Co Kościół ma dla singli? Oto pierwsza ogólnopolska pielgrzymka dla nich

(fot. hannah busing / unsplash)

Przewidziano sporo czasu na wzajemne poznanie się i integrację. A wszystko zakończy wieczorna Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem biskupa kaliskiego. 

 

Pomysł zorganizowania ogólnopolskiej pielgrzymki singli zrodził się po 3 latach comiesięcznych spotkań odbywających się w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia. To u pallotynów, gdzie grupa singlowa rozwija się bardzo prężnie, pojawiła się chęć wyjazdu do św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Marii Panny.

 

"Skoro św. Józef jest uznawany za patrona małżeństw i osób poszukujących, to po co szukać innego miejsca na zorganizowanie ogólnopolskiej Pielgrzymki?" - pytają retorycznie organizatorzy. I chociaż Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie w każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywają się spotkania singlowe, znajduje się ok. kilometra od Jasnej Góry, to jednak zdecydowano się zorganizować ogólnopolskie spotkanie nie w Częstochowie, ale zupełnie gdzie indziej.

 

"To miejsce wskazał nam niejako sam Papież. Skoro jego decyzją w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego, stąd decyzja, by pielgrzymować właśnie tam" - wyjaśniają pomysłodawcy.

 

W program całodniowego spotkania wpisana jest m.in. konferencja Moniki i Marcina Gomułków i ks. Andrzeja Partiki SAC. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło:"On, ona i miłość". Odbędzie się w sobotę, 20 października. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu są wszystkie osoby stanu wolnego rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego (panny, kawalerowie, wdowy, wdowcy, osoby z sądowym orzeczeniem nieważności małżeństwa). 

 

 

Oprócz ogólnopolskiej pielgrzymki do Kalisza w planach organizatorów pojawił się pomysł, by miejsca, gdzie organizowane są Msze św. dla singli nawiązały wzajemną współpracę i tworzyły okazje nie tylko do spotkań lokalnych, ale także tych ogólnopolskich. Okazją do tego ma być kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka Singli, tym razem na Jasna Górę, która odbędzie się w przyszłym roku, w sobotę, 16 marca 2019 r.

 

Wszystkich zainteresowanych którąkolwiek z inicjatyw organizatorzy zapraszają do kontaktu na adres mailowy [email protected]

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook