Przełamanie lęku nas wyzwala

(fot. Danuta Węgiel)

Mam przeczucie, że w Niebie to oni będą pchali wózki z nami, duchowo niepełnosprawnymi, na specjalnym oddziale dla chorych na duszy.

 

No więc wrócili, ale najpierw wyjechali. Do Poronina, hotelu z basenem, pełny luksus. Nasi niepełnosprawni przyjaciele z matkami oraz prężną ekipą pomocników do pchania wózków i innej obsługi. Tomasz został w Zochcinie z powodu zostania ojcem pięknego i tłuściutkiego Michała, waga 3,95. Reszta młodych i nieco mniej, ale sprawnych została oddelegowana do Poronina. Jak zwykle wiózł ich pan Ryszard- w jednej osobie kierowca, przewodnik, pomocnik i właściciel autokaru. Od kilkunastu lat niezawodni: Ryszard i autokar. Zostały słabiaki i ja z Arturem.

 

(fot. http://siostramalgorzata.chlebzycia.org)

 

Było wszystko, łącznie z opieką duszpasterską w wykonaniu ks.Sławka, bo święta wypadały po drodze. A więc wycieczki, basen i potańcówka przy grillu. To doroczna impreza dla tych, co siedzą w domach i świata nie widzą. Niemłode już matki z dorosłymi niepełnosprawnymi dziećmi. Jak komuś źle, bo poduszka niewygodna albo życie za trudne, to niech obejrzy sobie film.

 

Miki słusznie zauważył, że nasi niepełnosprawni ludzie są pełni radości i szczerości. Grzegorz przenoszony z wózka do autokaru, potem znów na wózek, w swojej niekomfortowej sytuacji zawsze mówi "dziękuję". A przecież jemu, jak nikomu innemu "sie należy". Mam przeczucie, że w Niebie to oni będą pchali wózki z nami, duchowo niepełnosprawnymi, na specjalnym oddziale dla chorych na duszy. A spracowane matki, które za życia wiernie przy nich trwały, będą wiecznie na wczasach w o Niebo lepszym błękitnym kurorcie, bez prania, gotowania, pampersów, wózków itd.

 

Krótko mówiąc żyjemy wśród VIP-ów. Do nich należą także ci wszyscy, którym Opatrzność dała zdrowie i traktują ten dar jako zadanie. Dzięki wam- tym, co dają kasę, tym, co organizują, przewożą,oddają swój czas i siły słabszym świat ma mniej dziur.

 

Pokój zaczyna się wtedy, kiedy podajemy rękę "innemu". Kiedy, zamiast go odrzucać, idziemy kawałek drogi razem, przełamując lęk przed spotkaniem. Przełamanie lęku nas wyzwala. Już nie musimy się bać własnej słabości, nie musimy grać kogoś innego. Nagle wszyscy ludzie są moimi braćmi. Jestem tym, kim jestem i takiego mnie Bóg kocha. Czego tu się bać?

 

* * *

 

Chcesz wesprzeć działalność siostry Małgorzaty Chmielewskiej i Wspólnoty Chleb Życia? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie: chlebzycia.org
 

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu: siostramalgorzata.chlebzycia.org

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.46

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

gombrel 16:33:28 | 2017-08-20
Otóż mnie chodziło w pytaniu o to jaka jest nauka Kościoła rzymskiego.
Stanowisko gnostyckie znam.
Ja z tego co wiem to wg Magisterium Ecclesiae:
Bóg dopuszcza morderstwo ze względu na wolnośc mordercy czyli Bóg dopuszcza czyn pedofilski księdza ze względu na tego księdza wolnośc, ale czy zarazem TEŻ ze wzgledu na ostateczne dobro krzywdzonego dziecka???
I sprawa numer dwa: zło w przyrodzie (świecie biologicznym). Jeślli Bóg stworzył życie biologiczne to razem z chorobami czy bez chorób???
Proszę zauważyc, że wspólnota s. Chmielewskiej jest duchowościowo od Chleba Życia czyli Nowego Ciała, które dostaną te osoby (medycznie kalekie) po ich zmartwychwstaniu. A sama s. Chmielewska studiowała biologię.
PROTOLOGIA czyli dział teologii od "arche" stworzenia (przeciwieństwo eschatologii). Co stworzył Pan Bóg??? Czy stworzył życie bez chorób? Czy Pan Bóg Ojciec (Jahwe) stworzył życie biologiczne BEZ chorób?

Oceń 3 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 15:25:43 | 2017-08-20
"A spracowane matki, które za życia wiernie przy nich trwały, będą wiecznie na wczasach w o Niebo lepszym błękitnym kurorcie, bez prania, gotowania, pampersów, wózków itd."

Z jednej strony matki wychowujące dzieci niepełnosprawne są świetymi już za życia.
​Z drugiej strony, jak się z nimi rozmawia są bardzo skromnymi, nie uważajac że czynia coś niezwykłego. 

​Natomiast niepełnosprawni są bardzo cześto bardziej sprawni od nas, teoretycznie pełnosprawnych. 

Oceń 6 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 09:20:59 | 2017-08-20
Poza tekstem, bo jak czytam komentarze to sie zastanawiam, czmu moderator forum nie wycina tych bzdur pisanych non stop przez kilka osób, jak MAGDALENA, Jan.Wygnanie czy Metanoia.

​Przecież ich wpisy mają za cel jedynie mącić w głowach ludziom czytajacym Wasz portal. 

Oceń 33 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Stick 20:05:20 | 2017-08-19
Gośka, weź Snickersa bo za bardzo gwiazdorzysz

Oceń 50 21 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

gombrel 15:26:29 | 2017-08-19
Właśnie Opatrznośc...
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i mi odpowiedział na takie pytanie:
Czy jako katolik rzymski powinienem wierzyc w to, że Pan Bóg dopuszcza zło takie jak czyny pedofilów (np. księży) w celu ostatecznego dobra dla krzywdzonego dziecka? Przecież przez takie doświadczenia to dziecko może potem odejśc od kościoła. 
Albo czy dziecko, które się rodzi bez mózgu to też Pan Bóg tutaj dopuszcza to zło mając na celu tego dziecka ostateczne dobro?
Albo jeszcze i to: czy Pan Bóg stwarzając życie biologiczne nie stworzył czasem i chorób biologicznych?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziekuję.

Oceń 11 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?