Chrześcijanie i muzułmanie. Wciąż są napięcia

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 19:00
Niepokój o losy „egipskiej rewolucji” po ostatnich starciach muzułmańsko-chrześcijańskich w Kairze wyrażany jest powszechnie zarówno w Egipcie, jak innych krajach Bliskiego Wschodu.
więcej

Powstała replika papamobilu z 1979 roku

PAP / drr
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 18:00
Rekonstrukcja papieskiego stara 660 M2, którym wożono Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Polsce, została zaprezentowana w poniedziałek w zakładzie napraw karoserii samochodowych Auto-Adamczak w Cedzynie koło Kielc. To już drugi muzealny polski papamobil.
więcej

Ateista. Czy to gatunek zagrożony?

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 16:36
Na świecie ubywa ateistów. I to 300 każdego dnia. Rośnie natomiast liczba chrześcijan: o 80 tys. dziennie, w tym 31 tys. katolików, ale też 37 tys. zielonoświątkowców. Ekspansywną religią jest również islam. Każdego dnia przybywa ich 79 tys.
więcej

Podburza muzułmanów przeciw chrześcijanom?

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 13:33
„Czy Malezja stanie się krajem chrześcijańskim?”. Ten prowokacyjny tytuł znalazł się w ubiegłą sobotę na pierwszej stronie głównego malajskiego dziennika, należącego do premiera Najiba Razaka.
więcej

Kościoły wzywają do sprzeciwu wobec rasizmu

KAI / drr
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 13:20
Pod hasłem „Sieć terroru” odbyły się w Mauthausen uroczystości 66. rocznicy wyzwolenia tamtejszego obozu koncentracyjnego. Podczas nabożeństwa ekumenicznego 8 maja o większą odwagę i zaangażowanie przeciw nietolerancji apelował ks. Thomas Hennefeld, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-reformowanego w Górnej Austrii.
więcej

2 tysiące pątników Caritas w Łagiewnikach

Caritas Polska
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 13:18
W sobotę, 7 maja Pracownicy i Wolontariusze Caritas z całej Polski przybyli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie–Łagiewnikach, by wspólnie modlić się i świętować.
więcej

Poznań: 28 maja - wieczór pierwszych kościołów

KAI / wm
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 12:50
Prelekcje i koncerty, modlitwę i zwiedzanie kościołów, warsztaty dla dzieci i średniowieczny targ zaplanowano podczas zaplanowanego na 28 maja wieczoru kościołów w Poznaniu. – Przez kilka godzin znawcy pierwszych poznańskich kościołów pokażą najbardziej skryte zakamarki najstarszych polskich świątyń – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.
więcej

„Żonkilowy tramwaj” na ulicach Krakowa

KAI / wm
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 12:36
Pasażerowie krakowskiego MPK będą mogli wesprzeć Hospicjum św. Łazarza korzystając z przejazdu "Żonkilowym Tramwajem", który od 9 do 11 maja jeździ ulicami Krakowa. Wydarzenie odbywa się w ramach trwającej akcji „Pola Nadziei”, której celem jest pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
więcej

USA: Teksas wprowadza ustawę antyaborcyjną

KAI / wm
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 11:34
Teksas, wzorem innym stanów USA, wprowadza prawo wymagające, by kobieta przed dokonaniem aborcji zobaczyła na monitorze ultrasonografu swoje nienarodzone dziecko i wysłuchała bicia jego serca. Do wejścia przepisów w życie brakuje tylko podpisu gubernatora stanu. W miniony w czwartek projekt ustawy zaakceptowała stanowa legislatura, wprowadzając pewne poprawki po głosowaniu sprzed kilka miesięcy w obydwu izbach stanowego parlamentu.
więcej

Dominikanie uruchomili bibliotekę cyfrową

PAP / wm
Poniedziałek, 9 maja 2011, godz. 11:11
Najcenniejsze i najbardziej poszukiwane pozycje z dominikańskich bibliotek udostępni biblioteka cyfrowa „Armarium”, która zainaugurowała swoje działanie. Znajdą się w niej archiwalia, rękopisy, druki liturgiczne i czasopisma wydawane przez dominikanów - wszystko, co może zainteresować zarówno badaczy historii Zakonu Kaznodziejskiego i kultury polskiej, jak i osoby w inny sposób związane z dominikanami.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook