Konferencja "Zarządzanie, przywództwo a duchowość"

(fot. zpd-tyniec.pl)

W dniach 27-28 lipca w Opactwie Tynieckim odbędzie się konferencja poświęcona przywództwu w kontekście wartości duchowych. Wśród zaproszonych gości m.in. ojciec Anselm Grün OSB, z opactwa Münsterschwarzach w Niemczech.

 

O. Anselm Grün jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności. Swoją pierwszą książkę "Czystość serca" o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu. Konferencja adresowana jest do liderów różnych środowisk zarówno biznesowych jak i społecznych, z organizacji pozarządowych czy politycznych. 

 

Obok niego wystąpi ks. abp Edmund Piszcz, dawny Metropolita Warmiński. Doktor teologii oraz doktor Honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W ramach prac Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Misyjnej, Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz Zespołu ds. Kontaktów z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim, a ponadto wszedł w skład Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną i Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Kolejnym prelegentem jest benedyktyn, filozof, teolog i fizyk o. Włodzimierz Zatorski OSB. Założycieli wieloletni dyrektor Wydawnictwa Benedyktynów "Tyniec", w latach 2005 do 2009 przeor w Tyńcu. Autor ponad 40 tytułów książkowych w tym 3 tytuły z zakresu duchowości lidera: "Podstawy duchowości lidera" (2011), "Duchowość lidera. Wybrane zagadnienia" (2014), "Duchowe dylematy lidera" (2017). Prowadzi warsztaty z duchowości lidera w Tyńcu.

 

 

Ojciec Zatorski prowadzi seminarium na temat przywództwa z Ryszardem Kołodziejem, tynieckim oblatem, który jest czwartym gościem konferencji. To konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, a także wykładowca zarządzania na uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. W Tyńcu prowadzi od dekady warsztaty poświęcone tematyce zarządzaniaw oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat.

 

Gościem konferencji jest także ekonomista prof. Tadeusz Oleksyn, autor około 190 publikacji naukowych, zainteresowany zwłaszcza problematyką zarządzania kapitałem ludzkim, kompetencjami i rozwojem zawodowym, zarządzaniem przez wartości. Pozostali goście, to filozof i myśliciel polityczny prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz, oraz prof. Ryszard Stocki - psycholog, profesor nadzwyczajny Akademii Ignatianum w Krakowie.

 

Koszt udziału w konferencji wynosi 260 zł netto (319,80 zł brutto), a w towarzyszących jej warsztatach 300 zł netto (369 zł brutto).
 
Więcej informacji na temat całego wydarzenia, można znaleźć na jego stronie internetowej, a także na Facebooku.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook