Oferta rekolekcyjna w krakowskich kościołach

KAI / slo
Wtorek, 6 marca 2012, godz. 10:30
"Ewangelia dla potłuczonych", "100 procent odporności pochodzi od Ducha Świętego", "Mini historie o Maxi Sprawie", "Moje ciało. Lubię to?" "Być chrześcijaninem i zostać milionerem" - to tylko niektóre z szerokiej oferty rekolekcji, w których można uczestniczyć w czasie Wielkiego Postu w Krakowie.
więcej

W sieci nastąpił prawdziwy wysyp e-rekolekcji

"Rzeczpospolita" / PAP / slo
Wtorek, 6 marca 2012, godz. 07:19
Kto szuka w internecie duchowego przewodnika na Wielki Post, znajdzie coś dla siebie. Największą ofertę mają jezuici - informuje "Rzeczpospolita".
więcej

"Geje zabiegają o złamanie naszych sumień"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 19:59
W Wielkiej Brytanii już teraz związki homoseksualne cieszą się tymi samymi prawami, co małżeństwa. W rozszerzeniu definicji małżeństwa na związki jednopłciowe nie chodzi więc o równouprawnienie, lecz o narzucenie całemu społeczeństwu własnej wizji świata - pisze na łamach Sunday Telegraph katolicki prymas Szkocji kard. Keith O’Brien.
więcej

Cerkiew zadowolona ze zwycięstwa Putina

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 19:55
Zadowolenie z wyboru Władimira Putina na prezydenta Federacji Rosyjskiej wyraził przewodniczący Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem. Zdaniem protojereja Wsiewołoda Czaplina we wczorajszych wyborach zwyciężyła mądrość narodu w obliczu siły bezprecedensowego w historii społecznego zaufania, jakim cieszy się prezydent elekt.
więcej

Rzym: światowe rekolekcje pohalańskie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 19:54
Jubileuszowe światowe rekolekcje podhalańskie rozpoczynają się w Rzymie. W tym roku w ich centrum znajduje się temat wychowania zarówno w życiu religijnym i społecznym jak rodzinnym.
więcej

Tragedia w Brazzaville, Kościół niesie pomoc

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 19:49
Ponad dwieście osób zginęło w eksplozji składu amunicji w stolicy Konga, Brazzaville. Rannych jest co najmniej dwa tysiące osób. Szpitale pękają w szwach. W punkty pierwszej pomocy zamienionych zostało wiele kościołów i domów zakonnych. Dramatyczny bilans tragedii może jeszcze wzrosnąć, ponieważ wielu ludzi znajduje się pod gruzami zawalonych budynków.
więcej

"Będą spotkania z przedstawicielami Kościołów"

PAP / drr
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 12:24
Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapowiedział w poniedziałek, że w przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany projekt dotyczący składek ubezpieczeniowych duchownych. Wtedy też odbędą się spotkania z przedstawicielami Kościołów.
więcej

Ekumeniczna mobilizacja przed Olimpiadą

KAI / psd
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 12:23
Chrześcijanie różnych wyznań zamierzają organizować imprezy towarzyszące Igrzyskom Olimpijskim w Londynie. Hasłem akcji będą słowa: "Bardziej niż złoto". Olimpiada odbędzie się w dniach 27 lipca -12 sierpnia br. Natomiast od 29 sierpnia do 9 września trwać tam będzie Paraolimpiada - igrzyska dla sportowców niepełnosprawnych.
więcej

Bp Guzdek apeluje o oddawanie krwi

KAI / drr
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 11:53
Z apelem o honorowe oddawanie krwi zwrócił się do wiernych diecezji wojskowej bp Józef Guzdek w związku z katastrofą kolejową, która miała miejsce w sobotę pod Szczękocinami. Specjalne posłanie biskupa polowego WP zostało zamieszczone na stronie internetowej ordynariatu polowego. Biskup Guzdek jest delegatem ds. duszpasterstwa Straży Ochrony Kolei Konferencji Episkopatu Polski.
więcej

Modlitwy za ofiary katastrofy pod Szczekocinami

KAI / drr
Poniedziałek, 5 marca 2012, godz. 11:05
W intencji ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami modlono się 4 marca wieczorem w bazylice w Kielcach. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się biskupi kieleccy Kazimierz Ryczan, bp Kazimierz Gurda i bp Marian Florczyk. Miejsce katastrofy znajduje się na terenie diecezji kieleckiej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook