Dlaczego Kościół w Polsce potrzebuje "Więzi"?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Niedziela, 25 lutego 2018, godz. 09:00
Myślę, że jednym z najważniejszych powodów jest ochrona wspólnoty polskich katolików przed uleganiem pokusie jednorodności. Papież Franciszek bardzo mocno zwraca uwagę, że jedność nie oznacza jednorodności. A w kontekście globalizacji mówi nawet, że jednorodność "zabija kultury".
więcej

Post katoludzki

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Sobota, 24 lutego 2018, godz. 09:00
Papież wezwał do postu i modlitwy o pokój. Trochę szczególne. Ale ten papież tak ma. A poza tym powstaje wątpliwość: czy to coś da, czy przybliży pokój?
więcej

Liczby, które powinny wstrząsnąć katolikami

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Piątek, 23 lutego 2018, godz. 09:00
Oto prawdziwe zagrożenie, które dotyczy co najmniej 1/3 wszystkich Polaków i prowadzi do setek tysięcy prób samobójczych rocznie.
więcej

Ostatnia Ławka. Nowe miejsce dla poszukujących

Piotr Żyłka
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 09:00
Jeżeli jesteś chrześcijaninem albo osobą poszukującą, której nie wystarczy argumentacja w stylu "bo tak od zawsze mówi nauczanie Kościoła", jeżeli chcesz świadomie przeżywać swoją wiarę i chcesz wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania nurtujące wielu z nas, to nasza grupa jest właśnie dla Ciebie.
więcej

Wiara w niewiarę. Skąd się biorą ateiści?

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ

Środa, 21 lutego 2018, godz. 09:00
Na ogół, zarówno kiedyś, jak chyba jeszcze bardziej jest to widoczne dzisiaj, podobne postawy są efektem końcowym dłuższego okresu "odzwyczajenia się" od religijności.
więcej

Prawdziwy ekumenizm wymaga odwagi

bp Jerzy Samiec
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 09:00
Czasami muszę podważyć przyjęte dotychczas wartości po to, aby móc do nich powrócić poprzez analizę ich pochodzenia. Muszę odpowiedzieć sobie na pytania: czy są właściwe? Czy może powinny ulec zmianie?
więcej

Aborcja nie jest OK. Życie jest OK

Maja Moller
Maja Moller

Poniedziałek, 19 lutego 2018, godz. 10:25
Aborcja nie jest ok i myślę, że większość Polek to wie. Na stronie terminacjaciazy.pl znajduję słowa: "Przerwanie ciąży to dla wielu osób jedna z najcięższych życiowych decyzji". A hasło Wysokich Obcasów ("Aborcja jest ok") to próba racjonalizacji, czyli zastosowania jednego z mechanizmów obronnych.
więcej

Zachęcam do szaleństwa w miłości

ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Niedziela, 18 lutego 2018, godz. 09:00
Wzrusza mnie fragment Ewangelii o jawnogrzesznicy i faryzeuszu. Za tym wzruszeniem jest ukryta pewna tajemnica, którą kiedyś odkryłem i radykalnie zmieniła moje życie.
więcej

Co się dzieje w seminariach duchownych?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Sobota, 17 lutego 2018, godz. 09:00
Gdy wokół młodego duchownego ze zgromadzenia Księży Misjonarzy zrobiło się głośno, z wielu stron słyszałem pytania: "Jak to możliwe, że dopuszczono go do święceń? Jak przeszedł przez wieloletnią formację? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na jego poglądy w tak ważnych dla pacy duszpasterskiej sprawach?".
więcej

Tak wygląda sukces według Ewangelii

s. Małgorzata Chmielewska
Piątek, 16 lutego 2018, godz. 09:00
Słowo to oznacza w systemie Bożych wartości zupełnie co innego niż w oczach świata. Mycie bezdomnej, śmierdzącej kobiety zarezerwowane jest dla ministra w Królestwie Bożym.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook