Joaquin Navarro-Valls kończy 75 lat

KAI / slo
Wtorek, 15 listopada 2011, godz. 11:45
Wieloletni dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Joaquin Navarro-Valls kończy 16 listopada 75 lat. Hiszpański lekarz i dziennikarz kierował watykańską Sala Stampa w latach 1984- 2006 , a od czasu przejścia na emeryturę jest niezależnym dziennikarzem.
więcej

Dzięki iPhonowi stworzą wspólnotę modlitewną?

KAI / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 17:39
Nowa aplikacja do iPhonów o nazwie "Ignio" ma pomagać katolikom monitorować poziom własnej aktywności religijnej. Elektroniczny gadżet to w istocie cyfrowy płomień, który pojawia się na ekranie telefonu i robi się coraz większy lub maleje w zależności od tego, jak często użytkownik modli się za przyjaciół, uczestniczy we Mszach św. lub czyta Biblię.
więcej

Kard. Ravasi o komórkach macierzystych

KAI / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 17:33
Konferencja o komórkach macierzystych, która odbyła się w dniach 9-11 listopada w Watykanie, ukazała poważne rezultaty badań medycznych prowadzonych z pełnym poszanowaniem zasad etyki. Zwrócił na to uwagę w wywiadzie dla Radia Watykańskiego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, kard. Gianfranco Ravasi.
więcej

Papież za pomocą tabletu rozpali choinkę

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 17:20
Papież włączy największą na świecie "świetlną choinkę" - poinformowały władze kościelne i gminne Gubbio we Włoszech.
więcej

Odkrywać na nowo przepraszam i przebaczam

KAI / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 16:00
Usuńmy z naszego języka słowa raniące, zachowania wprowadzające niepokój i dzielące ludzi, niech refleksja nad tajemnicą miłosierdzia skłania do odkrycia na nowo takich słów, jak "przepraszam" i "przebaczam" - zachęca kard. Stanisław Dziwisz w liście adwentowym, który 27 listopada zostanie odczytany w świątyniach archidiecezji krakowskiej.
więcej

Chavez: czas na chrześcijaństwo i... socjalizm

KAI / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 15:30
- Przyszedł czas na chrześcijaństwo i socjalizm w stylu wenezuelskim - uważa prezydent tego kraju Hugo Chavez. Przemawiał on 13 listopada do swoich zwolenników na zgromadzeniu otwierającym kampanię wyborczą w stolicy Wenezueli, Caracas.
więcej

Dziedziniec Pogan w poateistycznej Albanii

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 15:00
W Tiranie rozpoczął się kolejny etap tzw. Dziedzińca Pogan, czyli dialogu Kościoła z ateistami. Tym razem ma on miejsce w Albanii, która przez kilkadziesiąt lat w imię komunistycznej konstytucji deklarowała się jako kraj bez Boga.
więcej

Patriarcha Cyryl w Syrii i Libanie z "misją pokoju"

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 14:31
Z "misją pokoju" przebywa na Bliskim Wschodzie zwierzchnik rosyjskiego prawosławia. Na trasie podróży patriarchy Cyryla znalazły się Syria i Liban.
więcej

Austria ma nowego błogosławionego

KAI / pz
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 13:33
Chrześcijańskie świadectwo Carla Lamperta (1894-1944) jest wzorem dla współczesnych ludzi - podkreślił podczas uroczystej Mszy św. beatyfikacyjnej austriackiego kapłana-męczennika Manfred Scheuer, biskup diecezji Innsbrucku. Prowikariusz biskupi dla tyrolskiej części administratury apostolskiej Innsbruck-Feldkirch w czasach Rzeszy Niemieckiej był najwyższym rangą kapłanem austriackim zamordowanym przez hitlerowców. Beatyfikacji przewodniczył kard. Angelo Amato SDB, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
więcej

"Nie można budować społeczeństwa bez Boga"

KAI / pz
Poniedziałek, 14 listopada 2011, godz. 12:59
Rola i działalność Kościołów oraz religii w dobie trudnej sytuacji kryzysowej na naszym kontynencie - były tematem spotkania deputowanych Europejskiej Partii Ludowej (EVP) do Parlamentu Europejskiego. Obrady odbyły się w dniach 11-12 listopada br. w Esztergom na Węgrzech. Gościem honorowym konferencji był prymas Węgier kard. Péter Erdő oraz przewodniczący Zgromadzenia Biskupów Prawosławnych Francji metropolita Emanuel.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook