O dokumencie nt. pojednania polsko-rosyjskiego

PAP / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 19:59
Jeszcze w tym roku możliwe jest przygotowanie jednego, wspólnego dokumentu na temat pojednania polsko-rosyjskiego - zapowiada sekretarz Episkopatu Polski, bp Stanisław Budzik w wywiadzie dla PAP. Podkreślił też, że i 7, i 10 kwietnia w Katyniu przedstawiciele Kościoła katolickiego i rosyjskiej Cerkwi będą się wspólnie modlić.
więcej

Nie - wobec grzechu, wyrozumiałość dla ludzi

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 13:18
O Jezusie jako boskim Prawodawcy, który nie potępia grzesznika, ale pragnie go zbawić, mówił Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 21 marca w Watykanie. Nawiązując do czytanego w tę niedzielę fragmentu Ewangelii św. Jana o kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie, którą Chrystus uratował od śmierci, papież podkreślił znaczenie sakramentu pojednania i zachęcił do ponownego odkrycia jego piękna.
więcej

Niedziela Palmowa w Kalwarii Zebrzydowskiej

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 13:15
Scena wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy rozpocznie 28 marca pasyjne obchody Wielkiego Tygodnia w sanktuarium Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kalwaryjskie uroczystości gromadzą co roku rzesze wiernych z Polski i zagranicy.
więcej

Bóg jest pomysłowy w prowadzeniu do siebie

KAI / ks. Tomáš Halík
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 13:00
„Bóg jest pomysłowy w prowadzeniu ludzi do siebie, a do nas należy jedynie to, aby Jemu nie przeszkadzać” – twierdzi ks. prof. Tomáš Halík. Znany duszpasterz, teolog, pisarz i nauczyciel akademicki, który sam przyjął chrzest jako osoba dorosła dzieli się z czytelnikami pisma czeskiego episkopatu „Katolický týdeník swym doświadczeniem w duszpasterstwie konwertytów. Jak zaznacza, w ciągu dwudziestu lat pracy w akademickim kościele św. Salwatora, w pobliżu praskiego mostu Karola doprowadził do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej około tysiąca osób. Część z nich obrała później powołanie kapłańskie lub zakonne.
więcej

Rosja: Nowy przedmiot w szkołach

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 11:19
"Podstawy kultury religijnej i świeckiej etyki” - to nowy przedmiot, który w ostatnim trymestrze bieżącego roku szkolnego wejdzie do nauczania w rosyjskich szkołach. Przedmiot ten rozdzielony zostanie na alternatywne programy do wyboru przez uczniów: „Podstawy kultury prawosławnej”, „Historia religii świata”, „Kultury: islamu, judaizmu i buddyzmu”, czy „Etyka świecka”, która zdobyła najwięcej zwolenników.
więcej

Rekolekcje "Dzieła Nowego Tysiąclecia"

KAI / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 11:10
Słowa Jana Pawła II wygłoszone w homilii podczas pielgrzymki w 1999 r. w Sandomierzu rozważali stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z diecezji sandomierskiej podczas zakończonych dzisiaj trzydniowych rekolekcji. Tematem ich było hasło papieskiej pielgrzymki: "Błogosławieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą".
więcej

List pasterski Ojca Świętego Benedykta XVI

Radio Watykańskie
Sobota, 20 marca 2010, godz. 20:41
List pasterski Ojca Świętego Benedykta XVI do katolików w Irlandii - dokumentacja.
więcej

"Papież zajął bardzo radykalne stanowisko"

PAP / zylka
Sobota, 20 marca 2010, godz. 19:12
Bardzo dobrze, że Benedykt XVI zajął bardzo radykalne stanowisko w sprawie praktyk pedofilskich i homoseksualnych w Kościele irlandzkim - powiedział w sobotę prezes KAI, Marcin Przeciszewski, komentując list papieża wystosowany do katolików w Irlandii.
więcej

Mieszane reakcje ofiar na list papieża

PAP / zylka
Sobota, 20 marca 2010, godz. 18:28
Organizacje zrzeszające irlandzkie ofiary molestowania seksualnego dzieci przez księży wyraziły mieszane reakcje na sobotni list papieża Benedykta XVI do irlandzkich katolików. Wahają się one od rozczarowania listem do uznania go za bezprecedensowy gest.
więcej

30. Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

PAP / zylka
Sobota, 20 marca 2010, godz. 17:15
Ponad tysiąc osób z całej Polski zgromadziła w sobotę na Jasnej Górze 30. Pielgrzymka Obrońców Życia. Przedstawiciele tego środowiska opowiadają się m.in. za promocją naprotechnologii jako etycznej metody leczenia niepłodności, zamiast procedur in vitro.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook