Papieskie przesłanie na Dzień Chorego

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 4 lutego 2011, godz. 01:19
Centralność osoby ludzkiej w ochronie zdrowia, a także potrzebę humanizacji środowisk medycznych i zaangażowania w tej dziedzinie Kościołów lokalnych podkreślił abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia zaprezentował na konferencji prasowej orędzie Benedykta XVI na tegoroczny Światowy Dzień Chorego.
więcej

Stany Zjednoczone: Tydzień Szkół Katolickich

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / A. Pożywio, Chicago
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 19:08
W Stanach Zjednoczonych trwają obchody Tygodnia Szkół Katolickich. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Szkoły katolickie: A+ (5+) dla Ameryki”.
więcej

Słowenia: zmiana wymuszona krachem

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 19:00
Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez ordynariusza Mariboru w Słowenii, 74-letniego abp. Franca Krambergera. Zastąpi go na tym stanowisku dotychczasowy arcybiskup-koadiutor, 55-letni Marjan Turnšek.
więcej

Benedykt XVI przyjął ambasadora Austrii

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 18:37
Budowanie wspólnego „domu europejskiego” uda się tylko wówczas, gdy nasz kontynent będzie świadomy swych chrześcijańskich podstaw, a wartości Ewangelii i chrześcijańska wizja człowieka będą też w przyszłości zaczynem cywilizacji Europy. Zauważył to Papież na audiencji dla nowego ambasadora Austrii.
więcej

Audiencja dla Wspólnoty Emmanuel

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 17:41
„Życie naprawdę eucharystyczne jest życiem misyjnym” – powiedział Papież, spotykając się ze Wspólnotą Emmanuel. Z pielgrzymką do Rzymu zbiega się kilka rocznic tego ruchu kościelnego, powstałego we Francji i obecnego dziś na całym świecie, także w Polsce.
więcej

Biskupi wzywają do zakończenia protestów

KAI / drr
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 16:55
Biskup Gizy, Antonius Mina z katolickiego Kościoła koptyjskiego opowiedział się za zakończeniem fali protestów w Egipcie. Prezydent Hosni Mubarak „zrobił wiele dla Egiptu” i teraz „trzeba mu dać okazję do odpowiedzi na protesty” - powiedział hierarcha 3 lutego na falach diecezjalnego radia w Monachium.
więcej

Watykan i podręcznik nt. prezerwatyw

PAP / drr
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 16:17
Watykan zapowiedział, że przygotowuje podręcznik duszpasterski na temat używania prezerwatyw, i wyjaśnił, że nic nie zmienia on w nauczaniu Kościoła w tej sprawie. Podkreślono, że publikacja ma dotyczyć wyłącznie "duszpasterskiego aspektu tej problematyki".
więcej

Papież o katechizmie dla młodzieży - "Youcat"

PAP / psd
Czwartek, 3 lutego 2011, godz. 12:11
„Youcat”, taki tytuł, najwyraźniej nawiązujący do popularnego portalu Youtube, nosi nowa wersja Katechizmu Kościoła katolickiego, przygotowana specjalnie na sierpniowe Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Publikacja liczy około 300 stron, ukaże się w milionowym nakładzie; w kwietniu będą już gotowe przekłady na siedem języków, w tym także na polski. Autorem wstępu jest Benedykt XVI. Tekst ten w całości przynosi w dzisiejszym wydaniu „L'Osservatore Romano”.
więcej

Nuncjusz: kryzys ma przyczyny społeczne

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Środa, 2 lutego 2011, godz. 22:44
Niepokój sytuacją w Egipcie i innych krajach arabskich odczuwają tamtejsi chrześcijanie. Choć powszechnie podkreśla się gospodarczo-społeczne, a nie religijne przyczyny napięcia, są też obawy przed dojściem do głosu islamskiego fundamentalizmu. Sprawy te poruszył w wywiadzie dla La Croix nuncjusz apostolski w Egipcie.
więcej

Kardynał Dziwisz do osób konsekrowanych

o. Jan Maria Szewek OFMConv
Środa, 2 lutego 2011, godz. 21:20
„Dziękuję za wasze ewangelicznie proste życie, za wszystkie prowadzone przez was dzieła apostolskie, a jest ich tak wiele: dzieła miłosierdzia, hospicja, domy samotnej matki, przedszkola, szkoły, wyższe uczelnie, wydawnictwa, ośrodki duchowości i domy rekolekcyjne, pracę duszpasterską i misje” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook