Francja: narodowa pielgrzymka do Lourdes

Radio Watykańskie
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 17:01
„Z Bernadetą uczyń znak krzyża” – pod takim hasłem we Francji od 11 do 16 sierpnia trwa narodowa pielgrzymka do Lourdes. Jest ona organizowana już po raz 137 (od roku 1873) przez Zgromadzenie Augustianów od Wniebowzięcia, czyli księży asumpcjonistów, którzy animują nabożeństwa, organizują konferencje i nadają duchową dynamikę pielgrzymce. Bieżący rok jest dla nich rokiem szczególnym, gdyż świętują oni 200. rocznicę narodzin swojego założyciela, Emmanuela d'Alzona.
więcej

Castelgandolfo w polskich rękach

Radio Watykańskie
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 16:08
Proboszcz papieskiej parafii, ks. Waldemar Niedziółka SDB podkreśla, że na spotkanie z Benedyktem XVI parafia przygotowywała się poprzez szczególną modlitwę za Papieża.
więcej

Abp Głódź: naród oczekuje godnego pomnika

KAI / psd
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 15:03
"Naród oczekuje narodowego pomnika, godnego pomnika w godnym miejscu w stolicy" - podkreślił podczas niedzielnej mszy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, mówiąc o upamiętnieniu katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.
więcej

Wernisaż wystawy Ikona - Święta przestrzeń

Zygfryd Kot SJ
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 14:17
Ikona nie jest zwyczajnym obrazem o tematyce religijnej. Jest dziełem sztuki zrodzonym w modlitwie i niosącym w sobie symbolikę wypracowaną przez setki pokoleń chrześcijańskich twórców. Warto choć na chwilę zanurzyć się w ich tajemniczym i niezrozumiałym świecie oraz poznać ich istotną, najgłębszą - duchową stronę.
więcej

Prymas: gorsząca manipulacja krzyżem

KAI / psd
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 13:20
Do wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, gdzie trwa spór o krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, nawiązał w homilii na Jasnej Górze Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. „To co widzimy jest nieprzykładną, gorszącą manipulacją krzyża” – powiedział metropolita gnieźnieński, nawołując do tego, by nie przesłaniać klimatu solidarności z dni żałoby narodowej politycznymi przetargami.
więcej

Abp Michalik: wiara wymaga poświęceń

KAI / psd
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 13:17
Jakiej chcemy Polski, jakich rodzin chcemy w naszej ojczyźnie? – pytał 14 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej abp Józef Michalik. Przestrzegał jednocześnie przed ideologią ateizmu. Metropolita przemyski przypomniał, że wiara wymaga poświęcenia i bywa „głupia w oczach świata”.
więcej

Prawie 83 tys. pielgrzymów w dwa tygodnie

KAI / psd
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 09:07
Przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny od 1 do 15 sierpnia na Jasną Górę przybyło ponad 50 pieszych pielgrzymek, a w nich ok. 83 tys. pątników. Przemierzając łącznie 15 tys. km modlili się za powodzian, o szacunek dla krzyża i za Polskę. Wszyscy uczyli się w drodze „Jak być świadkami miłości”.
więcej

"To polskie pielgrzymowanie to wielki skarb"

KAI / psd
Niedziela, 15 sierpnia 2010, godz. 09:01
O nawrócenie i powrót do Boga, troski o Kościół, wyrwanie z materializmu i nihilizmu apelował na Jasnej Górze o. Roman Majewski. Przeor częstochowskiego klasztoru wygłosił kazanie podczas porannej Mszy św. celebrowanej dla uczestników pieszych pielgrzymek, które przyszły z Warszawy. Eucharystii przewodniczył abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
więcej

"Jak to się ma do wartości chrześcijańskich?"

PAP / psd
Sobota, 14 sierpnia 2010, godz. 20:28
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk zaapelował w sobotę podczas uroczystej mszy św. upamiętniającej 90. rocznicę Bitwy Warszawskiej o zakończenie "kompromitującej wojny językowej i postaw". Prymas odniósł się w ten sposób do sporu o krzyż pod Pałacem Prezydenckim.
więcej

Bezprawne "polowanie na pedofilów" u prymasa

Radio Watykańskie
Sobota, 14 sierpnia 2010, godz. 20:20
Odwróciły się losy głośnego dochodzenia przeciwko episkopatowi Belgii w sprawie rzekomego tuszowania przypadków molestowania nieletnich.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook