Boże, zaprowadź panowanie Twej prawdy

KAI / apio
Sobota, 25 grudnia 2010, godz. 07:31
O zaprowadzenie w świecie panowania Bożej prawdy i miłości – królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju oraz odkrycie autentycznego braterstwa modlił się Benedykt XVI w kazaniu podczas „Pasterki” w bazylice św. Piotra w Watykanie. Papieską Eucharystię Watykański Ośrodek Telewizyjny transmitował do 50 krajów świata.
więcej

Obchody wigilii Bożego Narodzenia na świecie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 19:40
Choinka, wieczerza wigilijna, kolędy i nocne wyjście na pasterkę to dobrze nam znane nasze rodzime tradycje związane z Świętami Bożego Narodzenia. Jak natomiast wyglądają swięta u naszych bliższych lub dalszych sąsiadów? Radio Watykańskie przygotowało przegląd wydarzeń towarzyszących Świętom w różnych zakątkach świata.
więcej

Wigilijna modlitwa Polaków przy grobie papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 19:32
Polacy mieszkający w Rzymie zgromadzili się dziś rano przy grobie Jana Pawła II. Nawiązali w ten sposób do spotkań opłatkowych, na które co roku polski Papież zapraszał swych rodaków do Watykanu. „Chcemy mu zaśpiewać kolędy, które tak bardzo lubił, przypomnieć sobie słowa, które wtedy do nas wypowiadał, i duchowo połamać się z nim opłatkiem” – mówił w homilii kard. Stanisław Ryłko.
więcej

Prymas: Boże Narodzenie to święta pokoju

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 19:30
Święta Bożego Narodzenia są świętami rodziny i pokoju; walka nie może iść przed solidarnością; wszyscy, którzy Polskę stanowią winni szukać tych przestrzeni, które nas łączą - powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk w orędziu na Boże Narodzenie.
więcej

A jak wygląda Boże Narodzenie w Betlejem?

KAI / wm
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 14:25
Na obchody Bożego Narodzenia do Betlejem przybyło tysiące pielgrzymów z całego świata, miejscowych chrześcijan z Terytoriów Palestyńskich i z Izraela. W ciągu najbliższych dni wezmą oni udział w uroczystościach w mieście, gdzie przed 2011 laty narodził się Jezus. Według izraelskiego ministerstwa turystyki ok. 90 tysięcy pielgrzymów przybyło z zagranicy.
więcej

Rzecznik watykański: To był niełatwy rok

KAI / wm
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 13:59
Kończący się rok „nie zawsze był łatwy z punktu widzenia informacji watykańskiej”, pisze dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi w tradycyjnym już liście, jaki z okazji Bożego Narodzenia rozesłał do wszystkich akredytowanych przy nim dziennikarzy.
więcej

Kard. Dziwisz odwiedzi szopkę u franciszkanów

jms
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 13:50
Dziś o 22.00 rusza 19. już z kolei żywa szopka u franciszkanów w Krakowie. W drodze na Pasterkę odwiedzi ją ks. kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski złoży życzenia mieszkańcom miasta i podzieli się opłatkiem.
więcej

"Życzę Polakom ciszy betlejemskiej nocy"

PAP / psd
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 13:02
Ciszy betlejemskiej nocy - takie życzenia na święta Bożego Narodzenia złożył Polakom metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz za pośrednictwem PAP.
więcej

Papież w BBC: Bóg obdarza świat wolnością

KAI / psd
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 13:00
Do głoszenia, że Bóg obdarza nas wolnością, nadzieją i życiem zachęcił dziś papież Brytyjczyków. Dziś rano BBC w emitowanym przez stację Radio 4 programie „Myśl dnia”, nadała refleksję Benedykta XVI. Było to wydarzenie bezprecedensowe w historii publicznej rozgłośni brytyjskiej.
więcej

Betlejem: trzy Boże Narodzenia

PAP / ad
Piątek, 24 grudnia 2010, godz. 04:34
Wasz Bóg urodził się aż trzy razy, macie trzech Jezusów? - dziwią się muzułmanie z Betlejem. Powód? Boże Narodzenie jest tu obchodzone aż trzykrotnie. Za każdym razem innego dnia - wskutek podziałów, jakie przez stulecia nastąpiły w chrześcijaństwie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook