Dlaczego młodzi wybierają Mszę trydencką?

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 19:52
Możliwość lepszego skupienia oraz przeżycia Eucharystii jako ofiary przyciąga wciąż nowych młodych do tak zwanej Mszy trydenckiej. W środowiskach, które sprawują nadzwyczajną formę rytu rzymskiego, jest też więcej powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego – uważa sekretarz Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”.
więcej

Watykan: korporacje łamią prawa człowieka

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 19:51
O budowanie globalizacji z ludzką twarzą zaapelował na forum ONZ stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy genewskich organizacjach międzynarodowych. Abp Silvano Tomasi wziął udział w debacie na temat godności człowieka w przedsiębiorczości. Odbyła się ona podczas posiedzenia oenzetowskiej Rady Praw Człowieka.
więcej

Dyplomaci mają być lojalni i konsekwentni

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 19:48
Długą tradycję watykańskiej służby dyplomatycznej przypomniał Benedykt XVI, spotykając się z księżmi przygotowującymi się do niej w Papieskiej Akademii Kościelnej.
więcej

Nocne czuwanie z Ojcem Pio i Janem Pawłem II

KAI / psd
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 16:48
IX czuwanie z Ojcem Pio odbędzie się z 18 na 19 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym roku patronem czuwania będzie również bł. Jan Paweł II. Jest wiele śladów, które świadczą o tym, że Jana Pawła II i o. Pio łączyła silna więź duchowa. Papież dwukrotnie spotkał się z mistykiem, pisał do niego listy, a także pielgrzymował do San Giovanni Rotondo, miejsca życia stygmatyka.
więcej

Podskakująca procesja w Luksemburgu

KAI / slo
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 12:27
Trzy podskoki do przodu i dwa wstecz – w takim rytmie przebiega „skacząca procesja” w księstwie Lichtenstein ku czci średniowiecznego świętego Wilibrorda, biskupa i misjonarza. Odbywa się ona co roku we wtorek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego (w tym roku 14 czerwca). Z tej okazji niewielkie miasteczko Echternach spodziewa się dziesięciu tysięcy gości, głównie z krajów Beneluksu, Francji oraz Niemiec.
więcej

Ojciec dziewięciorga dzieci zostanie księdzem

KAI / psd
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 12:06
Za tydzień, 17 czerwca 44. letni diakon Ian Hellyer przyjmie w katedrze w Plymouth święcenia kapłańskie. Ten były duchowny anglikański, ojciec dziewięciorga dzieci jest jednym z 68 nowych księży Ordynariatu Personalnego Matki Bożej z Walsingham, którzy w tych dniach przyjmują święcenia w poszczególnych diecezjach Anglii i Walii.
więcej

Krok ku adopcji dzieci przez homoseksualistów?

KAI / slo
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 11:25
Lobby homoseksualne w Polsce pokazało, że postulat zrównania praw małżeństw i związków homoseksualnych jest dopiero pierwszym etapem walki – mówi KAI ks. Ireneusz Wołoszczuk, sędzia Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu. Dodaje, że następnym będą małżeństwa homoseksualne jest adopcja dzieci.
więcej

Kościół w Korei rozwija się bardzo dynamicznie

KAI / slo
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 10:43
Zadowolenie z młodości i dynamizmu koreańskiego Kościoła wyrazili tamtejsi biskupi prezentując w Seulu dane statystyczne za miniony rok.
więcej

Zakończył się Kongres Spotkań Małżeńskich

KAI / slo
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 10:25
Wczoraj zakończył się w Rzymie Międzynarodowy Kongres Zarządu Spotkań Małżeńskich. Stowarzyszenie to zostało założone w Polsce w 1978 r., a jego charyzmatem jest dar dialogu, który umacnia i odbudowuje sakramentalny związek małżeński.
więcej

"W sprawach moralności musimy być jednością"

KAI / slo
Piątek, 10 czerwca 2011, godz. 10:22
Do jedności w rodzinach i społeczeństwie wzywał dziś w Krośnie abp Józef Michalik podczas Mszy św. w 14. rocznicę pobytu bł. Jana Pawła II w tym mieście. Przewodniczący Episkopatu zwrócił uwagę, że jedność wśród Polaków i chrześcijan w ogóle bardzo leżała na sercu papieżowi.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook