Wypychanie ludzi z Kościoła

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Sobota, 23 czerwca 2018, godz. 09:00
Obejrzałem wideo na którym widać księdza, mówiącego "porażka" i pomyślałem o tych ludziach, dla których będzie to kolejny argument za tym, żeby z Kościołem nie mieć nic wspólnego. I ja ich naprawdę rozumiem, bo nie tak wygląda Kościół, w którym chciałbym być.
więcej

O gaśnicach w pogotowiu i ślimaku upartym, czyli Strefa Zero 2018

ks. Tomasz Szałanda
ks. Tomasz Szałanda

Piątek, 22 czerwca 2018, godz. 08:00
Jednak, choć już "na zimno", bo z parogodzinnym dystansem, to tłucze się we mnie pytanie Jezusa: "Coś wyszedł oglądać? "Coś wyszedł zobaczyć? Trzcinę? Człowieka w miękkich szatach? Proroka?"
więcej

Geografia strachu w Polsce

s. Małgorzata Borkowska OSB
Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 09:00
Można by w Polsce zaznaczyć na mapie swoistą geografię strachu. Na południowym wschodzie boimy się Ukraińców, bo a nuż zaczną rezać. Na północnym wschodzie boimy się Litwinów, bo są zajadli. Na południowym zachodzie boimy się Niemców śląskich, bo nie chcą pamiętać o okrucieństwach ostatniej wojny.
więcej

Kuria - po co istnieje i dlaczego wciąż wymaga reformy?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Środa, 20 czerwca 2018, godz. 08:00
Krótko po przyjęciu święceń kapłańskich usłyszałem od pewnego wielkiej dobroci i mądrości księdza następującą wskazówkę: "Kuria być może jest stolicą mądrości, ale z pewnością nie jest przyczyną naszej radości". Chociaż zacytowane słowa wygłoszone zostały w charakterze żartu, jest w nich zawarte odzwierciedlenie podejścia wielu duchownych do kurii. Zresztą, nie tylko duchownych.
więcej

Po co się modlić za polskich piłkarzy?

Karol Kleczka
Karol Kleczka

Wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 09:00
Modlitwa to nie rzucanie zaklęć, ani "zawracanie dupy" Bogu. To wyraz przyjaźni i dzielenia się z Nim tym, co dla mnie ważne.
więcej

To nasze power banki

s. Małgorzata Chmielewska
Poniedziałek, 18 czerwca 2018, godz. 09:02
Bóg zsyła nam ludzi wspaniałych, kiedy potrzebujemy dotankować siły i napędu do dobra. To nasze power banki. Każdy ma taki i każdy może być takowym. Oczywiście prąd trzeba czerpać z gniazdka. Dla mnie to Chrystus.
więcej

Kościół musi się nawrócić i nie ulegać pokusie dawidowej

Victor Codina SJ
Victor Codina SJ

Niedziela, 17 czerwca 2018, godz. 09:00
Kościół, zrodzony z tajemnicy paschalnej śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu, wraz z mijającymi pokoleniami uczniów ulega pokusie dawidowej. To musi się zmienić.
więcej

Co dalej po komunikacie Episkopatu?

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Sobota, 16 czerwca 2018, godz. 09:00
Żyjący w powtórnych związkach pytają, co teraz? Teraz, tzn. po Wytycznych Pastoralnych do Adhortacji "Amoris laetitia" (przyjętych 8 czerwca br. na 379. Zebraniu Plenarnym KEP w Janowie Podlaskim).
więcej

Nie tylko "grzeczni chłopcy" chodzą w mocy Ducha

ks. Tomasz Szałanda
ks. Tomasz Szałanda

Piątek, 15 czerwca 2018, godz. 09:00
Czytam ostatnio dość dużo o charyzmatycznej stronie Kościoła. Szczególnie z niezwykłą estymą pochłaniam charyzmatykożerne poglądy, które ich autorów przenoszą w dziecięcy świat "krzywego zwierciadła", kreując zupełnie inną rzeczywistość od tej, która faktycznie jest.
więcej

Nie każde świadectwo jest dla każdego. Mówmy z głową

Joanna Długosz
Joanna Długosz

Czwartek, 14 czerwca 2018, godz. 09:00
Nie jestem przeciwna nawróconym głoszącym świadectwa. Apeluję jednak jako pedagog i wychowawca - w imię odpowiedzialności za słowo - myślmy, co i komu mówimy, czy to w tym miejscu i czasie przyniesie korzyść.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook