"Święty Gapa na moście do Nieba" - genialny pomysł Mietka Szcześniaka

S. Michaela Rak - założycielka jedynego na Litwie hospicjum dla dorosłych - w tym roku rozpoczęła budowę oddziału dziecięcego. Aby mogła go ukończyć potrzebuje naszego wsparcia.

 

Powstała specjalna strona MostDoNieba.pl, która ma jej w tym pomóc. Do akcji włączają się nowi ambasadorzy - jednym z nich jest Mietek Szcześniak, który podarował na ten cel jedną ze swoich piosenek - "Święty gapa". Powstał też specjalny teledysk w reżyserii Kingi Dębskiej.

 

 

"Święty gapa to piosenka o kimś nieprzebojowym, nieszybkim, nieśmiałym, niebystrym, niewinnym - po prostu o gapie. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taką laurkę dla gap, których ks. Jan Twardowski nazywa świętymi - mówi Mietek Szcześniak. - Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje Most Do Nieba - pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. «Święty gapa» to w pewnym sensie hymn całej akcji «Most do nieba». Ty też możesz się włączyć. Wejdź na tę stronę. Zbudujmy ten most razem".

 

Oprócz piosenki Mietek zaoferował również, że zagra charytatywną trasę koncertową "Most Do Nieba", w trakcie której Fundacja Aniołów Miłosierdzia prowadzi zbiórkę na rzecz budowy wileńskiego hospicjum. Na trasie znalazły się takie miasta, jak Łódź, Poznań, Police, Baranówka, Mysłowice, Warszawa, Łomża, Włodawa, Cieszyn, Gliwice a także Zielona Góra i Rybnik (koncert 11.11).

 

Piosenka "Święty gapa" pochodzi ze złotej płyty "Nierówni", na której zagrali wybitni muzycy:
gitara, bas - Paulinho Garcia
perkusja i przeszkadzajki - Alex Acuna
piano - Leandro Lopez
perkusjonalia - Geraldo de Oliveira,  Heitor Garcia
Aranżacje na kwartet smyczkowy: Krzysztof Herdzin
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook