Spalenie kukły w Pruchniku to szatańska parodia ukrzyżowania

ks. Piotr Niewiadomski
ks. Piotr Niewiadomski

Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 09:00
Nie ma w całym chrześcijaństwie pół grama teologii na obronę tego czynu. To szatańska parodia ukrzyżowania, dowód, że się z Wielkiego Piątku nic nie zrozumiało, a krzyż ma się za plemienny totem.
więcej

Zmartwychwstały w czasie nie-dobrej nowiny

Paweł Dudzik SJ
Paweł Dudzik SJ

Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 09:00
To jest Wielkanoc inna niż do tej pory. Przeczuwamy to jako społeczeństwo. Czujemy naszą złość i bezradność wobec wielu spraw, na które nie ma naszej zgody. Trzeba przyznać, że przez cały czas niekończących się deliberacji tak politycznych jak i duchowych jesteśmy karmieni nie-dobrą nowiną.
więcej

Świąteczna hiperwentylacja

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 10:00
Myślę, że to nie tylko mój problem, ale części ludzi Kościoła. "Napinamy" się na okres świąt, ale potem (odwrotnie niż u Hitchcocka) napięcie już tylko spada.
więcej

Nie umrzesz. Bóg cię adoptował

Edyta Drozdowska
Edyta Drozdowska

Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 10:00
Jonasz miał kryzys, doła i obraził się na Boga. Kiedy był pewien, że umrze, połknęła go ryba. Co jest twoją śmiercią? Nasz Bóg przywraca do życia. A ta niedziela jest po to, żeby Mu w końcu na to pozwolić.
więcej

Ateusze i Wielkanoc

Gazeta Krakowska
Jacek Siepsiak SJ
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 09:00
Jak świętować z ateuszami, z tymi wszystkimi, którzy nie wierzą lub wierzą inaczej, a których często kochamy, są nam bliscy?
więcej

Jestem Judaszem

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 09:00
To ja jestem Judaszem, który zdradza. Wielki Piątek to jest ten dzień, kiedy mogę zrobić tę jedną rzecz, której Judasz nie uczynił.
więcej

O Kościele i kapłanach w Wielki Czwartek

Stanisław Jaromi OFMConv
Stanisław Jaromi OFMConv

Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 16:00
W Wielki Czwartek dostaję wiele wyrazów sympatii i podziękowań, za to co robię jako ksiądz. Super, ale dziś proszę: Drodzy świeccy, pomagajcie swoim kapłanom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Świat się zmienia, my się zmieniamy, papieże się zmieniają i (myślą niektórzy) mamy bałagan, nierealne oczekiwania, kwestionowanie świętej tradycji, protestantyzację itp..
więcej

Do kogo należy Wielki Czwartek?

Szymon Żyśko
Szymon Żyśko

Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 09:00
W moich rodzinnych stronach Wielki Czwartek obchodziło się jako "dzień księdza". Nie dziwiły więc nigdy kwiaty i podziękowania po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Przeżyłem szok jako nastolatek, kiedy pewien ważny dla mnie ksiądz w odpowiedzi na życzenia odpisał: "Dziękuję, ale ten dzień nie należy do mnie. Odwiedź Jezusa". Nie do końca zrozumiałem, co chciał mi powiedzieć.
więcej

W Wielkim Poście nie potrzebowałam rekolekcji

Julia Bondyra
Julia Bondyra

Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 09:00
Miałam wielkie plany na Wielki Post, wielkie postanowienia. Jednym z nich była Ekstremalna Droga Krzyżowa, do pokonania 40 kilometrów pieszo. Bardzo chciałam sobie "odbić" poprzedni rok, kiedy przeszłam tylko połowę trasy. Okazało się, że tym razem nie przejdę ani metra.
więcej

Czy Bóg chce nam coś powiedzieć przez pożar Notre Dame?

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński / DEON.pl

Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 13:13
Świecący w ciemności krzyż, początek Wielkiego Tygodnia, a nawet treść ostatniej modlitwy odmawianej tuż przed wybuchem ognia w paryskiej katedrze, są odczytywane jako symbole, ukryte treści, które chciał nam przekazać Pan Bóg.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook