Papież rozpoczął pielgrzymkę do Portugalii

KAI / psd
Wtorek, 11 maja 2010, godz. 09:47
Benedykt XVI rozpoczął czterodniową pielgrzymkę do Portugalii. Ojciec Święty odleciał samolotem włoskich linii lotniczych Alitalia z rzymskiego lotniska Fiumicino po godz. 9.15. Papieski samolot spodziewany jest na międzynarodowym lotnisku w Lizbonie ok. godz. 11. (12 czasu środkowoeuropejskiego). W dniach 11-14 maja papież odwiedzi Lizbonę, Fatimę i Porto. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Razem podążamy ku nadziei”.
więcej

Wszyscy papieże czuli się związani z Fatimą

KAI / psd
Wtorek, 11 maja 2010, godz. 08:45
Właściwie wszyscy papieże, w różnym oczywiście stopniu i z różnych powodów, czuli się związani z Fatimą. Pisze o tym w dzisiejszym wydaniu „L'Osservatore Romano” rektor portugalskiego sanktuarium maryjnego ksiądz Virgilio do Nascimento Antunes.
więcej

Abp Nycz: zostawili nam krwią pisany testament

KAI / drr
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 21:40
Ci, którzy zginęli 10 kwietnia pod Smoleńskiem, zostawili nam krwią napisany testament; od nas zależy, czy zmieni się coś w naszym działaniu i myśleniu - mówił podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.
więcej

Wizja Schumana jest nadal aktualna w Europie

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 17:25
Autentyczny dialog winien urzeczywistniać na naszym kontynencie jedność, w której można będzie doceniać różnorodność jego części składowych. Zwrócił na to uwagę 9 maja w Metzu we Francji stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy. Ks. prałat Aldo Giordano zabrał głos na obchodach 60. rocznicy Deklaracji Roberta Schumana z 9 maja 1950 r., uznawanej za europejski akt założycielski.
więcej

Otwarcie „kwatery smoleńskiej” na Powązkach

KAI / zylka
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 17:24
Na Powązkach wojskowych odbyła się dziś uroczystość otwarcia i poświęcenia „kwatery smoleńskiej”, w której spoczywają ciała 28 z 96 ofiar katastrofy jaka miała miejsce 10 kwietnia. Kwaterę poświęcił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.
więcej

Zakonnice zwalczają handel "żywym towarem"

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 17:23
Kampanię walki z handlem "żywym towarem" podczas rozpoczynających się za miesiąc w Republice Południowej Afryki piłkarskich mistrzostw świata prowadzą siostry zakonne. Odbywa się ona pod patronatem Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych żeńskich zakonów i zgromadzeń przy współpracy z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji. Jedną z promotorek kampanii jest salezjanka, s. Bernadette Sangma.
więcej

Bp Kussala: Sudan zagrożony ludobójstwem

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 17:23
Przed wybuchem kolejnego konfliktu w Sudanie, który mógłby zakończyć się ludobójstwem, przestrzega bp Edward Hiiboro Kussala, pracujący na południu tego kraju. Wskazuje on na odczuwalne wśród ludzi napięcie, sprowokowane zastraszaniem głosujących, oszustwami wyborczymi i „zniknięciem” kart do głosowania po kwietniowych wyborach parlamentarnych.
więcej

Drugi tom "Jezusa z Nazaretu" gotowy do druku

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 16:14
Drugi tom książki "Jezusa z Nazaretu" autorstwa Benedykta XVI jest gotowy do druku. Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, oryginalny tekst w języku niemieckim trafił już do wydawnictwa Herdera w Fryburgu Bryzgowijskim.
więcej

Abp Muszyński: wybór najlepszy z możliwych

KAI / psd
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 14:13
Decyzja papieża Benedykta XVI o mianowaniu abp. Józefa Kowalczyka nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim prymasem Polski jest w moim przekonaniu nie tylko decyzją słuszną i dobrą, ale najlepszą z możliwych – powiedział abp Henryk Muszyński podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.
więcej

Fatima to Ewangelia wyrażona prostym językiem

KAI / psd
Poniedziałek, 10 maja 2010, godz. 12:44
Fatima to Ewangelia wyrażona prostym językiem – podkreśla kard. José da Cruz Policarpo w rozmowie z KAI na dwa dni przed wizytą apostolską Benedykta XVI w Portugalii. Patriarcha Lizbony mówi m.in. o celu i oczekiwaniach wobec papieskiej pielgrzymki, jej znaczeniu dla Kościoła, relacjach państwo-Kościół.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook