Polskie MSZ potępiło zamach w Aleksandrii

PAP / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 17:31
MSZ "z całą stanowczością potępia odrażający zamach terrorystyczny" na kościół koptyjski w Aleksandrii, w wyniku którego śmierć poniosło 21 osób, a niemal 100 odniosło rany - napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy resortu Marcin Bosacki.
więcej

Niemcy: Koptowie obawiają się o swoje życie

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 17:00
Po zamachu terrorystycznym w Egipcie o życie obawiają się również Koptowie w Niemczech. Zwierzchnik Kościoła koptyjskiego w tym kraju, bp Anba Damian, powiedział, że pogróżki ze strony radykalnych islamistów kierowane są do nich już od dawna, a potwierdziła to ostatnio niemiecka policja.
więcej

Rewolucja we francuskim kościele

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 16:50
Francuscy katolicy nie godzą się na śmierć swego Kościoła – tak dziennik La Croix opisuje proces ratowania francuskiego katolicyzmu.
więcej

Kościół katolicki w 2011 roku. Jaki będzie?

KAI / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 16:40
5 zagranicznych podróży apostolskich Benedykta XVI, obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie i III Światowy Dzień Modlitw o Pokój w Asyżu – to najważniejsze wydarzenia w życiu Kościoła katolickiego na świecie, planowane na 2011 r.
więcej

Kościół w Polsce w 2011 roku - zapowiedź

KAI / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 16:32
Obchody 30. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, pielgrzymka duchowieństwa greckokatolickiego Europy do Majdanka i 30. ogólnopolskie spotkanie środowisk trzeźwościowych na Jasną Górę – to niektóre wydarzenia w Kościele w Polsce w 2011 r. Ponadto, tradycyjnie już polscy katolicy podczas specjalnych uroczystości będą modlić się w intencji misjonarzy, rodzin, migrantów, więźniów i prześladowanych chrześcijan.
więcej

KSD staje w obronie "Warto rozmawiać"

KAI / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 16:00
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało oświadczenie, w którym wyraża poparcie dla Jana Pospieszalskiego w związku z zapowiedzią zdjęcia z anteny TVP1 prowadzonego przez niego programu "Warto rozmawiać". Decyzję władz TVP KSD interpretuje jako działanie polityczne.
więcej

"Ojciec Mateusz" - wkrótce nowe odcinki

KAI / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 15:50
Scena koncertu kameralnego we wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich to m.in. jedno z ujęć do nowych odcinków serialu „Ojciec Mateusz”, które przez dwa dni znowu przygotowywane są w Kielcach.
więcej

Pochód Trzech Króli w Tarnowie

KAI / drr
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 15:40
W czwartek 6 stycznia ulicami Tarnowa przejdzie pochód Trzech Króli. Władcy w historycznych strojach będą jechać na wielbłądach.
więcej

Abp Michalik: Kościół nie boi się dyskusji

KAI / psd
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 12:26
„Kościół nie boi się poważnej i pogłębionej dyskusji, ponieważ wiele spraw można w ten sposób wyjaśnić” – mówi abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z KAI. Metropolita przemyski podkreśla, że ludzie zawsze będą niedoskonali, a przypadki słabości duchownych nie oznaczają że Kościół jest w kryzysie. „Trzeba obiektywnie patrzeć. Wolno jednak wymagać, aby wszyscy członkowie Kościoła, świeccy i duchowni, byli lepsi, doskonalsi a nawet święci” – uważa abp Michalik.
więcej

"Konflikt cywilizacji"? To nie opinia Kościoła

KAI / psd
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, godz. 11:25
Kościół katolicki nigdy nie podzielał opinii o „konflikcie cywilizacji”, ani po zamachach z 11 września 2001 roku, ani nigdy potem, przypomina w wywiadzie dla „Corriere della Sera” arcybiskup Bruno Forte.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook