Tego nie można przegapić! [WIDEO]

W sierpniu czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. Po rocznej przerwie wracają Warsztaty Muzyki Niezwykłej. Do Krakowa przyjadą znakomici wykonawcy muzyki liturgicznej, a każdy z nas może wziąć udział i uczyć się śpiewu od najlepszych.

 

- Warsztaty Muzyki Niezwykłej to wiodący projekt Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, przeznaczony dla wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych muzyką liturgiczną. - Poprzez Warsztaty chcemy realnie zmieniać oblicze Kościoła w Polsce. Zdając sobie sprawę, jak ważnym elementem liturgii jest muzyka, troszczymy się zarówno o jej tradycję, jak i o wyznaczanie nowych kierunków jej rozwoju - mówi Łukasz Serwiński z Fundacji.

 

Warsztaty Muzyki Niezwykłej 2017

 

 

To już czwarta edycja warsztatów, ale w tym roku wiele się zmieni. W zamyśle mają one służyć kształtowaniu nowych, dobrych wzorców w tej ważnej dziedzinie życia Kościoła. Ich ideą jest rzetelne przygotowanie liderów - ludzi, którzy będą w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za muzykę liturgiczną wykonywaną w ich wspólnotach.

 

Nie mniej ważnym zadaniem Warsztatów, jest uświadamianie i propagowanie piękna najwybitniejszych dawnych dzieł muzycznych zaliczanych do sakralnej sztuki wysokiej. Rola tych dzieł, niestety, coraz częściej sprowadzana jest do eksponatu muzealnego, cennego, lecz zupełnie pozbawionego pierwotnego przeznaczenia.

 

- Naszym celem jest także promowanie współczesnych kompozycji o najwyższej wartości muzycznej. W ten sposób staramy się umożliwić uczestnikom bezpośredni kontakt z muzyczną kulturą wysoką, a równocześnie zaspokoić wyrażaną przez nich potrzebę kształcenia w dziedzinie muzyki liturgicznej - dodaje Łukasz Serwiński.

 

 

Dlatego w tegorocznej edycji Warsztatów pojawią się lekcje mistrzowskie, które poprowadzi światowej sławy serbska śpiewaczka Divna Ljubojević (dla wokalistów) czy organista Tomasz Orlow (dla instrumentalistów). Nie zabraknie również znanych ze środowiska dominikańskiego muzyków i kompozytorów: Urszuli Rogali, Susi Ferfoglii, Dawida Kusza OP, Piotr Pałki i Marcina Wasilewskiego-Kruka.
 
W tym roku czeka nas również wielka gratka, czyli Festiwal Muzyki Niezwykłej. Będzie to zupełnie nowe wydarzenie towarzyszące Warsztatom, którego szczegóły już niedługo zostaną wyjawione. Jedno jest pewne - krakowianie i goście z całej Polski będą mogli usłyszeć najznakomitszych wykonawców w przepięknej przestrzeni sakralnych zabytków Miasta Królów. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich i sami nie kryją wielkiej radości, że tylu wybitnych wykonawców potwierdziło swój udział. - Więcej informacji podamy niebawem - dodają.

 

Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową.

 

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie organizatora, oraz w wydarzeniu na facebooku.

 

Portal DEON.pl jest patronem medialnym Warsztatów Muzyki Niezwykłej oraz festiwalu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook