Przygotowania do wizyty w Wielkiej Brytanii

Radio Watykańskie
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 18:57
Ojciec Święty przyjął na audiencji w Castelgandolfo abp. Kurta Kocha, nowego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Ten pochodzący z Szwajcarii hierarcha był głównym relatorem w czasie zakończonego 29 spotkania dawnych uczniów Josepha Ratzingera.
więcej

Małopolska PO napisała list do proboszczów

PAP / psd
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 17:21
Małopolska Platforma Obywatelska zaprezentowała w poniedziałek list skierowany do proboszczów, w którym liczy na "owocną współpracę" oraz deklaruje "gotowość do dialogu". Od niedzieli małopolscy działacze PO roznoszą listy do wszystkich proboszczów w województwie.
więcej

Tornister pełen uśmiechów - akcja Caritas i TVP

KAI / psd
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 15:16
„Tornister pełen uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas Polska, której celem jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla dzieci, które ucierpiały wskutek tegorocznych powodzi w Polsce. Caritas po raz drugi zbiera fundusze na wyprawki szkolne dla małych powodzian. Rok temu było ich 1500, teraz na pomoc liczy aż 6 tys. dzieci.
więcej

Biskupi o rocznicy powrotu katechezy do szkół

Konferencja Episkopatu Polski
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 15:10
„Katecheza, będąc nośnikiem podstawowych i uniwersalnych wartości, wzbogaca cały proces wychowawczy człowieka. (...) Nie da się w pełni wychować człowieka bez uwzględnienia także jego sfery religijnej” – podkreślają biskupi. List Episkopatu Polski z okazji 20. rocznicy powrotu katechezy do szkoły będzie odczytywany w kościołach w niedzielę, 5 września.
więcej

Matka Teresa uratowała moje kapłaństwo

KAI / psd
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 15:03
Archiprezbiter watykańskiej bazyliki św. Piotra kard. Angelo Comastri ujawnił, że bł. Matka Teresa z Kalkuty uratowała jego kapłaństwo.
więcej

Kard. Danneels nie tuszował nadużyć

KAI / psd
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 14:16
„Kard. Godfried Danneels nigdy nie miał zamiaru tuszować przestępstw jakich dopuścił się były ordynariusz Brugii, bp Roger Joseph Vangheluwe” – stwierdził 29 sierpnia jego rzecznik, Toon Osaer. Ustosunkował się on do publikowanych ostatnio na łamach belgijskiej prasy rewelacji ujawniających nagranie fragmentu poufnej rozmowy purpurata z rodziną biskupa, do której należy także liczący dziś 40 lat mężczyzna – ofiara nadużyć.
więcej

Filipiny: kościół katolicki obrzucony granatami

KAI / mik
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 13:24
Zemsta ze strony filipińskiej grupy muzułmańskiej Maranao mogła być motywem obrzucenia grantami kościoła katolickiej parafii pw. Wincentego Ferrery w Kalilangan, w prowincji Bukidnon, w środkowej części wyspy Mindanao.
więcej

Kielce: obchody 68. rocznicy zagłady getta

KAI / mik
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 12:27
Modlitwami za zamordowanych uczczono w niedzielę 29 sierpnia 68. rocznicę zagłady kieleckiego getta. W wybranych punktach miasta uczczono żydowskich mieszkańców Kielc straconych w dniach 20–24 sierpnia 1942 roku.
więcej

Rzym: 290 kapituła generalna dominikanów

KAI / mik
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, godz. 10:57
31 sierpnia rozpoczyna się w Rzymie 290 Kapituła Generalna dominikanów. Jej głównym celem jest wybór nowego przełożonego generalnego zakonu oraz wytyczenie zadań na najbliższy okres, w tym przypadający w roku 2016 tym jubileusz 800. lecia zatwierdzenia dominikanów przez Stolicę Apostolską.
więcej

Człowieku - ucz się pokory wobec Boga i ziemi

KAI / slo
Niedziela, 29 sierpnia 2010, godz. 22:00
Człowiek jest bardzo zależny i powinien uczyć się pokory w odniesieniu do Boga i ziemi – powiedział podczas gminnych dożynek w Białych Błotach biskup Jan Tyrawa. Dziękczynienie za doroczne plony rozpoczęto od Mszy św. w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook