Lider wolnego świata

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Wtorek, 30 maja 2017, godz. 10:48
Zderzenie postaw musiało być więc dramatyczne. Tylko Franciszek i Trump (oraz zobligowany do stuprocentowej szczelności tłumacz watykański) byli obecni przez te 30 minut w papieskiej bibliotece.
więcej

Katolik i psychologia

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 09:00
Kilka tygodni temu zwróciła się do mnie trzydziestoparoletnia kobieta. Była zbulwersowana. Podczas spowiedzi ksiądz bardzo usilnie doradzał jej, aby z niektórymi swoimi problemami zwróciła się do psychologa.
więcej

Dwaj Panowie M. O co chodzi z Bożą chwałą?

Bartłomiej Sury
Bartłomiej Sury

Niedziela, 28 maja 2017, godz. 09:00
"Nikt nie może dwom panom służyć" (Mt 6,24). Gdyby nie konieczność dokonywania wyborów, życie byłoby zupełnie proste, zupełnie bezbolesne i zupełnie nieludzkie.
więcej

Czemu takie nominacje kardynalskie?

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Sobota, 27 maja 2017, godz. 09:00
Gdy w niedzielę papież Franciszek ogłosił nowe nominacje kardynalskie, zaskoczył nie tylko ich terminem (zmienionym ze względu na planowane podróże zagraniczne), ale też osobami, które wybrał do tej godności. Tak przynajmniej przyjęło to wielu komentatorów. Czy słusznie?
więcej

Mama - rola, do której nie można się przygotować

Szymon Żyśko
Szymon Żyśko

Piątek, 26 maja 2017, godz. 09:00
Genia nosi na rękach niepełnosprawnego syna. Magda prowadzi rodzinny dom dziecka. Karolina zdecydowała się oddać syna do adopcji. Są matkami najlepiej jak tylko potrafią, a spotkanie ich zmieniło moje myślenie.
więcej

Wiadomości, których katolicy nie chcą słyszeć

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Czwartek, 25 maja 2017, godz. 09:00
Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, jak wiele katolickich mediów nie przekazuje wiadomości o bardzo konkretnej treści. Można by powiedzieć nawet o pewnej formie "autocenzury".
więcej

Co naprawdę wydarzyło się podczas spotkania papieża z Trumpem? [WYJAŚNIAMY]

Karol Wilczyński / DEON.pl
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 08:57
Zdjęcie ze spotkania w Watykanie, na którym Trump szeroko się uśmiecha, a papież wygląda na bardzo niezadowolonego obejrzały już miliony internautów. "To zdjęcie mówi wszystko", "Papież nie lubi Trumpa" - komentują. Ale nie jest to cała prawda o tej fotografii.
więcej

Antydepresant przez internet

s. Małgorzata Chmielewska
Środa, 24 maja 2017, godz. 09:00
Okazuje się, że można leczyć skutecznie przez internet. Aczkolwiek w przypadkach rzeczywistych problemów zdrowotnych polecam wizytę u lekarza. Takiego, co ma dyplom medyka, a nie namnożonych ostatnio uzdrowicieli obiecujących natychmiastowy cud.
więcej

Spotkanie papieża Franciszka z Donaldem Trumpem

America Magazine
Gerard O’Connell
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 09:00
Zdanie prezydenta USA pozostaje w drastycznej opozycji do punktu widzenia papieża zarówno w kwestii budowania murów, przyjmowania migrantów, jak i zmian klimatycznych. Czy dojdzie do spięcia?
więcej

Hańba

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 10:51
W katolickim kraju wysoko niosącym Pana boski sztandar, mimo dość powszechnie znanych wskazań Ewangelii, mimo wielowiekowego korzystania przez Polaków z gościnności i empatii innych narodów - znowu odezwały się głosy z cyklu "ani jednego uchodźcy!".
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook