Krwawe bilboardy to przemoc

Dariusz Piórkowski SJ
Dariusz Piórkowski SJ

Czwartek, 19 października 2017, godz. 09:00
Podzielam opinię Krzysztofa Skórzyńskiego, który publicznie skrytykował makabryczne obrazy umieszczone na ulicznych bilboardach antyaborcyjnych. Tak się składa, że stoją one także u wylotu miasta, w którym obecnie mieszkam. Gdy przejeżdżam obok nich, odwracam oczy w inną stronę.
więcej

List w obronie papieża: podpisać czy nie?

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Środa, 18 października 2017, godz. 09:00
Franciszek ciągle prosi nas o modlitwę za niego. Nigdy nie prosił o list poparcia. Zresztą, nie wypadałoby. Modlimy się więc za niego i z nim.
więcej

Prawda?!

bp Jerzy Samiec
bp Jerzy Samiec

Wtorek, 17 października 2017, godz. 09:00
Niestety coraz częściej spotykam się z przypadkami świadomego mijania się z faktami. Kłamstwo stało się narzędziem, którego używa się do osiągnięcia celu. Często jest nim zdyskredytowanie osób lub idei, które te osoby głoszą.
więcej

Bilbordy, które gorszą

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Poniedziałek, 16 października 2017, godz. 09:00
Głośny wpis dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego otworzył na nowo dyskusję o tym, czy organizacje broniące życia nienarodzonych dzieci mają prawo stosować bilbordy ze zdjęciami rozerwanych ciał w publicznej przestrzeni.
więcej

Ratunek od korpo-pań w obcasach

s. Małgorzata Chmielewska
Niedziela, 15 października 2017, godz. 09:00
W weekend do domu dla chorych zapowiedziała się inna grupa wolontariuszy, tym razem z korporacji. Przyjechały panie na obcasach. Renia w pierwszej chwili-załamka, że laleczki i tylko kłopot będzie, a pożytku żadnego. Załamka trwała krótko.
więcej

Niemiecki mnich biskupem w Krakowie?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Sobota, 14 października 2017, godz. 09:30
"Dzisiaj to jest niewyobrażalne. Dziś jest problemem przeniesienie biskupa z Krakowa do Łodzi" - skonstatował nowy metropolita łódzki i dodał prowokacyjnie: "Czy ktoś sobie dziś wyobraża niemieckiego mnicha jako biskupa w Krakowie?".
więcej

Bolońska tyrada Franciszka

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Piątek, 13 października 2017, godz. 09:00
Jeśli na początku tego pontyfikatu można było sobie stawiać pytanie, czy papież z drugiego końca świata nie zaniedba Starego Kontynentu, dzisiaj mamy pewność, że Europa stanowi dla niego punkt odniesienia wciąż niezwykle ważny, a może nawet kluczowy.
więcej

Śmierć duszpasterstwa masowego

Paweł Koniarek OP
Paweł Koniarek OP

Czwartek, 12 października 2017, godz. 09:00
Dość wzajemnej konkurencji i prowadzenia rankingów popularności: "U mnie jest więcej młodzieży na mszy niż u ciebie!", "A moi za to trzy razy w roku prowadzą ewangelizację…!". Kościół bez doświadczenia braterstwa będzie jedynie bezduszną instytucją, korporacją.
więcej

Biblijne proroctwo, które wypełnił Franciszek

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Środa, 11 października 2017, godz. 09:00
Niektórzy podeszli do tych rewelacji ze sceptycyzmem. Jednak największy włoski dziennik wprost określił niezwykłe zdarzenie z udziałem papieża wypełnieniem ewangelicznego proroctwa. Jaka jest prawda? Czy Franciszek rzeczywiście zrobił to, co przepowiedziano niemal 2000 lat temu?
więcej

Kardynał oderwany od codzienności?

Alicja Straszecka
Alicja Straszecka

Wtorek, 10 października 2017, godz. 09:00
W 10. rocznicę ogłoszenia motu proprio Benedykta XVI "Summorum Pontificum" prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah skomentował coraz powszechniejsze używanie urządzeń elektronicznych podczas modlitwy. W sieci wywiązała się dyskusja, która moim zdaniem rozminęła się z sensem kontrowersyjnej, jak się okazało, wypowiedzi.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook