Msza w intencji ofiar i byłych więźniów Auschwitz

KAI / slo
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 14:47
Mszę św. w intencji ofiar obozu i byłych więźniów, którzy przeżyli obozowe piekło, odprawiono 27 stycznia w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Okazją jest obchodzona dziś 67. rocznica wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau i miasta Oświęcimia. W modlitwie uczestniczyli m.in. żyjący świadkowie tamtych dni - byli więźniowie obozu - oraz przedstawiciele lokalnej społeczności Oświęcimia, pracownicy Państwowego Muzeum.
więcej

CBOS: ludzie religijni są bardziej dobroczynni

KAI / wm
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 14:22
W 2011 roku, który upłynął pod znakiem światowego kryzysu ekonomicznego, właściwie nie zmieniła się w stosunku do roku 2010 liczba osób udzielających pomocy potrzebującym - wynika z najnowszych badań CBOS. Nadal też w czołówce dobroczyńców są osoby praktykujące religijnie kilka razy w tygodniu.
więcej

Papież: wiara w centrum ekumenizmu

PAP / wm
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 14:13
Na centralne miejsce wiary w dialogu ekumenicznym zwrócił uwagę papież Benedykt XVI podczas audiencji dla uczestników sesji plenarnej Kongregacji Nauki Wiary. Właśnie kwestia pewnych aspektów doktrynalnych dotyczących drogi ekumenicznej Kościoła była przedmiotem pogłębionej refleksji członków Kongregacji.
więcej

Bp Jan Kopiec jutro obejmie diecezję gliwicką

KAI / wm
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 13:23
Bp Jan Kopiec obejmie jutro rządy w diecezji gliwickiej. Ingres do katedry św. Piotra i Pawła w Gliwicach rozpocznie się o godz. 11.
więcej

IPN: Kościół w latach '80 był azylem dla kultury

KAI / wm
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 11:22
"Kościół i kultura w latach osiemdziesiątych XX wieku" - to tytuł publikacji, którą wydał katowicki oddział IPN pod redakcją krajowego duszpasterza środowisk twórczych ks. Wiesława Aleksandra Niewęgłowskiego.
więcej

"Dziękuję IPN za książkę o kard. Wyszyńskim"

KAI / wm
Piątek, 27 stycznia 2012, godz. 08:14
Kard. Kazimierz Nycz podziękował Instytutowi Pamięci Narodowej za udostępnienie dokumentów przydatnych do procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego. Metropolita warszawski wziął udział 26 stycznia w promocji monumentalnej książki Mariana P. Romaniuka pt. "Prymas Tysiąclecia w pamięci Polaków 1981-2011". Spotkanie odbyło się w warszawskiej siedzibie IPN.
więcej

Nigeria: exodus chrześcijan z północy trwa

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 26 stycznia 2012, godz. 22:25
W Nigerii trwa exodus chrześcijan z muzułmańskiej północy. Wyznawcy Chrystusa uciekają przed realnym zagrożeniem ze strony islamskich bojówek Boko Haram.
więcej

Syria: zginął chrześcijański duchowny

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 26 stycznia 2012, godz. 19:43
W Syrii mimo wysiłków mediacyjnych Ligi Arabskiej nadal leje się krew. Mówi się już o ponad 5 tys. ofiar śmiertelnych od czasu rozpoczęcia rewolty. Wczoraj znalazł się wśród nich prawosławny ksiądz Basilious Nassar. Został zabity, na przedmieściach Hamy, jednego z głównych ośrodków zbrojnej opozycji, gdy śpieszył z pomocą rannemu.
więcej

"Watykan kontynuuje reformy abpa Viganò"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Czwartek, 26 stycznia 2012, godz. 18:59
Linia postępowania, którą przyjął w Gubernatoracie Państwa Watykańskiego abp Carlo Maria Viganò, jest kontynuowana przez jego aktualne kierownictwo - czytamy w nocie ks. Federica Lombardiego SJ po wyemitowanym wczoraj we włoskiej telewizji programie na temat nieprawidłowości w zarządzaniu finansami Watykanu.
więcej

Caritas zachęca do honorowego krwiodawstwa

Caritas Polska
Czwartek, 26 stycznia 2012, godz. 17:05
Caritas rozpoczęła nową kampanię społeczną "Podaruj Kroplę Miłości", której celem jest zachęcenie do honorowego krwiodawstwa w Polsce. Motywem zorganizowania kampanii jest XX Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook