Czy Bóg wodzi nas na pokuszenie?

Dariusz Piórkowski SJ
Dariusz Piórkowski SJ

Czwartek, 14 grudnia 2017, godz. 08:00
Powstała burza w szklance wody. Jeden z portali napisał, że "katolicy są wściekli" z powodu kolejnego "skandalicznego" posunięcia "zirytowanego" Papieża. Czasem się zastanawiam, na ile to święte oburzenie budzi się wobec ducha zmiany, a do jakiego stopnia razi sama zmiana jako taka.
więcej

Po co nam instrukcja o muzyce kościelnej?

Dominik Dubiel SJ
Dominik Dubiel SJ

Środa, 13 grudnia 2017, godz. 08:00
W najnowszej instrukcji polskiego Episkopatu o muzyce kościelnej zaskoczyła mnie właściwie jedna rzecz: szeroka i burzliwa dyskusja jaką wywołało jej ogłoszenie.
więcej

Rohingya

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Wtorek, 12 grudnia 2017, godz. 09:00
Papież spotkał się z ludem rohingya nie w Birmie lecz w Bangladeszu, choć próbowano to spotkanie na siłę ograniczyć ustawiając tych ludzi w niemej "kolejce". Mieli pozdrowić papieża, nie odzywając się ani słowem… Franciszek zbuntował się.
więcej

Moda na publiczne linczowanie w Internecie

Alicja Straszecka
Alicja Straszecka

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, godz. 09:00
Ostatnio mocno rzucają mi się w oczy sytuacje, polegające na tym, że jakaś grupa internautów, strona czy fanpejdż wybierają sobie ofiarę, na której dokonują publicznego linczu. Bardzo szybko takie akcje zyskują tłumy zwolenników. Powody mogą być różne: głupia wypowiedź, kiepskie ubranie, wygląd fizyczny - co tylko.
więcej

Nie módl się na różańcu, jeżeli nie chcesz

Maja Sowińska
Maja Sowińska

Niedziela, 10 grudnia 2017, godz. 09:00
Moje życie z Bogiem nabrało nowego tempa i jakości. To, co do tej pory funkcjonowało w ramach ,"rozpędu" nawyków z dzieciństwa, musiało zostać poddane pytaniom, dystansowi, szukaniu, radzeniu się, dociekaniu. Różaniec był jedną z tych rzeczy.
więcej

"Amoris laetitia"? Nie ma innych interpretacji

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Sobota, 9 grudnia 2017, godz. 09:00
To nie przypadek, że jako właściwy sposób odczytania i wprowadzania w życie Kościoła adhortacji "Amoris laetitia" wskazywane jest dzieło lokalnych biskupów, a nie tekst opracowany przez którąś z watykańskich dykasterii.
więcej

Wybijmy to sobie z głowy raz na zawsze

ks. Mateusz Tarczyński
ks. Mateusz Tarczyński

Piątek, 8 grudnia 2017, godz. 08:00
Wybijmy sobie raz na zawsze z głowy to, że Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie! Zajmujemy się i zachwycamy sprawami i rzeczami przemijającymi, a umyka nam to, co wieczne.
więcej

Biblia według Cejrowskiego

Wojciech Żmudziński SJ
Czwartek, 7 grudnia 2017, godz. 08:00
Nic dziwnego, że nie rozumie Ewangelii. Nic dziwnego, że nie rozumie papieża Franciszka. Nic dziwnego, że jego nauczanie uważa za groźne. Stworzył sobie swoją religię, dla której nawet Ewangelia jest zagrożeniem.
więcej

Łaska, ​przez którą mdleje człowiek

Radosław Siewniak
Radosław Siewniak

Środa, 6 grudnia 2017, godz. 08:00
Zabrał mi całą rodzinę, a ja mam jeszcze wiele miłości do rozdania. Bóg mu przebaczył. Chciałabym go objąć, żeby wiedział, że moje wybaczenie też jest prawdziwe - powiedziała wdowa w czasie procesu sądowego.
więcej

To buduje w nas ludziach dobro

s. Małgorzata Chmielewska
Wtorek, 5 grudnia 2017, godz. 08:00
Problem w tym, że wymaga to żmudnej wytrwałości. Nie da się rzucić na fejsbuka, opublikować na youtubie. To walka w sercu.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook