Mobilizacja przed przybyciem Papieża

Radio Watykańskie
Czwartek, 30 września 2010, godz. 18:32
Hiszpańscy biskupi ogłosili wielką mobilizację przed listopadową podróżą Benedykta XVI do ich kraju. W liście do narodu apelują o modlitewne przygotowanie do tego wydarzenia. Wyjaśniają też motywy, dla których Papież odwiedzi Santiago de Compostela i Barcelonę.
więcej

Zakończenie zebrania plenarnego episkopatu

Radio Watykańskie
Czwartek, 30 września 2010, godz. 18:28
W Warszawie zakończyło się 29 września 353. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W opublikowanym komunikacie biskupi nawiązali m.in. do obchodzonego w tym roku 20-lecia odnowionej działalności Caritas w Polsce.
więcej

Watykan: nie mamy nic do ukrycia

Radio Watykańskie
Czwartek, 30 września 2010, godz. 18:25
Nie mamy nic do ukrycia. Robimy wszystko zgodnie z regułami – stwierdził prezes watykańskiego Instytutu Dzieł Religijnych (IOR) po opuszczeniu siedziby rzymskiej prokuratury. W czasie trzygodzinnego spotkania, zorganizowanego z inicjatywy watykańskiej, Ettore Gotti Tedeschi wyjaśniał nieporozumienia, jakie zrodziły się w relacjach IOR-u z instytucjami włoskimi.
więcej

Wolność religijna na forum ONZ

Czwartek, 30 września 2010, godz. 16:00
O poszanowanie wolności religijnej jako „kamienia węgielnego” praw człowieka upomniał się na forum Narodów Zjednoczonych abp Dominique Mamberti. Hierarcha kierujący watykańską dyplomacją zabrał wczoraj głos podczas odbywającej się w Nowym Jorku 65 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
więcej

Rosja: Opuszczony budynek stanie się kościołem

KAI / psd
Czwartek, 30 września 2010, godz. 15:07
Opustoszały i niszczejący budynek w Jarosławiu w środkowej Rosji (na północ od Moskwy), znany jako „Dom Czarysznikowów”, stanie się najbliższej przyszłości kościołem katolickim. Obecnie dobiega końca formalne przekazywanie gmachu miejscowej wspólnocie katolickiej.
więcej

USA: protestanci współpracują z katolikami

KAI / wm
Czwartek, 30 września 2010, godz. 12:10
Amerykańscy pastorzy z kilku kongregacji ewangelikalnych wsparli inicjatywę arcybiskupa Saint Paul i Minneapolis, Johna Nienstedta oraz innych katolickich hierarchów z tego terenu, którzy namawiają mieszkańców Minnesoty do przyjęcia poprawki do stanowej konstytucji, chroniącej małżeństwo zdefiniowane jako związek mężczyzny i kobiety.
więcej

Patriarcha Cyryl spotkał się z szefem UNESCO

Radio Watykańskie / W. Raiter, Moskwa
Środa, 29 września 2010, godz. 20:34
Patriarcha Cyryl spotkał się w Moskwie z szefem UNESCO Iriną Bokową. Patriarcha wyraził nadzieję, że UNESCO będzie sprzyjać przekształceniu czynnika religijnego w realną siłę na arenie międzynarodowej.
więcej

Benedykt XVI o mistyczce św. Matyldzie

Radio Watykańskie
Środa, 29 września 2010, godz. 19:51
Liturgia to wielka szkoła duchowości – przypomniał dziś Benedykt XVI, rozważając życie św. Matyldy z Helfty, średniowiecznej mistyczki nazywanej chlubą niemieckiego monastycyzmu.
więcej

USA: modlitwa za życie nienarodzonych

Radio Watykańskie
Środa, 29 września 2010, godz. 19:44
Do stałego dawania świadectwa wartości i godności ludzkiego życia wezwał katolików USA przewodniczący komisji Pro-Life tamtejszego episkopatu. Kard. Daniel DiNardo wystosował ten apel w związku z obchodzonym w październiku przez Kościół w Stanach Zjednoczonych „Miesiącem Szacunku dla Życia”.
więcej

Papież do współpracowników: czytajcie Biblię

Radio Watykańskie
Środa, 29 września 2010, godz. 19:42
Kończy się pobyt Benedykta XVI w letniej rezydencji w Castelgandolfo. Jutro Papież powróci na stałe do Rzymu. Dziś wieczorem jeszcze raz pożegnał się z pracownikami swej rezydencji i ogrodu. Nie obyło się bez krótkiej katechezy, nawiązującej do liturgicznych wspomnień.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook