Joanna Najfejd o działalność Wandy Nowickiej

Mamy prawo wiedzieć czym zajmuje się Wanda Nowicka i czyje interesy reprezentuje - uważa Joanna Najfeld. Publicystka, która wygrała proces wytoczony przez szefową Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny mówiła w lubelskim radiu o powiązaniach Nowickiej z przemysłem antykoncepcyjno-aborcyjnym.


W wywiadzie wyemitowanym w archidiecezjalnym Radiu eR 23 listopada Joanna Najfeld przyznała, że wyrok sądu jest satysfakcjonujący, przede wszystkim ze względu na uzasadnienie - sąd uznał, że jest niewinna, bo mówiła prawdę o powiązaniach Wandy Nowickiej z przemysłem antykoncepcyjno-aborcyjnym. Sąd ponadto wyraźnie zaznaczył, że mówiła to w interesie publicznym, "ze względu na to, że jest to temat budzący zainteresowanie w społeczeństwie i bardzo delikatny".

 

Publicystka dodała, że nie wie, czy to koniec konfliktu z Wandą Nowicką. Powiedziała też, że jej zdaniem celem procesu było zastraszenie jej i innych antyaborcjonistów. - Ona mnie pozwała, bo chciała mnie zastraszyć, mnie i innych, którzy bronią kobiet i dzieci przed aborcją. Liczyła na to, że ja się przestraszę, przeproszę, że dam się zwyczajnie zakneblować - mówiła Najfeld. Podkreśliła, że na początku procesu spotykała się z jednoznacznymi żądaniami, by ograniczyła działalność i uważała na to, co mówi.

 

Joanna Najfeld wskazała też fragmenty uzasadnienia wyroku, które jednoznacznie dokumentują powiązania Wandy Nowickiej. - Sąd wykazał to ponad wszelką wątpliwość na przykładzie dwóch podmiotów: koncernu Gedeon Richter Polska oraz firmy Ipas - producenta narzędzi do aborcji, konkretnie aspiratorów, czyli wysysaczy zwłok dzieci podczas aborcji - powiedziała.

 

- W uzasadnieniu wyroku padają konkretne kwoty, które te dwa podmioty przelewały na konto Federacji Wandy Nowickiej, m.in. w 2007 roku Ipas wpłacił na rzecz Federacji prawie 140 tys. zł, firma Gedeon Richter na przestrzeni kilkunastu lat wpłaciła ok. 20 tys. zł - mówiła Najfeld.

 

Uzasadnienie wyroku wspomina o tym, że z wpłat firmy Gedeon Richter sfinansowano prowadzenie korespondencji w serwisie internetowym wpadka.pl. - Ta strona to bardzo słabo zawoalowana reklama środków poronnych, tzw. antykoncepcji po stosunku, skierowana do młodzieży - zauważyła publicystka.

 

Sąd stwierdził, że Federacja Wandy Nowickiej wykonywała dla Gedeon Richter działania takie jak prowadzenie strony i prowadzenie korespondencji na stronie. Podał też, że w tym zakresie producent środków antykoncepcyjnych składał w ramach działalności PR zamówienia obwarowane sankcją zwrotu środków w przypadku niedostarczenia towaru i oczekując wystawienia faktury. - Taka forma współpracy, w ocenie sądu, jest odpowiednia dla podmiotów będących w relacjach zleceniodawca-zleceniobiorca. Innymi słowy, sąd mówi bardzo wyraźnie, że federacja była w stosunku zleceniodawca - zleceniobiorca z tym konkretnie koncernem farmaceutycznym - podkreśla Najfeld.

 

Ponadto z pieniędzy przelanych na konto Federacja wydrukowała ulotkę "Antykoncepcja po stosunku", w której wielokrotnie padała nazwa środka produkowanego właśnie przez tę firmę, a która była rozpowszechniana wśród młodzieży jako ulotka informacyjna.

 

- Mamy więc organizację społeczną, która pracuje w praktyce jako tajne ramię PR firmy farmaceutycznej, i ta organizacja przedstawia się jako organizacja społeczna - zaznaczyła Najfeld.

 

Sąd napisał w uzasadnieniu wyroku, że nie ulega wątpliwości, że działalność Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny była finansowana przez wspomniane podmioty a środki te przynajmniej pośrednio wpływały na wynagrodzenie osób zatrudnionych w Federacji, w tym Wandy Nowickiej. Zdaniem Najfeld "wykazano bardzo wyraźnie, że ta współpraca to nie była zwykła darowizna, to było zamówienie towaru na fakturę, konkretne usługi PR-owskie". Zauważa ona również, że usługi te Federacja wykonywała "skrycie", bo jej przedstawiciele chodząc do szkół i rozprowadzając ulotki w praktyce reklamujące konkretny produkt, twierdzili, że reprezentują organizację społeczną i prowadzą działalność edukacyjną.

 

Joanna Najfeld uważa, że należy prześwietlić działalność Wandy Nowickiej, która nie powinna pełnić funkcji wicemarszałka w sejmie.

 

- Dlaczego my szukamy uzasadnienia dla chęci, by osoba publiczna, która prowadziła bardzo kontrowersyjną działalność, była transparentna? Gdyby nawet Wanda Nowicka nie została wybrana do parlamentu ani na marszałka, to chyba mamy takie prawo, żeby wiedzieć, kim ona jest, kogo reprezentuje, kto ją finansuje, kto za nią stoi, skoro jako osoba publiczna jej działalność ingeruje w nasze życie - mówiła. - Wanda Nowicka prowadzi działalność tzw. społeczną, podaje się za działacza, który reprezentuje w parlamencie czy nawet na forum międzynarodowym nasze społeczeństwo, podaje się za głos naszego społeczeństwa, a tymczasem okazało się przy okazji tego procesu, że ona nie jest całkowicie niezależna od finansowania ze strony przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego - zaznaczyła. - Pojawiają się zatem pytania, czy nie dochodzi tu do nielegalnego lobbingu i sytuacji, że osoba nie przyznaje się, że reprezentuje czyjeś interesy, jest z kimś powiązana finansowo, i podaje się za reprezentanta społeczeństwa.

 

Zdaniem publicystki szczególnie teraz, gdy Wanda Nowicka jest wicemarszałkiem, dążenie do prześwietlenia jej działalności wydaje się oczywiste. Dlatego popiera wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka oraz żądanie postawienia jej przed komisją etyki, choć według niej to zdecydowanie za mało.

 

- Sprawę Nowickiej powinien prześwietlić prokurator i wiemy, że ta sprawa jest w toku. Do prokuratora generalnego wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nielegalnego lobbingu na rzecz koncernu farmaceutycznego przez Wandę Nowicką, i płatnej protekcji. Liczę na to, że prokuratura się tym porządnie zajmie i to wyjaśni - zaznaczyła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.85

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Alicja 16:48:35 | 2011-12-02
Pani Joanno,stokrotne dzieki! Jest Pani bardzo odwazna kobieta, ktora nie leka sie przeciwstawic zlu i wskazac oklamywanemu spoleczenstwu ludzi, dla ktorych brudne zyski, sa wazniejsze od czystego sumienia. Pytanie tylko, czy ci ludzie maja sumienie? Przed laty Jerzy Urban na pytanie dziennikarza : " i co na to pana sumienie" zapytal "a co to takiego?".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~MR 12:16:57 | 2011-12-02
 Przy narastającym wazeliniarstwie mediów "mainstreamowych" rola takich publikacji jest nie do przecenienia. P. Joanno dziękuję!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Piotr 03:54:38 | 2011-11-28
Nowicka mimo wszystko przegrała proces ale wygrała władzę, współwinna za mordowanie nienarodzonych, demoralizowanie młodzieży jest na szczytach władzy - oto rząd PO.


Jest na szczytach władzy na wyraźne żądanie Donalda Tuska, który wymusił (sic!) to na swoich posłach.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Nowicka śladami Hitlera i Lenin 11:38:58 | 2011-11-24
W 1943r. o 'prawa kobiet polskich zadbał'? sam Adolf Hitler.

Hitler bardzo zabiegał o to, aby nikt w Polsce aborcji nie zakazał.
'Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych', powiedział. Jego bliski współpracownik Martin Borman również troszczył się o 'wolność reprodukcyjną' Słowian: 'Płodność Słowian jest niepożądana.
Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki im więcej, tym lepiej,'
przekonywał.

W samej Trzeciej Rzeszy Hitler stosował 'kompromisową ustawę aborcyjną', czyli rozczłonkowywanie, rozpuszczanie w soli tylko tych dzieci, które mogłyby być nieidealne: chore, biedne, niepełnosprawne, głupie. Holocaust też na początku był taki 'kompromisowy' ? zaczęło się od niepełnosprawnych, nieprzystosowanych, gorszych.

Jeśli ktoś nadal próbuje wierzyć, że związki najgorszych totalitaryzmów z aborcją to przypadek, to dorzucę do tego grona Lenina, który jako pierwszy w historii wpadł na pomysł legalizacji aborcji. Aborcja istniała na świecie od dawna, tak jak istniały morderstwa, gwałty, sadyzm czy pedofilia, albo szerzej mówiąc: zło. Dopiero w 1920r., ZSRR po tyranią Lenina zniosło karalność mordowania dzieci przed porodem.

Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się ze znacznie bardziej bogatą w znaczące fakty historią powstania International Planned Parenthood Federation, międzynarodowego koncernu aborcyjno-antykoncepcyjnego, którego przedstawicielstwo w Polsce, 'Towarzystwo Rozwoju Rodziny', wchodzi w skład Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wandy Nowickiej.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joanno dumni jesteśmy z Pani 11:35:30 | 2011-11-24
Odważna - bo prawdziwa i prawa dziennikarka Joanna Najfeld potrafiła wystąpić  publicznie przeciwko agresywnej propagandzie aborcjonistów, doskonale zorganizowanych i finansowanych.
Nowicka nie wytoczyła jej procesu cywilnego, tylko karny, wykorzystała haniebny paragraf 212 kodeksu karnego, który umożliwia wsadzanie ludzi za ich poglądy. 
Nowicka mimo wszystko przegrała proces ale wygrała władzę, współwinna za mordowanie nienarodzonych, demoralizowanie młodzieży jest na szczytach władzy - oto rząd PO.
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~def 11:32:29 | 2011-11-24
 i bardzo dobrze. niech jak najwięcej dzieciaków dowie się o tabletkach poronnych. kilkunastoletni rodzice to żadna opcja dla dziecka.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aura 11:25:12 | 2011-11-24
Czas najwyższy nagłośnić tę sprawę

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dd 11:02:57 | 2011-11-24
Powodzenia - mocy Ducha życze i o to się też dla Pani modlę...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 04:32:47 | 2011-11-24
Pani Joanno, wyrazy najwyższego szacunku, ale gdzie reszta kobiet????-- na kilku etatach, w tym jednocześnie na tych  domowych uznawanych za nic...
--> śladów szacunku czasem doczekują się jak dożyją 100 lat 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

naczelnyantykolejarzRP 22:29:14 | 2011-11-23
Pani Joanno, wyrazy najwyższego szacunku, ale gdzie reszta kobiet????

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook