"Musieliśmy wziąć na siebie brzemię bólu"

KAI / psd
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 13:05
„W tym czasie musieliśmy wziąć na siebie brzemię bólu z powodu niewierności, czasem nawet poważnej, niektórych członków duchowieństwa, co tak ujemnie odbiło się na wiarygodności Kościoła, dlatego papież odpowiadając na pytania dziennikarzy w drodze do Portugalii mówił niedawno o 'prześladowaniach', które pochodzą z samego Kościoła” -powiedział kard. Tarcisio Bertone w watykańskiej Auli Pawła VI. Wczoraj zebrali się tam uczestnicy spotkania kończącego Rok Kapłański.
więcej

Chiny: zburzono kościół, aby wybudować drogę

KAI / psd
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 12:37
Mimo silnego sprzeciwu wiernych i miejscowych księży władze zburzyły kościół katolicki w mieście Ordos w Mongolii Wewnętrznej w północno-wschodniej części Chin. W tym miejscu ma przebiegać nowa trasa szybkiego ruchu. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 czerwca.
więcej

"GN" złożył wniosek o kasację wyroku

KAI / psd
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 12:31
Redakcja "Gościa Niedzielnego" złożyła wniosek o kasację wyroku ws Alicji Tysiąc. Sąd Apelacyjny w Katowicach w marcu br. nakazał tygodnikowi opublikowanie przeprosin pod adresem A. Tysiąc. Podtrzymał tym samym decyzję o wypłaceniu powódce odszkodowania w wysokości 30 tys. zł. oraz nakazał pokrycie kosztów postępowania apelacyjnego w wysokości 2070 zł.
więcej

61. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

KAI / psd
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 12:28
Wykłady biblijne, spotkania ewangelizacyjne, koncerty, warsztaty, seminaria złożą się na rozpoczynający się 3 lipca w Dzięgielowie k. Cieszyna Tydzień Ewangelizacyjny. Ekumeniczne spotkanie nieopodal polsko-czeskiej granicy, organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła ewangelicko-augsburskiego, należy do jednych z największych w Europie.
więcej

Japonia: duchowość i droga do kapłaństwa

KAI / psd
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 10:07
Na zakończenie Roku Kapłańskiego katolicka oficyna Edycja św. Pawła w Japonii wydała dwie książki na temat duchowości kapłańskiej. Ponadto katolicki tygodnik "Katorikku Shinbun” od roku publikował teksty dotyczące powołania kapłańskiego japońskich księży i misjonarzy.
więcej

Papieskie podsumowanie pielgrzymki na Cypr

Radio Watykańskie
Środa, 9 czerwca 2010, godz. 18:16
Przyjazne relacje z cypryjską Cerkwią, żywotność niewielkiej wspólnoty katolickiej na Cyprze, bolączki wynikające z tureckiej okupacji wyspy oraz planowany już Synod Biskupów dla Bliskiego Wschodu – to główne kwestie, które poruszył 9 czerwca Papież w czasie audiencji ogólnej. Benedykt XVI powrócił do zakończonej w niedzielę trzydniowej podróży apostolskiej na Cypr.
więcej

Haiti: prowizorka kontrolowanego chaosu

Radio Watykańskie
Środa, 9 czerwca 2010, godz. 17:17
Mimo upływu prawie pięciu miesięcy od katastrofalnego trzęsienia ziemi na Haiti, sytuacja na miejscu nie poprawia się – alarmują katolickie organizacje charytatywne. Nadal kontynuowana jest pierwsza faza pomocy humanitarnej skupiająca się na działaniach doraźnych. Nie rozpoczęła się natomiast odbudowa zniszczeń i infrastruktury kraju.
więcej

USA: wzrost liczby diakonów stałych

Radio Watykańskie
Środa, 9 czerwca 2010, godz. 17:11
Wzrasta liczba diakonów stałych w Stanach Zjednoczonych. W amerykańskich diecezjach pracuje ich już ponad 17 tys. Diakonat jest pierwszym z trzech stopni sakramentu święceń. Osoby przyjmujące diakonat stały nie zamierzają jednak ubiegać się o kapłaństwo.
więcej

Rzym: międzynarodowe spotkanie księży o misji

Radio Watykańskie
Środa, 9 czerwca 2010, godz. 17:02
„Największą przeszkodą w przekazywaniu Chrystusa jest grzech. Uniemożliwia on obecność Chrystusa w naszym życiu. Dlatego, również ze względu na naszą misję, nic nie jest ważniejsze niż nawrócenie” – powiedział kard. Joachim Meisner do księży przybyłych do Rzymu na zakończenie Roku Kapłańskiego.
więcej

ONZ: producenci leków dyskryminują dzieci

Radio Watykańskie
Środa, 9 czerwca 2010, godz. 16:47
Farmaceuci dyskryminują dzieci. Wiele leków nie posiada wersji czy choćby dawki pediatrycznej. Podawanie im z konieczności leków dla dorosłych często kończy się tragicznie. W sposób szczególny dotyczy to nieletnich zarażonych wirusem HIV. Tylko 38 proc. z nich bierze środki antyretrowirusowe. Dane na ten temat przedstawił w Genewie stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy tamtejszych agendach ONZ.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook