Zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019

(fot. Arthur Miranda / Unsplash)

W połowie sierpnia 2019 r. (14-18) Stowarzyszenie Gospel organizuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2019.

 

Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich "camp meeting" oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku z różnych stron świata, np. z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

 

Oprócz tradycyjnego programu warsztatowo koncertowego, który już realizujemy w ramach festiwalu od ponad dwóch dziesięcioleci nowością będzie specjalny program poświęcony Królowej muzyki Soul, gospel - Arethcie Franklin, której 16 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci. Trubute to Aretha Franklin - skupi na scenie wykonawców polskich i amerykańskich: Akademicką Orkiestrę Symfoniczna Akademii Muzycznej z Gdańska, 3 solistów z Polski (Ania Serafińska, Patrycja Gola, , Grzegorz Wilk) z chórem z Waszyngtonu (Gospel Sacrifice). Projekt ten będzie wielkim wydarzeniem muzycznym polsko-amerykańskim. Koncertem będzie dyrygował Zbigniew Małkowicz, a aranżacje przygotowali Szymon Markiewicz i Zbigniew Małkowicz.

 

Bez wątpliwości Festiwal Gospel, przez te wszystkie lata wypracował swoją markę, stając się jedną z wizytówek Pomorza oraz jedną  z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju.

 

Jest to ostatni moment, aby zapisać się na największe warsztaty muzyki Gospel, które będą odbywały się w te wakacje w Polsce. Od 14 do 19 sierpnia 2019 r. w Gniewie odbędą się warsztaty muzyki Gospel, które poprowadzą: Ruth Waldron, Peter Steinving, Piotr Pawlicki oraz zespół Holy Noiz. Patronem wydarzenia jest Radio Głos i portal DEON.pl.

 

Zapisy i program wydarzenia znajdują się pod linkiem.

 

Sponsorzy: PKN Orlen, Partner Główny, Grupa Energa - sponsor strategiczny, PGNiG, sponsor główny, Fundacja PZU - wsparcie finansowe.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?