Europejski Sojusz na rzecz Wolnej Niedzieli

KAI / wm
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 17:21
Przedstawiciele związków zawodowych, Kościołów i stowarzyszeń pracowniczych zawarli 20 czerwca Brukseli „Europejski Sojusz na rzecz Wolnej Niedzieli”. W opublikowanym dziś oświadczeniu o utworzeniu sojuszu jego sygnatariusze powołują się na zapis Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej mówiący o sprawiedliwych warunkach pracy.
więcej

24-25 czerwca obrady KEP w Licheniu

PAP / wm
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 15:32
24 i 25 czerwca podczas obrad Konferencji Episkopatu Polski w Licheniu biskupi omówią m.in. deklarację Kościołów w sprawie małżeństw między katolikami i osobami innych wyznań chrześcijańskich, będą też dyskutować o uczelniach katolickich.
więcej

USA: Europa potrzebuje twórczej roli religii

KAI / wm
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 14:58
Europie grozi cywilizacyjne samobójstwo, dlatego potrzebuje ona twórczej roli religii. Do takich wniosków doszli uczestnicy kończącej się dziś w Grand Rapids (Michigan) w USA konferencji Acton Univeristy poświęconej roli chrześcijaństwa w ekonomii.
więcej

Kopacz: problem aborcji został już uregulowany

KAI / wm
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 14:47
Problem aborcji został już uregulowany - powiedziała w rozmowie z Radiem Plus Radom minister zdrowia Ewa Kopacz, odnosząc się do zbliżającej dyskusji na temat projektu ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. Z kolei bp Henryk Tomasik stwierdził, że dzisiaj próbuje się uprościć zagadnienie, że dyskusja w tej materii ma wymiar światopoglądowy, polityczny. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się w Sejmie 28 czerwca.
więcej

Studia dla więźniów - za i przeciw

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 13:50
Więźniowie z Aresztu Śledczego w Radomiu będą mogli studiować od nowego roku akademickiego na Politechnice Radomskiej, na kierunku logistyka w motoryzacji. Pomysł bezpłatnych studiów negatywnie ocenił ks. Andrzej Jędrzejewski, specjalista katolickiej nauki społecznej. Zdecydowanie za możliwością studiowania przez więźniów jest natomiast naczelny kapelan więziennictwa, ks. Paweł Wojtas.
więcej

Film z o. Kolbe - bezcenny - w Niepokalanowie

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 12:04
Niezwykły, kilkuminutowy film, na którym widać postać o. Maksymiliana przechowuje archiwum klasztoru ojców franciszkanów w Niepokalanowie. To jedyny zapis z ruchomymi ujęciami franciszkanina, męczennika z Auschwitz kanonizowanego w 1982 r. Obecnie trwa ogłoszony przez Senat RP rok Świętego Maksymiliana.
więcej

"Kapłani nie mogą stawiać siebie ponad innymi"

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 11:56
Nie możemy stawiać siebie ponad innymi. W oczach Bożych król ma taką samą wartość jak jego poddany, ksiądz ma taką samą wartość jak wierny – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 19 czerwca b podczas udzielania święceń kapłańskich 10 diakonom w sandomierskiej katedrze.
więcej

Zmarła prof. Wanda Smochowska-Petrowa

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 11:54
Dzisiaj w Warszawie w wieku 92 lat zmarła prof. Wanda Smochowska-Petrowa, historyk literatury, wybitna propagatorka myśli bł. Jana Pawła II w Bułgarii. Ogłosiła w swym kraju na ten temat szereg artykułów. Znana była także z 70-letniej działalności na rzecz zbliżenia Polaków i Bułgarów.
więcej

Episkopat za pomocą filmów broni małżeństwa

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 11:25
Działająca przy episkopacie USA podkomisja ds. wspierania i obrony małżeństwa wyprodukowała kolejny z planowanej całej serii filmów edukacyjnych, przypominających, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
więcej

Eutanazja to zwycięstwo tchórzostwa

KAI / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 11:14
Prawo dopuszczające eutanazję to równia pochyła – ostrzega w specjalnym liście pasterskim metropolita Sydney, kard. George Pell. Hierarcha zwraca uwagę, że prawo pozwalające na tzw. eutanazję dobrowolną czy zabójstwo z litości zamienia się szybko w powszechnie stosowaną eutanazję niedobrowolną, wbrew woli pacjenta.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook