Rada Prawna KEP o formalnej apostazji

KAI / wm
Piątek, 13 stycznia 2012, godz. 15:00
Sekretarz Rady Prawnej ks. dr Andrzej Maćkowski oświadczył, iż dokument Konferencji Episkopatu Polski "Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła", co do meritum, nie stracił swej ważności, chociaż - jako że nie jest to dekret ogólny KEP - aby mógł on być zastosowany w konkretnej diecezji, wymaga stosownego zarządzenia biskupa diecezjalnego. Poinformował również, że na forum Rady Prawnej KEP trwają prace nad rewizją tego dokumentu, a w najbliższym czasie będzie on poddany dyskusji i na nowo zatwierdzony przez zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
więcej

"Rząd dobrze działa ws. Funduszu Kościelnego"

KAI / wm
Piątek, 13 stycznia 2012, godz. 14:42
Ks. prof. Dariusz Walencik, ekspert w sprawach majątkowych Kościoła pozytywnie ocenia zapowiedź Rady Ministrów dotyczącą rozwiązań, które zamienią Fundusz Kościelny "na bardziej nowoczesne sposoby finansowania różnych form działalności Kościołów".
więcej

Policja u Benedykta XVI

KAI / wm
Piątek, 13 stycznia 2012, godz. 14:35
- Zawsze bądźcie autentycznymi promotorami sprawiedliwości i szczerymi budowniczymi pokoju - powiedział papież przyjmując funkcjonariuszy włoskiej policji przy Watykanie. Podczas dorocznej audiencji Ojciec Święty wyraził im uznanie za pełnioną służbę i złożył noworoczne życzenia.
więcej

Kraków: koncert ulubionych kolęd Jana Pawła II

KAI / wm
Piątek, 13 stycznia 2012, godz. 14:29
Trzecie kolędowanie z Janem Pawłem II pt. "Śpiewajmy i grajmy Mu" odbędzie się 15 stycznia w Filharmonii Krakowskiej. Ulubione kolędy i pastorałki papieża zaśpiewają znani artyści. Jak co roku do wspólnego kolędowania zaproszona zostanie także publiczność.
więcej

COMECE proponuje nowy wzorzec gospodarki

KAI / drr
Piątek, 13 stycznia 2012, godz. 09:30
Aby wyjść z kryzysu gospodarczego i finansowego, przeżywanego obecnie przez Europę i świat, niezbędny jest nowy ład w gospodarce rynkowej i oparcie jej w większym niż dotychczas stopniu na zasadach solidarności i odpowiedzialności. Zwraca na to uwagę deklaracja Komisji Biskupów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) "Wspólnota europejska solidarności i odpowiedzialności. O celu gospodarki społecznej na rynku konkurencji w Traktacie o UE". Przedstawił ją 12 stycznia w Brukseli wiceprzewodniczący COMECE kard. Reinhard Marx.
więcej

Kościół na Filipinach broni rodziny

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 20:27
Próby legalizacji na Filipinach związków osób tej samej płci będzie wkrótce przedmiotem narady tamtejszych biskupów. Jak poinformował przewodniczący tamtejszego episkopatu, filipiński Kościół poczuł się zmobilizowany słowami Benedykta XVI, które skierował on do korpusu dyplomatycznego na temat małżeństwa i rodziny.
więcej

Węgierski kościół pozytywnie o Orbánie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 19:48
Zmiana węgierskiej konstytucji oraz inne inicjatywy rządu premiera Viktora Orbána, w tym reforma prawa wyznaniowego, postawiły kraj bratanków pod pręgierzem opinii wielu europejskich środowisk. Zaniepokojenie sytuacją na Węgrzech, które miałyby rzekomo zmierzać ku dyktaturze i łamaniu praw człowieka, wyraziły m.in. Unia Europejska i Stany Zjednoczone.
więcej

Ataki na chrześcijan w Nigerii są zemstą

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 19:19
Obecne ataki na chrześcijan w Nigerii są zemstą za ich zbrodnie dokonane na muzułmanach - oświadczył w internetowym nagraniu przywódca sekty Boko Haram. Imam Abubakar Shekau zapowiedział dalsze nękanie zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów kolaborujących z władzami.
więcej

"Kryzys weryfikuje wartości w społeczeństwie"

KAI / slo
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 18:30
Na konieczność budowania, mimo dotykającego nas kryzysu gospodarczego, społeczeństwa coraz bardziej otwartego i solidarnego wskazał Benedykt XVI, spotykając się z władzami Rzymu i regionu Lacjum. Ta tradycyjna audiencja, odbywająca się zawsze na początku nowego roku, posłużyła Papieżowi do przypomnienia o wartościach, bez których każdą społeczność czekają trudne czasy.
więcej

Hiszpania: tysiąc razy ewangelizacja

Radio Watykańskie
M. Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 12 stycznia 2012, godz. 18:14
W Kordobie w Hiszpanii już po raz tysięczny zorganizowano tzw. Kursy chrześcijańskie (Cursillos de cristiandad). Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych form współczesnej ewangelizacji w krajach języka hiszpańskiego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook