"Papież emeryt rozczarowany ostatnią decyzją Franciszka"

catholicherald.co.uk / sz
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 13:02
Benedykt XVI "był rozczarowany", gdy odwołano kardynała Gerharda Müllera z funkcji prefekta Kongregacji Nauki Wiary - takie informacje przekazał mediom sam purpurat.
więcej

"Kościół nie może pozostać więźniem Zachodu"

KAI / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 12:46
Rola chrześcijaństwa nie wyczerpuje się na obronie zachodnich wartości: to jedno z kluczowych zdań odpowiedzi Rocco Buttiglione na niedawny artykuł byłego przewodniczącego włoskiego Senatu Marcello Pery, który zarzucił papieżowi Franciszkowi, że nie jest obrońcą Zachodu, nie rozumie problemów zachodnich demokracji, a w sprawie imigracji zajmuje stanowisko, którego ludzie Zachodu nie mogą podzielać.
więcej

Papież zadzwonił do mężczyzny, który miał poważny wypadek

Catholic News Agency / jp
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 12:24
- Mówi papież Franciszek. Mój przyjaciel (Vera) wysłał mi list, który bardzo mnie poruszył i pokazał jak wiele miałeś siły - powiedział głos z drugiej strony słuchawki.
więcej

Papieskie błogosławieństwo dla polskiego naukowca

KAI / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 11:55
Błogosławieństwo papieża Franciszka za wieloletnią działalność prof. Henryka Skarżyńskiego, założyciela i dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod Warszawą, przekazał biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski. Światowej sławy otochirurg i otolaryngolog jest m.in. twórcą programu leczenia częściowej głuchoty u dorosłych.
więcej

"L'OR": handel ludźmi w Afryce przynosi 400 mln dolarów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 11:51
Na 400 mln dolarów rocznie szacuje się zyski, jakie świat przestępczy czerpie z handlu ludźmi w Afryce, a 90 proc. tej sumy pochodzi z procederu nielegalnej imigracji. Pisze o tym w czwartkowym wydaniu "L'Osservatore Romano", w artykule zatytułowanym "Nieludzkie interesy".
więcej

W Jerozolimie odbywa się forum trzech religii

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 10:58
Pod hasłem "Jerozolima a religie monoteistyczne: symbole, postawy, rzeczywistość" w Papieskim Instytucie Notre Dame w Jerozolimie trwa forum międzyreligijne z udziałem wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Odbywa się ono w ramach szkoły letniej zorganizowanej przez rzymski Uniwersytet Europejski pod hasłem "Żywa historia: Izrael i Terytoria Palestyńskie".
więcej

Abp Jędraszewski zaprasza na obchody rocznicy ŚDM

KAI / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 09:52
Światowe Dni Młodzieży nie zostały nam dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia - napisał abp Marek Jędraszewski w zaproszeniu do udziału w obchodach rocznicy ŚDM, skierowanym do wiernych archidiecezji krakowskiej.
więcej

Bp Grzegorz Ryś: nie bójcie się sądu

KAI / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 08:41
Bóg często wlewa w życie człowieka doświadczenie łaski i miłości wąskimi kanalikami - powiedział bp Grzegorz Ryś, podczas kolejnego już rejsu ewangelizacyjnego barką po Wiśle. Organizatorem spotkań jest Krakowska Żegluga Pasażerska oraz Fundacja i Radio nowohuckie.pl, które transmitowało wydarzenie.
więcej

Libański patriarcha wzywa do pomocy i pokoju

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 21:02
Nawet przy całej naszej solidarności względem uchodźców Libańczycy życzą sobie, żeby ponownie przemyślano możliwość procesu, który zapewniłby przybyszom bezpieczny powrót do ich ojczyzny - takie wezwanie wystosował do prezydenta Kraju Cedrów patriarcha maronicki kard. Béchara Boutros Rai.
więcej

Francja: papieskie błogosławieństwo dla “Yahad - In Unum"

KAI / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 20:50
Błogosławieństwo i słowa zachęty przekazał w imieniu Ojca Świętego watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin członkom i współpracownikom stowarzyszenia "Yahad - In Unum".
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook