"Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową" - zapraszamy na kolejny koncert!

(fot. materiały organizatora)

Zapraszamy na piąty już koncert w ramach Festiwalu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową", który swym honorowym patronatem objął Metropolita krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

We wtorek 16 lipca br. w klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 przeżywać będziemy Uroczystość NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) - głównej Patronki Zakonu. Z tej okazji o godz. 19:00 zapraszamy na piąty już koncert w ramach Festiwalu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową".

 

Za kontuarem zasiądzie Jakub Garbacz - pierwszy organista Archikatedry Łódzkiej. Zapowiadający się niezwykle interesująco program koncertu obejmie przekrój epok od baroku aż po współczesność. Zabrzmią utwory m.in. Dietericha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego, a także efektowne Rondo alla celtica współczesnego niemieckiego organisty i kompozytora Hans-André Stamma.

 

Tak jak po każdym z poprzednich, także po tym koncercie odbędzie się spotkanie z zaproszonym artystą, który oprócz w działalności koncertowej i liturgicznej specjalizuje także się w realizacji dźwięku i prowadzi własne studio nagraniowe.

 

Kolejny koncert w sezonie wakacyjnym odbędzie się 15 sierpnia. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?