Kolejna edycja Przystanku Jezus. Zapraszamy!

Przystanek Jezus
(fot. Przystanek Jezus)

Przystanek Jezus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce.

 

Powstała ona w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych festiwali muzyki rockowej w Europie i gromadzi kilkaset tysięcy młodych.

 

Przystanek Jezus to przede wszystkim ewangelizacja. Najpierw samego siebie, a potem tych, którzy przyjeżdżają i są w pobliżu na polach woodstockowych. 

 

W Przystanku Jezus co roku bierze udział od 700 do 1200 ewangelizatorów. Są to ludzie z Polski, ale także z Niemiec, Anglii, Irlandii, Słowacji, Czech, Białorusi, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych  Ameryki Północnej, Francji, Malezji, Chorwacji, Kamerunu i RPA.

 

Szczególnie ważna i owocna jest również posługa kapłanów. Prezbiterzy posługujący na Przystanku Jezus są gotowi do rozmowy, mają czas, nie spieszą się. Rozmawiają szczerze, oferują modlitwę, a często także i spowiedź.

 

Dzięki ich posłudze i bliskiej współpracy świeckich ewangelizatorów z duchownymi i osobami konsekrowanymi, wielu młodych po długim czasie powróciło do Boga i sakramentalnej Komunii. Wielu też odnalazło dzięki tej posłudze swoje powołanie do życia kapłańskiego czy zakonnego.

 

W tym roku w pomoc organizatorom wydarzenia czyli Wspólnocie św. Tymoteusza z Gubina zaangażowało się stowarzyszenie Christophoros. - Cieszymy się, że możemy włączyć się w pomoc dla tej jakże istotnej i pięknej inicjatywy - mówi Krzysztof Ciuła, prezes stowarzyszenia Niosący Chrystusa - Christophoros.

 

Organizacja zakrojonego na tak szeroką skalę wydarzenia to przedsięwzięcie wymagające skoordynowania wielu różnych kwestii i różnorodnych zadań. - Jako że jednym z naszych charyzmatów jako wspólnoty jest troska o kwestie finansowe, postanowiliśmy udzielić wsparcia Przystankowi Jezus właśnie w tej materii - mówi K. Ciuła.

 

Przystanek Jezus potrzebuje wsparcia wszystkich osób dobrej woli. Jeśli pragniesz, aby ta inicjatywa dalej mogła docierać do jak największej liczby młodych ludzi, możesz ją wesprzeć wchodząc na stronę internetową: przystanekjezus.pl/wspieram/

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook