Zgorszenie a ignorancja

Jacek Siepsiak SJ
Piątek, 23 czerwca 2017, godz. 09:00
"Uwaga niebezpieczeństwo! Grozi nam, że w Niemczech będzie inna doktryna niż w Polsce". Taki uproszczony komunikat ma zastraszyć katolików. Skąd się wziął?
więcej

Laickie państwo a Kościół

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Czwartek, 22 czerwca 2017, godz. 09:00
Niezwykle ważnym obowiązkiem Państwa jest dbanie o to, by religia (jakakolwiek - lub też jej brak) nie stała się zarzewiem konfliktu społecznego i/lub politycznego. Powinniśmy w Polsce mocno się nad tym wszystkim zastanawiać.
więcej

Redaktor Terlikowski inkwizytorem

Wojciech Żmudziński SJ
Wojciech Żmudziński SJ

Środa, 21 czerwca 2017, godz. 09:08
Jeśli kogoś nie stać na merytoryczną dyskusję, milczy albo rzuca kamieniami. Redaktor Terlikowski wybrał tę drugą drogę znajdując sobie nowego "chłopca do bicia". Wcześniej próbował dyskredytować papieża. Ostatnio rzuca oskarżenia pod adresem generała jezuitów uzurpując sobie rolę inkwizytora.
więcej

Newralgiczny punkt w życiu księdza

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Wtorek, 20 czerwca 2017, godz. 09:51
Czy jest możliwe, żeby ktoś w Kościele katolickim otrzymał święcenia prezbiteratu, mimo że nie spełnił jednego z warunków dopuszczenia do nich, jednak udało mu się oszukać przełożonych i biskupa?
więcej

Nie nawracajcie mnie na islam

Szymon Żyśko
Szymon Żyśko

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, godz. 09:00
Nie wierzę w islam, nie uznaję proroka Mahometa, nie fascynuje mnie kultura arabska, nie zachwycam się Koranem. Ale szanuję muzułmanów i nie mam problemu z tym, żeby praktykowali własną wiarę również w Polsce.
więcej

Smutny los uchodźców w Europie

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ

Niedziela, 18 czerwca 2017, godz. 09:00
Stan rzeczy, który zastali w nowym miejscu dla nich szokiem, dlatego bez wahania przyjęli zaproszenie, aby w niedzielę udać się na nabożeństwo do "kościoła niezależnego". Niewątpliwie sporo przesadzili z oceną księdza proboszcza wioski. Niemniej zabrakło z jego strony i ze strony wspólnoty parafialnej wyraźnych gestów życzliwości, niezależnie od tego, jaka miałaby być tego forma kulturowa.
więcej

Ulubiona zabawka szatana

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Sobota, 17 czerwca 2017, godz. 09:00
Dla wielu była to zwykła zabawka dla dzieci i młodzieży. Tylko niektórzy zauważyli, że w jej powstaniu maczał palce sam zły duch.
więcej

Ksiądz, który kochał to, co robił

Małgorzata i Karol Sobczyk
Małgorzata i Karol Sobczyk

Piątek, 16 czerwca 2017, godz. 09:15
Zastanawialiśmy się, jak opisać ks. Petera, aby właściwie oddać to, kim naprawdę był. Chyba najtrafniej ujął to Przemek (mój szwagier). Powiedział o nim, że łączył to, co po ludzku jest nie do połączenia, tak jak białe adidasy i czarny garnitur (właśnie ubranego w ten sposób często można go było spotkać).
więcej

Bóg kocha tłusty bit i tradycyjne książeczki

Piotr Żyłka
Piotr Żyłka

Czwartek, 15 czerwca 2017, godz. 09:05
Jechałem tam bez większych oczekiwań i nadziei. Ot, kolejne spotkanie wspólnot charyzmatycznych. Na wielu już byłem, więc nie spodziewałem się jakiegoś zaskoczenia. Tak bardzo się pomyliłem. I cieszy mnie to niesamowicie.
więcej

Co ma ksiądz do ekologii?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Środa, 14 czerwca 2017, godz. 09:00
Jednym z dostrzegalnych gołym okiem elementów tych trudności jest przeżywany przez wielu chrześcijan dysonans między wezwaniami ekologów do zaprzestania przyspieszającej wciąż eksploatacji środowiska naturalnego a rozumieniem biblijnego nakazu Bożego "Czyńcie sobie ziemię poddaną".
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook