Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

KAI / pz
Poniedziałek, 17 października 2011, godz. 10:39
Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem obchodzony jest 17 października. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że 26 procent dzieci w Polsce żyje w ubóstwie. Problemem są niskie zarobki rodziców.
więcej

Relikwie bł. Jana Pawła zawitały do Jarosławia

KAI / pz
Poniedziałek, 17 października 2011, godz. 10:03
W niedzielę, 16 października, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu zostały uroczyście zainstalowane relikwie krwi bł. Jana Pawła II. Obrzędowi przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
więcej

Dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II

Radio Watykańskie
RV / KAI
Poniedziałek, 17 października 2011, godz. 00:07
Z udziałem episkopatu Polski w przemyskiej katedrze dziękowano dziś, w 33. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, za wyniesienie do chwały ołtarzy Jana Pawła II. Eucharystia była jednocześnie dziękczynieniem za posługę abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Metropolita przemyski świętuje dzisiaj 25-lecie sakry biskupiej.
więcej

Papieska Msza z nowymi ewangelizatorami

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 16 października 2011, godz. 21:59
"Obraz Boży nie został odciśnięty w złocie, ale w rodzaju ludzkim. Pieniądz cesarski to złoto, a boski - ludzkość. Oddaj więc twoje bogactwo cezarowi, a od Boga zaczerpnij niewinności jaźni, w której On widnieje.
więcej

33. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

KAI / ad
Niedziela, 16 października 2011, godz. 20:10
Z okazji 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża do miasta rodzinnego bł. Jana Pawła II dotarła 16 października Pokojowa Sztafeta Biegowa zorganizowana przez Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Jastrząb" w Rudzie Śląskiej. Po śmierci Ojca Świętego uczestnicy sztafety postanowili co roku, w połowie października, pokonywać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic, odwiedzając miejsca, które mają związek z Janem Pawłem II.
więcej

Koncert w rocznię pod "Oknem papieskim"

KAI / ad
Niedziela, 16 października 2011, godz. 18:56
Kilkaset osób uczestniczyło dzisiaj w koncercie pod "oknem papieskim" przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. O godz. 17.15 wysłuchano słów wypowiedzianych 33 lata temu i obwieszczających światu, że metropolita krakowski Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Od wczesnych godzin porannych krakowianie przychodzili pod okno papieskie, modlili się, składali kwiaty i palili znicze.
więcej

Hiszpania: tak dla "doktoratu" św. Faustyny

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 16 października 2011, godz. 18:29
Hiszpanie poparli inicjatywę ogłoszenia św. Faustyny doktorem Kościoła. Stało się to w czasie Krajowego Spotkania Bożego Miłosierdzia, które odbyło się w Madrycie. Propozycja ta pojawiła się w czasie II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w Krakowie i została przesłana do Watykanu.
więcej

Chile: katolicki "Marsz Radości"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 16 października 2011, godz. 17:45
"Wiara w Jezusa Chrystusa i przynależność do jego Kościoła to źródło naszej radości". Z takim przesłaniem tysiące osób przeszło w sobotę ulicami stolicy Chile w marszu "Radości bycia katolikiem". Inicjatywa została zorganizowana przez wiernych świeckich z różnych grup duszpasterskich funkcjonujących w Santiago de Chile.
więcej

Górale obchodzili 33. rocznicę wyboru JP II

KAI / ad
Niedziela, 16 października 2011, godz. 17:20
Uroczysta procesja z banderią konną przez centrum Zakopanego, nieszpory papieskie na nowotarskim lotnisku, koncerty, projekcje filmowe - to tylko niektóre punkty podhalańskich obchodów 33. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
więcej

Rzym: protesty przeciwko profanacji kościoła

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 16 października 2011, godz. 16:18
Watykański rzecznik poparł protest kard. Agostino Valliniego przeciwko sprofanowaniu jednego z rzymskich kościołów podczas wczorajszych gwałtownych zamieszek w Wiecznym Mieście.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook