Solne uwielbienie - koncert w Wieliczce

solneuwielbienie.pl

19 czerwca, w wieczór Bożego Ciała, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu "Solne uwielbienie".

 
Razem z krakowską grupą PDF i powołanym na tę okoliczność chórem wystąpią: Monika Kuszyńska, raper Arkadio oraz DJ Długi. Gościem specjalnym będzie Arturo Mari, fotograf świętego Jana Pawła II.
 
Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą organizowaną po raz pierwszy w Małopolsce. Centralnym punktem wieczoru będzie koncert uwielbienia, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Podczas koncertu zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne w nowoczesnych aranżacjach, jak i utwory z nurtu gospel i worship. 
 
Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie zespołu PDF oraz reprezentanci Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczyć będzie Bp Damian Muskus. 
 
"Wierzę, że to Pan wybrał miejsce, czas i ludzi, którzy podjęli się tego dzieła, ja tylko pomogłem zebrać ich razem. Spotkajmy się w tym szczególnym dniu, aby uwielbiać Pana za wielkie Jego dzieła - mówi o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca i inicjator wydarzenia, który w ubiegłych latach współtworzył koncert Corpus Dei w Koninie.
 
Być to znaczy więcej niż mieć
 
Solne uwielbienie jest wydarzeniem towarzyszącym diecezjalnym przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Motto koncertu - Być to znaczy więcej niż mieć - zostało zaczerpnięte z programu duchowego przygotowania do ŚDM. 
 
Organizatorem koncertu jest Urząd Gminy Wieliczka. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są mieszkańcy województwa Małopolskiego i okolic, niezależnie od wieku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz oraz biskup Damian Muskus.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?