Dziecko-lek niewłaściwą drogą medycyny

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Środa, 9 lutego 2011, godz. 18:41
We Francji urodziło się pierwsze tzw. dziecko-lek. Zostało ono poczęte metodą in vitro z wyselekcjonowanego materiału genetycznego, w celu wyleczeniu swojego starszego brata, chorego na β-talasemię. Urodzony chłopiec nosi imię Umut-Talha, co w języku tureckim znaczy „nasza nadzieja”. Jego krew pępowinowa, zawierająca wiele komórek macierzystych układu krwionośnego, zostanie sukcesywnie przetoczona jego starszemu bratu, aby zastąpić jego chorą krew.
więcej

Czesi w obronie prześladowanych chrześcijan

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Środa, 9 lutego 2011, godz. 18:39
Czechy domagają się od Unii Europejskiej jasnego stanowiska w obronie prześladowanych chrześcijan. W Pradze gościł szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini, który od kilku tygodni zabiega o zdecydowane potępienie przez Unię Europejską antychrześcijańskich incydentów.
więcej

Filipiny: spalono chrześcijańską wioskę

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Środa, 9 lutego 2011, godz. 18:38
Rebelianci islamscy spalili chrześcijańską wioskę na wyspie Mindanao w Filipinach. Do zajścia doszło w pobliżu miasta Mlang, gdzie uaktywniło się nowe ugrupowanie zbrojne. W incydencie nie było ofiar śmiertelnych, gdyż mieszkańcy zdążyli zbiec i się ukryć.
więcej

2 mln wolontariuszy oczyści stan z chrześcijan

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Środa, 9 lutego 2011, godz. 18:36
2 mln hinduistycznych ekstremistów weźmie udział w rozpoczynającej się 10 grudnia w Madhya Pradesh akcji oczyszczania tego indyjskiego stanu z chrześcijańskich misjonarzy.
więcej

W marcu raport na temat Komisji Majątkowej

PAP / psd
Środa, 9 lutego 2011, godz. 16:44
Protokół z działalności Komisji Majątkowej powstanie do końca lutego i zostanie upubliczniony w marcu - zapowiedział w środę współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu abp Sławoj Leszek Głódź po jej posiedzeniu.
więcej

Nie będzie spowiedzi przez smartfony

KAI / psd
Środa, 9 lutego 2011, godz. 15:36
Nie będzie spowiedzi przez smartfona, czyli przez komórkę najnowszej generacji, choć urządzenia elektroniczne, którymi dziś dysponujemy, mogą służyć pomocą w przygotowaniu dobrej spowiedzi. Tak dyrektor watykańskiego Biura Prasowego ks. Federico Lombardi odpowiedział na pytanie dziennikarzy na ten temat.
więcej

"Wierzę, że sumienie zostanie poruszone"

KAI / drr
Środa, 9 lutego 2011, godz. 13:15
„Z zaskoczeniem i dotkliwym bólem przyjąłem informację o kradzieży, jakiej dokonano ostatnio w prymasowskiej katedrze gnieźnieńskiej” – napisał prymas Polski abp Józef Kowalczyk w oświadczeniu wydanym po kradzieży pierścienia kard. Wyszyńskiego. "Wierzę, że sumienie osób czy osoby, która dokonała tej kradzieży, zostanie poruszone i ten symboliczny eksponat zostanie zwrócony".
więcej

Polska Muzyka Chrześcijańska na Facebooku

KAI / drr
Środa, 9 lutego 2011, godz. 10:57
Facebook to światowy lider wśród internetowych serwisów społecznościowych. Z tego względu jest on idealnym miejscem promocji artystów, którzy w swojej twórczości przekazują pozytywne i ponadczasowe treści. Służyć w tym pomocą ma też strona Polska Muzyka Chrześcijańska, która od kilku dni funkcjonuje na Fb.
więcej

Indonezja: Fanatycy atakują kościoły

Radio Watykańskie / wab
Wtorek, 8 lutego 2011, godz. 20:03
Muzułmanie podpalili w Indonezji dwa kościoły protestanckie. Trzeci, katolicki, ograbili, a następnie usiłowali sprofanować Najświętszy Sakrament. Ciężko pobili proboszcza, który zasłaniał swym ciałem dostęp do tabernakulum.
więcej

Rekolekcje duszpasterzy świata pracy

Radio Watykańskie / wab
Wtorek, 8 lutego 2011, godz. 19:52
Modlitwa w intencji ludzi pracy, o zachowanie podmiotowości pracownika i realizowanie przez pracodawców społecznej nauki Kościoła trwa na Jasnej Górze. W sanktuarium drugi dzień odbywają się doroczne rekolekcje dla duszpasterzy ludzi pracy.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook