Chicago: nowy polonijny biskup pomocniczy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 17:09
Papież mianował dwóch biskupów pomocniczych w archidiecezji Chicago, nie urodzonych w Stanach Zjednoczonych. Są to Polak i Meksykanin.
więcej

„Rz” o Komisji Majątkowej: likwidacja z bublem

KAI / ad
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 16:31
Na legislacyjne braki w procedurze likwidowania Komisji Majątkowej oraz błędy w sprawozdaniu z jej działalności zwraca uwagę Ewa Czaczkowska w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”.
więcej

Kęty: rowerem do Santiago de Compostela

KAI / ad
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 13:43
Osiem osób z Kęt na Podbeskidziu, Bielska-Białej i Spytkowic na Podhalu wyruszy w następnym tygodniu w rowerową pielgrzymkę do Santiago de Compostela, hiszpańskiego sanktuarium św. Jakuba.
więcej

Wystawa o św. Maksymilianie w Senacie

MS/jms
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 11:30
W środę 15 czerwca Marszałek Bogdan Borusewicz uroczyście otworzy wystawę poświęconą życiu i dziełu o. Kolbego w gmachu Senatu. Rok 2011 senatorowie RP ogłosili Rokiem św. Maksymiliana, z racji przypadającej 14 sierpnia 70. rocznicy śmierci męczeńskiej franciszkanina.
więcej

Współtwórca Opus Dei - wkrótce błogosławiony

KAI / wm
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 10:20
W Bostonie tamtejsza archidiecezja uroczyście otworzyła proces ks. Jose Luisa Muzquiza, jednego z założycieli Opus Dei w USA.
więcej

Dębowiec: Saletyni "zagubieni w sieci"

ks. Piotr Szweda MS
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 09:31
Pod hasłem Zagubieni w sieci w dniach 4-9 lipca 2011 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła odbędzie się XXIV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych (MSSM). Codzienna Eucharystia, możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, konferencje znakomitych gości oraz muzyka z głębokim przesłaniem. Organizatorami Spotkania są Misjonarze Saletyni.
więcej

Zakopane: premiera góralskiej opery o JP II

KAI / wm
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 08:17
Kard. Stanisław Dziwisz uczestniczył w niedzielę w premierze opery góralskiej o Janie Pawle II. Czteroaktowe widowisko o związkach ludzi Podhala z polskim papieżem zaprezentowano w zakopiańskim kinie „Sokół”. W spektaklu bierze udział ponad 120 aktorów-amatorów i muzyków.
więcej

Ekumeniczna modlitwa o pokój w Wieczerniku

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, godz. 06:08
W Jerozolimie główne uroczystości Zesłania Ducha Świętego skupiły się wokół kaplicy Wieczernika, kolebki Kościoła. W wigilię Pięćdziesiątnicy o pokój i pojednanie na Bliskim Wschodzie oraz o jedność wszystkich chrześcijan prosili uczestnicy ekumenicznej inicjatywy lokalnych Kościołów Ziemi Świętej.
więcej

Co pięć minut na świecie ginie chrześcijanin

KAI / slo
Niedziela, 12 czerwca 2011, godz. 18:33
Średnio co pięć minut na świecie ginie za wiarę jeden chrześcijanin. Wskazał na to w specjalnym dokumencie austriacki odłam Międzynarodowej Solidarności Chrześcijańskiej (Christian Solidarity International - CSI).
więcej

Abp. Gądecki o Targach Poznańskich

KAI / slo
Niedziela, 12 czerwca 2011, godz. 16:31
O dobru, jakie dokonuje się dzięki obecności i rozwojowi Międzynarodowych Targów Poznańskich (MPT), a także o realizowanej przez nie zasadzie pomocniczości mówił w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook