystą Eucharystię w intencji Polski i Polaków odprawiono w bazylice Zmartwychwstania, sercu chrześcijańskiej Jerozolimy. Przywilej modlitwy za Ojczyznę w dniu 3 maja przy Grobie Bożym Polacy zawdzięczają księciu Romanowi Sanguszce, który w roku 1847 ufundował wieczystą Mszę św. pro Polonia.
więcej

"Wolność i niepodległość jest wielkim zadaniem"

KAI / zylka
Poniedziałek, 3 maja 2010, godz. 19:41
„Odzyskana przez nas wolność i niepodległość jest wielkim zadaniem dla nas wszystkich” - powiedział abp Damian Zimoń, witając uczestników obchodów święta 3 Maja w czasie Mszy św. w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla. Przypomniał, że Jezus Chrystus z wysokości krzyża uczy nas miłości i prawdy oraz daje nam Maryję za Matkę. „Jej opieka w historii naszego narodu jest widoczna” - podkreślił metropolita katowicki.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook