"Nad życiem nie wolno głosować"

KAI / slo
Czwartek, 1 września 2011, godz. 17:52
Zlekceważono głosy 600 tys. ludzi, którzy prosili o uwzględnienie ich przekonań - powiedział bp Henryk Tomasik, komentując odrzucenie obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji. Opowiedziało się za tym 191 posłów, 186 było przeciw.
więcej

Szkoła jest miejscem szansy na sukces

KAI / slo
Czwartek, 1 września 2011, godz. 16:49
O tym, że szkoła jest szczególnym miejscem szansy na sukces - mówił biskup tarnowski Wiktor Skworc w homilii na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. została odprawiona w kościele Świętej Rodziny w Tarnowie z okazji 5-lecia Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Placówka oświatowa otrzymała także imię Bractwa Kurkowego.
więcej

Prymas na inauguracji nowego roku szkolnego

KAI / ad
Czwartek, 1 września 2011, godz. 16:22
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk spotkał się dziś z uczniami i gronem pedagogicznym placówek oświatowych w Miłosławiu. Metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. z okazji nowego roku szkolnego oraz poświęcił nowy budynek miejscowej Szkoły Podstawowej.
więcej

Rok 2012 rokiem jezuity Piotra Skargi?

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 15:15
Ustanowienie roku 2012 Rokiem księdza Piotra Skargi SJ jest przedmiotem uchwały, którą przyjmą posłowie na ostatnim w tej kadencji, 100. posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 15 i 16 września. W przyszłym roku minie czterechsetna rocznica śmierci kaznodziei.
więcej

"Najważniejsza jest liczba zwolenników życia"

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 14:40
Teraz najpilniejszą sprawą jest to, by w przyszłej kadencji w Sejmie zasiadało więcej zwolenników niż przeciwników życia - powiedział w rozmowie z KAI Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", który wraz z wczorajszym głosowaniem zakończył swoją działalność. Posłowie przegłosowali 31 sierpnia odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej przerywania ciąży w Polsce.
więcej

Projekt ustawy o aborcji mógł poczekać

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 11:33
Dla tej inicjatywy byłoby lepiej, gdyby była rozstrzygana po wyborach, w spokojnej atmosferze. Odrzucenie go po jednym czytaniu w komisjach to brak logicznej konsekwencji - powiedział KAI Jan Filip Libicki (PO) po wczorajszym odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu zakazującego aborcji.
więcej

Powstaje katedra anglikańska z tektury

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 11:30
Poważnie uszkodzona w trzęsieniu ziemi z 22 lutego katedra anglikańska w nowozelandzkim Christchurch ma zostać tymczasowo zastąpiona przez świątynię z tektury. Opracowanie projektu powierzono japońskiemu architektowi Shigeru Banowi.
więcej

98% uczniów podstawówek chodzi na religię

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 11:21
Na lekcje religii uczęszcza 98 proc. uczniów szkół podstawowych, 96 proc. gimnazjalistów oraz 91 proc. licealistów - wynika ze statystyk opracowanych na początku 2010 r. przez Komisję Episkopatu Polski ds. Wychowania Katolickiego. Udział w lekcjach religii spada wraz z wiekiem, ale wciąż jest on bardzo wysoki. Katechizację w szkołach prowadzi ok. 33,5 tys. katechetów w 34,3 tys. placówkach oświatowych.
więcej

Abp Sławoj Leszek Głódź na Westerplatte

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 09:43
Pamięć i modlitwa towarzyszy wszystkim ofiarom II wojny światowej począwszy od Wielunia i Westerplatte - mówił 1 września o świcie na Westerplatte abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański modlił się za ofiary wojny podczas uroczystości upamiętniających 72. rocznicę jej wybuchu.
więcej

Papież wysłuchał koncertu na swoją cześć

KAI / drr
Czwartek, 1 września 2011, godz. 06:11
Wczoraj wieczorem Benedykt XVI wysłuchał koncertu na swoją cześć, złożonego z utworów legendarnego szefa chóru Kaplicy Sykstyńskiej, kard. Domenico Bartolucci. Dziełami 94-letniego kompozytora wykonanymi w dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo dyrygował Simone Baiocchi, uczeń i asystent kardynała.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook