Krzyżackie zapędy ojca Tadeusza Rydzyka

Kto bezcześci krzyż? Zadaję to pytanie przeczytawszy wywiad z dyrektorem Radia Maryja w Naszym Dzienniku. Według niego czyni to, wskazany przez pana Ziobro, prezydent elekt. Ale czy rzeczywiści krzyż bezcześci ten, kto domaga się, by symbol chrześcijańskiej wiary znalazł się w miejscu, gdzie wierni spotykają się na modlitwie?

 

Czy raczej bezcześci go ten, kto wykorzystuje krzyż do walki przeciw drugiemu człowiekowi? Hitlerowcy zrobili z krzyża znak nienawiści wobec Żydów, krzyżacy i krzyżowcy również zabijali pod tym znakiem, Ku Klux Klan do dziś szerzy pod znakiem krzyża rasistowskie hasła.

 

Wygląda na to, że post-socjaliści z PISu też znaleźli sposób na wymachiwanie krzyżem przeciw wybranemu w wolnych wyborach prezydentowi. To robią ludzie deklarujący się jako katolicy. Również ksiądz Rydzyk zamierza walczyć za pomocą krzyża. To jest bardzo smutne i gorszące. Tym bardziej, że ksiądz dyrektor powołuje się na Ewangelię.

 

Z pełną odpowiedzialnością mówię: księże, nie szargaj świętości chrześcijańskiego symbolu miłości. Oczywiście, że nie robisz tego dla sławy, jak czynili to niektórzy ludzie estrady, lecz z bezinteresownej niechęci * do każdego człowieka, który czuje się wolny i kochany.

 

To prawda, że byliśmy świadkami wielkiej, narodowej tragedii ale ta tragedia nie może odebrać nam poczucia wolności i solidarności. Ktoś musiał was zgorzkniałych, szukających zaczepki, nieufnych i narzekających na wszystko ludzi skrzywdzić. Bardzo skrzywdzić.

 

 

P.S. (19.07.2010, godz. 16.10)

Przyznaję, że użyłem zbyt mocnego i krzywdzącego określenia "bezinteresowna nienawiść" w stosunku do ojca Rydzyka. Za co z serca przepraszam i chciałbym zmienić to niefortunne określenie, które nie odzwierciedla tego, co chciałem wyrazić na określenie "bezinteresowna niechęć" (Wojciech Żmudziński SJ - autor powyższego tekstu).

 

 

Zobacz wywiad rzekę z o. Tadeuszem Rydzykiem

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.54

Liczba głosów:

365

 

 

Komentarze użytkowników (541)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~KiT 23:05:34 | 2014-12-20
Jeśli uważasz, że Ojciec Rydzyk i to co głosi Radio Maryja jest dobre i że używa krzyża w dobrej sprawie daj plusik, a jeśli uważasz, że wykorzystuje krzyż niegodnie i zamiast łączyć dzieli Polaków i sąsczy kłamstwa daj minusik. Zobaczmy jakie mamy poglądy

Oceń 9 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~etyk 12:34:46 | 2013-11-27
"Ktoś musiał was zgorzkniałych, szukających zaczepki, nieufnych i narzekających na wszystko ludzi skrzywdzić. Bardzo skrzywdzić."

Kiedy nazywano nas homofobami, moherami, ciemnogrodem, pisuarami - wtedy Ociec-dobrodziej nie widział krzywdy swoich braci i sióstr w Chrystusie, którzy byli wyszydzani i opluwani właśnie ze względu na Chrystusa. Dziś Ojcu dobrodziejowi z wielką łatwością przychodzi wydawanie sądów, które są wygładzoną wersją tamtej kampanii POgardy. - Rozumiem - znacznie przyjemniej znaleźć się po stronie podających ocet szyderców niż być wyszydzanym... - Łatwiej uciec spod krzyża niż dać się przybić... - Łatwiej sądzić modlących się pod krzyżem starszych ludzi i stanąć PO stronie kopiących i opluwających ich "młodych, wykształconych, z dużych ośrodków" (swoją drogą - proszę pogrzebać w internecie - kim jest dziś Dominik Taras) niż stanąć po stronie wyszydzonych - mających przeciw sobie wszystko: policję, straż miejską, media "głównego nurtu".
Gdy w 1960 r. ustawiono w Nowej Hucie krzyż - działy się podobne rzeczy, tylko pasterz jakoś nie opuścił swoich owiec. 
Może warto czasami się zastanowić - na czym polega różnica między ewangelicznymi postaciami pasterza i najemnika?
Może warto czasami zapytać na modlitwie Jezusa - o co ci Panie chodziło, gdyś nam zakazywał sądzenia bliźnich?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 14:27:17 | 2013-11-26
Jezuita Żmudziński (i paru mu podobnych na deonie) wiedzą najlepiej. Lepiej niż biskupi, kardynałowie, papieże a ostatnio szefowie watykańskich dykasterii z Watykanu (już nowozatwierdzeni przez papieża Franciszka) którzy cenią dzieła o. Tadeusza Rydzyka. To fakty. nalezy tylko wejść na portal Radia Maryja i odsłuchac i zobaczyć te wszystkie uroczystości, kongresy i wywiad w Toruniu, w Radio Maryja, TV Trwam i na w WSKMiS

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wiara i pokora 14:19:59 | 2013-11-26
Gdy przez życie pędzisz czarną limuzyną
zdaje ci się, że świat stał się twą własnością
patrzysz na nas trochę z góry z lekko pogardliwą miną
choć jak my jesteś mieszanką ducha z gliną.

wspomnij jak zniknęły wieże World Trade Center
zadaj sobie kilka ważnych pytań,
zanim Bóg się zdecyduje wcisnąć enter.


Zdaje ci się że nas los od ciebie zawisł
i że swoją wolą każdy opór skruszysz
zapominasz że nie w tobie źródło władzy
że nie uda ci się spętać polskiej duszy.

wspomnij jak zniknęły wieże World Trade Center
zadaj sobie kilka ważnych pytań,
zanim Bóg się zdecyduje wcisnąć enter.


Dziennikarze połykają twoje slowa
zdaje ci się że tak było od zarania
i zaczynasz wierzyć już we własne kłamstwa
choć z każdego kiedyś złożysz sprawozdanie.

wspomnij jak zniknęły wieże World Trade Center
zadaj sobie kilka ważnych pytań,
zanim Bóg się zdecyduje wcisnąć enter.


Na ulice nie wychodzisz bez obstawy
świat oglądasz tylko z okien samochodu
ale przyjdzie kiedyś dzień, kiedy rozliczyć przyjdzie sprawy
wobec sędzi wszystkich ludów i narodów.

wspomnij jak zniknęły wieże World Trade Center
zadaj sobie kilka ważnych pytań,
zanim Bóg się zdecyduje wcisnąć enter.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~picassojerzy 12:00:18 | 2013-11-26
Świetny i odważny tekst. Bóg zapłać. Krzyż jest symbolem męczeństwa Chrystusa, który za wszystkich ludzi umarł. Stała sie tragedia po której powinno nastąpić pojednanie i przebaczenie. A pogłębiła sie niechęć czy nawet nienawiść, Kto mysli inaczej niż O.Rydzyk to wróg. Sam sie nim stałem kiedyś gdzy w rozmowie z osobą zaangażowaną w RM chwaliłem wielki dzieła Ks.Prof Tischnera i Abp. Życińskiego.
Pod krzyżem ma sie odbywać pojednanie, możemy mieć inne poglady ale wzajemny szacunek musimy mieć. Tymczasem propaguje się pogardę używa sie krzyża do walki ale nie z niewierzącymi czy ludzmi innej wiary ale z wiernymi Kościoła katolickiego nie podzielającymi religii smoleńskiej 

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krzyż nam Bramą 09:11:31 | 2013-11-26
W styczniu 1923 roku w klubie garnizonu moskiewskiego, w obecności Lwa Trockiego i Anatolija Łunaczarskiego, odbył się sąd nad Panem Bogiem. Oczywiście ten bolszewicki podsądny nie stawił się na proces osobiście — więc został zaocznie skazany na śmierć...

Ponad 70 lat temu sekretarz generalny Kominternu José Diaz oświadczył triumfalnie:
"Hiszpania znacznie prześcignęła Sowiety w walce z Kościołem. W jej częściach, które są w naszych rękach, Kościół przestał już istnieć".

Ten komunista powiedział to wkrótce po tym, jak zdjęcia rozstrzeliwanego  przez bolszewickich zbirów  Chrystusa obiegły cały świat.
Pluton egzekucyjny w Madrycie - na rozkaz lewicowych władz republikańskich - wypalił w 1937 roku salwę do rozkładającego ręce w geście miłości wielkiego posągu Chrystusa...


A Krzyżacy zdradzili - ostatecznie przeszli na protestantyzm.
Nosili krzyż jako znak wiary.
A zawsze najzacieklej atakowali w święta ku czci Matki Bożej.

Gdyby w Europie narody nie pozwolili osłabić wiary rzymsko-katolickiej nigdy nie zakorzeniłby się krwawy komunizm a obecnie unijny liberalizm.

Ojciec Rydzyk to rzymsko-katolik, czciciel Matki Bożej i obrońca Krzyża i Narodu Polskiego.
A to, że założył RADIO MARYJA  i TV TRWAM i broni KRZYŻA i wartości religijnych, historii prawdziwej Polski i życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jest atakowany.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rzymsko-katolik 18:49:45 | 2013-11-25
Stop bezczelnej destrukcji katolickiej wiary na naszych oczach. JDługo jeszcze będziemy naiwnie, potulnie, nierozumnie i antyewangelicznie „rozgrzeszać” przebiegłych i zuchwałych wykrzywiaczy katolickiej wiary oraz profanatorów, bluźnierców i destruktorów naszych największych świętości i kultu Najświętszego Sakramentu?
Znieważa się Najśw. Sakrament to i  znieważa się Krzyż,
profanuje się katedry, kościoły, dając okupione srebrnikami pozwolenia na wykorzyst. miejsc świętych do celów nielicujących z powagą katolickiego miejsca kultu…
To konkretne osoby wpuszczają tam dym satanizmu. Samo się to nie dzieje.
Czy nas to obchodzi?
   „Oświeceni” indoktrynują nieoświecony plebs i sprawy tak z demoniczną przebiegłością przedstawiają, że nie ma winnych i nie ma odpowiedzialnych.  A przecież… sprawy nie dzieją się same! Ktoś podejmuje decyzje. Ktoś się zgadza. Ktoś daje mamonę. Ktoś bierze mamonę. Ktoś stoi za kulisami. Ktoś stoi na pierwszym planie. Są ukryte gremia planujące…
Są wpływowe środowiska, które nie spoczną, dopóki nie zniszczą tego, co katolickie. Lucyferiańska poświata…
   Towarzystwo, które zbezcześciło świątynię, Pan Jezus biczem i słowem gwałtownym rozpędził na cztery wiatry: „Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców” (Łk 19,46)!
   Bezczelnie znieważa się Pana BOGA, KRZYŻ, MATKĘ BOŻĄ a ktoś pisze o jakimś ubolewaniu i o czyichś obrażonych uczuciach religijnych… Cóż to za ateistyczna terminologia? Groteska? Jeśli tak, to bardzo w złym stylu.

Słowo Boże ostrzega:
„Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie” (Ga 6, 7-8)! Czy nas w ogóle jeszcze obchodzi Pan Bóg i Jego chwała?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~:(((( 16:31:20 | 2013-11-25
I cóż...??? Latka sobie płyną, a bezinteresowna "niechęć" trwa i rośnie sobie w najlepsze. I będzie  już tak sobie trwać i trwać... i będzie się pogłębiać i pogłębiać, aż wreszcie spełni się, wypełni pustką i zaspokoi siebie samą całkowicie, doszedłszy do swego najwyższego stopnia nasycenia w czystej, żywej i bezinteresownej NIENAWIŚCI (jak zresztą najsłuszniej w świecie została pierwotnie, odruchowo, choć politycznie niezbyt poprawnie nazwana). A my, wszyscy, obudzimy się z tego koszmarnego PIS-owsko  Rydzykowego snu w tragicznie wykarmionej powszechnym przyzwoleniem przez nas wszystkich rzeczywistości, naszego jakże głęboko umiłowanego polskiego piekła. I będzie nam ono za ten wielki, dzisiejszy, powszechny tumiwisizm najsłuszniej wypracowaną odpłatą!
:((((

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~papież Franciszek 22:02:03 | 2013-04-27
Do W.Żmudziński SJ

"Sądzę, że także i my jesteśmy tym ludem, który z jednej strony pragnie słuchać Jezusa, ale z drugiej czasami ma ochotę pobić innych, potępić innych, nieprawdaż?"

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 21:37:55 | 2013-04-27
"Sądzę, że także i my jesteśmy tym ludem, który z jednej strony pragnie słuchać Jezusa, ale z drugiej czasami ma ochotę pobić innych, potępić innych, nieprawdaż? potępić innych. Zaś orędzie Jezusa to miłosierdzie. Dla mnie - mówię to z pokorą - najmocniejszym orędziem Pana jest miłosierdzie: Ale to On sam powiedział: Nie przyszedłem dla sprawiedliwych, sprawiedliwi usprawiedliwią się sami. Jezus przyszedł do grzeszników" - przypomniał papież Franciszek.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook