LABOR OMNIA VINCIT - konferencja o pracy

Konferencja LABOR OMNIA VINCIT jest poświęcona problematyce pracy i skupia się głównie na jej poza finansowych wymiarach: duchowym, psychologicznym, społecznym.

 

W zamierzeniu organizatorów Konferencja ma być konstruktywnym głosem środowisk nauki i biznesu, w reakcji na negatywne zjawiska takie jak: bezrobocie, przedmiotowe traktowanie pracowników, deprecjacja wartości pracy, "wyścigi szczurów", demoralizacja pracowników i pracodawców, bezradność młodzieży na rynku pracy, kryzysowa sytuacja specjalistów po 50-tce  itp.

 

Problemy te były wielokrotnie omawiane, ale celem konferencji jest przywrócenie godności pracy, koncentracja uwagi na wartościach i  pokazanie wzorcowych postaw w obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy.

 

W programie konferencji znajdą się takie bloki jak: WARTOŚCI PRACY (wykładowcy Z KUL, UJ, UPJPII),  WYZWANIA RYNKU PRACY (wykładowcy z AGH) oraz blok PASJA-PRACA-PIENIĄDZE (dedykowany dla młodych),  w którym gościem specjalnym będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz ("Czat na żywo z ministrem").


W Konferencji wystąpią również - w charakterze prelegentów, moderatorów i dyskutantów - powszechnie znani przedsiębiorcy, pracodawcy  a także  przedstawiciele zarządów dużych korporacji.


Zaplanowano dodatkowe atrakcje towarzyszące, takie jak: konkurs fotograficzny LABOR OMNIA VINCIT i wystawa prac laureatów; kiermasz książki, konsultacje z doradcami zawodowymi  oraz  przegląd filmów fabularnych powiązanych tematycznie z przesłaniem Konferencji.


Program przygotowany jest z myślą o szerokim spektrum słuchaczy, przede wszystkim z grup takich jak:  przedsiębiorcy i pracodawcy, menedżerowie HR, pracownicy administracji i samorządów, nauczyciele akademiccy, studenci, pedagodzy, doradcy zawodowi, pracownicy Urzędów Pracy i Ośrodków Pomocy Społecznej oraz wszyscy inni zainteresowani tematyką pracy.

 

Konferencja LABOR OMNIA VINCIT w zamierzeniu ma być wydarzeniem cyklicznym - dorocznym.

Konferencja nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Wstęp dla słuchaczy będzie bezpłatny. Projekt jest realizowany dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu życzliwych ludzi i firm.

 

Konferencja odbędzie się 14 czerwca 2014 w Krakowie na AGH pod patronatem i z osobistym udziałem: Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Rektora AGH profesora Tadeusza Słomki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook