Krzyż niezgody w Kalifornii

Radio Watykańskie / A. Pożywio
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 12:27
Przed Sądem Najwyższym w Stanach Zjednoczonych toczy się postępowanie o usunięcie krzyża z parku narodowego Mojave National Preserve.
więcej

"Świat polityki zależy od rozwoju młodych"

PAP / zylka
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 08:27
Świat polityki i gospodarki, świat kultury, to wszystko zależy o tego, w jakim kierunku pójdziejdzie rozwój młodych talentów - powiedział abp Tadeusz Gocłowski w homilii wygłoszonej w niedzielę wieczorem w warszawskim kościele św. Anny.
więcej

Ojciec Święty kanonizował pięć osób

PAP / Sylwia Wysocka
Niedziela, 11 października 2009, godz. 13:13
Podczas mszy kanonizacyjnej w Bazylice świętego Piotra Benedykt XVI ogłosił w niedzielę świętymi pięcioro błogosławionych, wśród nich arcybiskupa Warszawy w okresie powstania styczniowego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (1822-1895).
więcej

Nowi święci całkowicie oddali Panu swoje życie - Benedykt XVI

Radio Watykańskie
Niedziela, 11 października 2009, godz. 13:10
Mszy kanonizacyjnej, która 11 października odbyła się w Bazylice św. Piotra. Papież zaliczył w poczet świętych pięcioro błogosławionych, wśród nich jednego Polaka, Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela Franciszkanek Rodziny Maryi, przyjaciela Słowackiego i arcybiskupa warszawskiego.
więcej

Inauguracja obchodów IX Dnia Papieskiego

PAP
Niedziela, 11 października 2009, godz. 13:03
Wiele było dróg do wolności, ale nikt nie uczynił tyle co Jan Paweł II - powiedział abp Tadeusz Gocłowski podczas niedzielnej mszy św. w warszawskiej Bazylice św. Krzyża, inaugurującej obchody IX Dnia Papieskiego pod hasłem: "Jan Paweł II - papież wolności".
więcej

"Solidarność - wyzwaniem dla Europy"

PAP
Niedziela, 11 października 2009, godz. 12:36
O konieczności dbania o rodzinę oraz środowisko naturalne, potrzebie pomocy imigrantom oraz rozwijania gospodarki, która będzie "służyć każdemu" - napisali m.in. w specjalnym przesłaniu skierowanym do europejskich katolików uczestnicy odbywających się w Gdańsku I Katolickich Dni Społecznych dla Europy.
więcej

Hasło IX Dnia Papieskiego promuje wolność

Dariusz Kowalczyk / dzielo.pl
Sobota, 10 października 2009, godz. 10:58
Po raz pierwszy w haśle Dnia Papieskiego zostało użyte słowo papież. Połączenie Następcy Świętego Piotra ze słowem wolność wyraża przekonanie, że Jan Paweł II przypisywał promowaniu wolności miejsce fundamentalne, zyskując sobie tym samym prawo do miana: Papież Wolności!
więcej

Prymas: od Jana Pawła II uczymy się mądrości

PAP / demart
Sobota, 10 października 2009, godz. 10:57
Od Jana Pawła II uczymy się nie tylko mądrości ludzkiej, ale pełnej mądrości w spojrzeniu na całego człowieka i na jego dzieje - podkreślił prymas Polski kard. Józef Glemp w orędziu telewizyjnym wygłoszonym w przeddzień obchodów IX Dnia Papieskiego.
więcej

Cele dla UNESCO

Sobota, 10 października 2009, godz. 10:55
UNESCO: filozofia i kultura to nie luksus dla bogatych.
więcej

Dlaczego JP II nie dostał pokojowego Nobla?

PAP / Sylwia Wysocka
Sobota, 10 października 2009, godz. 10:52
Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" zastanawia się w niedzielnym wydaniu, dlaczego Jan Paweł II nie otrzymał Pokojowej Nagrody Nobla.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook