I Festiwal Piosenki Religijnej NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ w Zabierzowie

(fot. shutterstock.com)

I Festiwal Piosenki Religijnej "Niech Zstąpi Duch Twój", będzie wydarzeniem, które jednocześnie połączy muzykę i śpiew z doznaniami duchowymi wyrażonymi w modlitwach, jak również poruszy aspekt patriotyczny związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski.

 

Będzie zarówno okazją do zaprezentowania dorobku muzycznego zespołów wokalno-instrumentalnych wykonujących muzykę religijną na terenie archidiecezji krakowskiej jak i okazją do upamiętnienia i uczczenia wydarzeń związanych z setną rocznicą, a w ten sposób utrwalenia polskiej niepodległości. Zespoły, które staną do konkursu, zaprezentują utwory w przygotowanych przez siebie aranżacjach, zaś po części konkursowej, będzie miało miejsce spotkanie modlitewno-dziękczynne do Ducha Świętego przy udziale zaproszonych muzyków i chórzystów. Będzie ono miało charakter słowno-muzyczny i prowadzone będzie w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli w nim wziąć czynny udział.

 

Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do upowszechniania dorobku w zakresie współczesnej muzyki religijnej, promocji kultury chrześcijańskiej, popularyzacji pieśni religijnej,
integracji środowiska katolickiego oraz popularyzacji wartościowych treści muzyki i sacrum zawartych w pieśniach i piosenkach religijnych. Podkreśli również rolę kościoła w odzyskaniu niepodległości przez Polskę, a tym samym Festiwal wpisze się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.


I Festiwal Piosenki Religijnej "NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ" w Zabierzowie 19 maj 2018 r.

 

Organizatorem Festiwalu Piosenki Religijnej pod hasłem: "NIECH ZSTĄPI DUCH jest Stowarzyszenie Integracji Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury "Dolina Rudawy", przy współudziale Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Dekanatu Bolechowice i Parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Patronat nad Festiwalem objął jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Organizatorzy mają zaszczyt zaprosić do części konkursowej Festiwalu zespoły wokalno-instrumentalne działające przy parafiach na terenie archidiecezji krakowskiej.

 

Do udziału w Festiwalu pragniemy zaprosić natomiast wszystkie pozostałe wspólnoty, grupy parafialne duszpasterstwa, aby w ten sposób móc dziękować, uwielbiać i wyśpiewać naszą radość że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.

 

Formularz zgłoszeniowy, jak i regulamin festiwalu, można pobrać ze strony: bloniazabierzowskie.pl w zakładce: Festiwal Piosenki Religijnej 2018.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można również uzyskać dzwoniąc do biura Festiwalu pod nr: 664 15 15 15 (w dni powszednie w godz. 12:00 - 16:00).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook