Jeśli kochasz sport i chcesz komuś pomóc, to idealna okazja

(fot. Bike’owy Maraton MTB 2018)

Organizatorami powyższego przedsięwzięcia jest grupa ludzi będąca dla siebie przyjaciółmi, rodziną, znajomymi z lat dziecięcych, kolarzami, rodzicami, ale przede wszystkim pasjonatami.

 

To właśnie pasja do roweru oraz zatrzymanie się i pochylenie nad losem drugiego człowieka będącego w potrzebie zmobilizowały nas do stworzenia Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, z których całkowita suma środków finansowych pozyskanych z opłat startowych zostanie przekazana na cele charytatywne.

 

Angażujemy się we wsparcie inicjatyw społecznych, które doskonale znamy, pod którymi możemy podpisać się rękami i nogami.

 

Doświadczając jak wiele dobra objawiło się za sprawą do tej pory zorganizowanych przez nas Maratonów (w 2017 i 2018 roku), postanowiliśmy działać dalej. W 2019 roku organizujemy kolejny Cykl Charytatywnych Maratonów POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE. Mają one pomóc dwóm wyjątkowym społecznikom, którzy porwali się na wielkie rzeczy.

 

Pierwszy postanowił uratować zabytek - 400-letni kościół będący miejscem spotkań, wzruszeń, niezapomnianych przeżyć jego społeczności.

 

Drugi przeszło 25 lat temu stworzył prawdziwy dom dla swoich niepełnosprawnych przyjaciół - dając im gwarancję, że nigdy nie zostaną sami.

 

Cykl będzie obejmował łącznie dwa Maratony - 5 maja 2019 r. w Długiej Goślinie pod hasłem "Ratujmy zabytek", będący jednocześnie II MISTRZOSTWAMI POLSKI MTB Kolarzy z Cukrzycą oraz 15 września 2019 r. w Kościerzynie pod hasłem "Dom dla Przyjaciela".

 

Maratony zaplanowaliśmy w taki sposób, aby dać każdemu uczestnikowi, możliwość obcowania z ludźmi oraz miejscami, które zainspirowały nas do propagowania idei POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE.

 

Naszym założeniem jest to, aby każdy z Maratonów odbyły się w sercu inicjatywy, której go dedykujemy, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera, biorąc udział w organizowanym przez nas wyścigu.

 

Trasy maratonu przygotowane zostały przez zapalonych kolarzy z teamu Bike’owe Wyprawy, którzy od lat starują i ścigają się w całej Polsce. Ich doświadczenie przyczyniło się również do wykreowania innowacyjnej rzeczywistości maratonowej, która jest atrakcyjna nie tylko dla kolarzy, ale również ich rodzin.

 

Nasza inicjatywa jest prosta: jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika, chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę - niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w Mini Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne:

 

1) Maraton 5 maja (Długa Goślina) - Ratujmy Zabytek

 

Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na rzecz ratowania zabytkowego 400-letniego kościoła.

 

2) Maraton 15 września (Kościerzyna) - Dom dla Przyjaciela

 

Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na cele Fundacji Burego Misia im. Bogdana Jańskiego, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

 

Niech się dzieją dobre rzeczy!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook