Franciszek: nauczmy się bezinteresownie obdarzać potrzebujących

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 14:21
Do bezinteresownego miłowania i obdarzania potrzebujących, pozostawiania tego, co przemijające i podnoszenia na duchu strapionych zachęcił Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w bazylice watykańskiej z okazji II Światowego Dnia Ubogich.
więcej

Franciszek: niech świadomość końca świata przypomina nam o naszej odpowiedzialności

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 13:19
Niech stwierdzenie naszej przygodności na ziemi i naszych ograniczeń nie sprawia pogrążenia nas w lęku, ale przypomina nam o naszej odpowiedzialności za samych siebie, za bliźnich i za cały świat - powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański".
więcej

Papież apeluje, by Dzień Ubogich prowadził do promocji miłosierdzia w społeczeństwie

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 12:14
Na znaczenie obchodzonego dzisiaj po raz drugi Światowego Dnia Ubogich dla promocji miłosierdzia w społeczeństwie wskazał Franciszek po modlitwie "Anioł Pański" i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa.
więcej

Poznań: dziś w katedrze będą się modlić za pierwszych władców Polski

PAP / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 10:43
Biskup Damian Bryl odprawi w niedzielę w poznańskiej katedrze mszę św. w intencji spoczywających w świątyni władców polskich z dynastii Piastów. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości złożą kwiaty przed sarkofagiem Mieszka I i Bolesława Chrobrego w Złotej Kaplicy.
więcej

Kraków: stół miejscem spotkania na II Światowym Dniu Ubogich

KAI / sz
Niedziela, 18 listopada 2018, godz. 09:37
Kilka tysięcy posiłków dziennie wydawanych jest w Namiocie Spotkań podczas obchodów 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Osoby potrzebujące na Małym Rynku mogły zakosztować m.in. kuchni żydowskiej i czeczeńskiej.
więcej

Zmarł ks. prof. Jan Dyduch, były rektor UP JPII. Miał 78 lat

KAI / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 21:15
W sobotę, 17 listopada 2018 r. w wieku 78 lat odszedł do Pana ks. prof. dr hab. Jan Maciej Dyduch. W latach 2004-2010 ks. inf. był rektorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
więcej

Zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja "Papież dla Ukrainy"

KAI / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 20:40
Na Ukrainie zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja pomocy humanitarnej "Papież dla Ukrainy". W jej ramach na pomoc ofiarom trwającej na wschodzie tego kraju wojnie przekazano 16 mln euro. Pieniądze te trafiły do osób najbardziej pokrzywdzonych.
więcej

Papież do niewidomych: najlepszą odpowiedzią na obojętność jest miłość

KAI / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 19:59
Najlepszą odpowiedzią, jaką można dać naszemu społeczeństwu, które niejednokrotnie spycha na margines osoby niepełnosprawne, jest broń miłości, ale nie ta fałszywa, cukierkowata, tylko ta prawdziwa, konktetna i pełna szacunku - to słowa Papieża skierowane do członków włoskiego Ruchu Apostolatu Niewidomych, którzy zostali przyjęci na audiencji z okazji 90. rocznicy jego powstania.
więcej

62-letnia kobieta została matką. W klinice w Albanii został jej wszczepiony cudzy embrion

KAI / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 18:16
Kobieta nigdy nie powinna czuć się stara. Nie ma idealnego wieku na rodzenie dzieci. Lekarze powiedzieli mi, że rodziłam jak 20-latka - wyznała po porodzie 62-letnia samotna rzymianka, która na starość postanowiła zostać matką. W klinice w Albanii został jej wszczepiony cudzy embrion.
więcej

Franciszek o Benedykcie: z pełną świadomością i odwagą patrzy na problemy naszych czasów

KAI / pk
Sobota, 17 listopada 2018, godz. 17:34
Cała posługa Josepha Ratzingera wyróżnia się silnym duchem eklezjalnym. Z pełną świadomością i odwagą patrzy on na problemy naszych czasów. A ze wsłuchiwania się w Pismo Święte w żywej tradycji Kościoła potrafi on zaczerpnąć mądrość niezbędną, by podjąć konstruktywny dialog ze współczesną kulturą. Tak mówił dziś Franciszek o Papieżu - Seniorze.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook