Delikatna misja abp. Williamsa w Zimbabwe

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 19:00
Zakończyła się delikatna misja prymasa Wspólnoty Anglikańskiej w Zimbabwe. Tamtejsi anglikanie są podzieleni na skutek schizmy stołecznego biskupa Nolberta Kunonga, który w 2005 r. został zdjęty z urzędu za podżeganie do nienawiści przeciwko wrogom wieloletniego prezydenta Roberta Mugabe.
więcej

Episkopalna parafia przechodzi na katolicyzm

Radio Watykańskie / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 19:00
Episkopalna parafia św. Łukasza w Bladensburgu koło Waszyngtonu stała się w minioną niedzielę katolicką. 9 października podczas Mszy w krypcie narodowego sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie kard. Donald Wuerl przyjął do pełnej jedności z Kościołem anglikańskich parafian wraz z ich proboszczem.
więcej

Dzień Dziecka Utraconego w Koszalinie

KAI / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 18:04
Drugi pochówek dzieci utraconych, pozostawionych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, odbędzie się 15 października w Dzień Dziecka Utraconego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Pochówek poprzedzi Msza św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Koszalinie.
więcej

Rosja po upadku ZSRR jest bardziej religijna?

KAI / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 17:00
Czy po dwudziestu latach wolności Kościoła dokonało się rzeczywiste odrodzenie życia religijnego narodów Rosji? Czy Rosja przeżyła powtórnie swój chrzest? - na te i inne pytania stara się odpowiedzieć Andriej Diesnicki, znany prawosławny dziennikarz zajmujący się publicystyką religijną na łamach prawosławnego czasopisma dla wątpiących "Foma" (Tomasz).
więcej

Z 1 proc. - wypożyczalnie sprzętu medycznego

KAI / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 15:13
Blisko 1 mln 750 tys. zł zasiliło konto Caritas Polska z wpłat 1 proc. z rozliczeń podatkowych PIT za rok 2010. W ramach kampanii "Ile kosztuje życie?" zgromadzone środki finansowe zostały przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu dla osób przewlekle chorych. Zakupione zaopatrzenie medyczne można już wypożyczać w diecezjalnych Caritas.
więcej

Kto otrzyma nagrodę bp. Jana Chrapka?

KAI / slo
Wtorek, 11 października 2011, godz. 15:02
Pięć osób nominowano do tegorocznej nagrody Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością, która zostanie wręczona 18 października, w dziesiątą rocznicę tragicznej śmierci bp. Jana Chrapka. Mszę świętą będzie celebrował bp Henryk Tomasik w kościele farnym w Radomiu.
więcej

USA: wzrasta liczba powołań kapłańskich

KAI / psd
Wtorek, 11 października 2011, godz. 11:17
W diecezji Scranton w amerykańskim stanie Pensylwania do seminarium duchownego zgłosiło się w tym roku dwukrotnie więcej mężczyzn niż 2 lata temu. Na pierwszym roku studiuje tam w tej chwili 17 przyszłych księży, a jeszcze w ubiegłym roku, pierwszy raz od 13 lat, w diecezji nie było kandydatów do święceń kapłańskich. Przykład diecezji odzwierciedla ogólny trend w Stanach Zjednoczonych, gdzie po dramatycznym spadku liczby powołań kapłańskich, szczególnie widocznym po 2003 roku, nastąpił proces odwrotny.
więcej

Kraków: Jak dobrze zarządzać parafią?

KAI / psd
Wtorek, 11 października 2011, godz. 11:11
Jak zorganizować duszpasterstwo, by ożywić parafię, jak dzisiaj przygotowywać do sakramentu pokuty, jakim językiem posługiwać się w trakcie spowiedzi, jakim opowiadać o Bogu i człowieku, jak odnaleźć swoje mocne strony przydatne na ambonie? - m. in. o tym będą rozmawiać księża diecezjalni i zakonni podczas warsztatów "Pro populo", które 15 października rozpoczną się w klasztorze ojców dominikanów w Krakowie.
więcej

Po wyborach: "Potrzeba nowej ewangelizacji"

KAI / pz
Poniedziałek, 10 października 2011, godz. 20:07
Kościół po wyborach nie zmienia swojej misji, bo jego misja jest ciągle ta sama, natomiast wybory te jeszcze bardziej uwidoczniły potrzebę nowej ewangelizacji tzn. docierania z przesłaniem Ewangelii do grup będących na obrzeżach - powiedział w rozmowie z KAI bp Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Episkopatu Polski.
więcej

"L'OR" o wyborach w Polsce: Nagroda dla koalicji

PAP / pz
Poniedziałek, 10 października 2011, godz. 20:05
"Głosowanie wynagradza rządzącą koalicję" - tak watykański dziennik "L’Osservatore Romano" podsumowuje w swym najnowszym wtorkowym wydaniu wynik wyborów parlamentarnych w Polsce.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook