Trzech Magów z wyspy Ormuz?

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 7 stycznia 2013, godz. 12:16
Święto Trzech Króli może być okazją, by poznać historię mało znanej religii, jaką jest zaratustrianizm oraz podjąć z uczniami temat zarówno dialogu międzyreligijnego jak i doświadczeń młodzieży poszukującej szczerze Boga. Uczniowie podczas przerabianego tematu zrozumieją, że w każdej kulturze, i w każdej religii, jest jakieś ziarno zasiane przez Ducha Świętego, który niepokoi i zmusza człowieka do poszukiwania Prawdy.
więcej

O czym Bogu nie mówimy?

arrupe
Centrum Arrupe

Środa, 2 stycznia 2013, godz. 10:57
Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom, że modlitwa to nie tylko prośba lecz rozmowa z Bogiem o tym, czym żyjemy, co dobrego udało nam się zrobić i co sam Bóg chciałby od nas usłyszeć. Bogu na modlitwie można powiedzieć wszystko, zarówno wyżalić się jak i wyrazić swoją radość, błagać Boga i dziękować Mu.
więcej

Kiedy narodził się Jezus?

Katecheta
ks. Dariusz Dogonde
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, godz. 13:24
Narodziny Jezusa wyznaczają w naszym, powszechnie na świecie stosowanym, kalendarzu przełomowy punkt dzielący oś czasu na dwie części: przed narodzeniem Jezusa, okres zwany także "przed naszą/nową erą" ("p.n.e.") i po narodzeniu Jezusa, zwany czasem "naszej/nowej ery" ("n.e.").
więcej

Znaki prowadzące przez życie

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 5 listopada 2012, godz. 12:33
Proponowany pomysł jest propozycją wykorzystania metafory znaków drogowych do twórczej refleksji nad sobą. Celem metody jest zainspirowanie uczniów, by poniższe znaki odnieśli do swojego życia i wygenerowali w grupach jak najwięcej możliwych i konkretnych sytuacji, w których mogłyby mieć zastosowanie.
więcej

Trudne sytuacje są przesłaniem

arrupe
Centrum Arrupe

Wtorek, 2 października 2012, godz. 15:23
Celem proponowanej metody jest uświadomienie uczniom, że każda trudna sytuacja ma swoje pozytywne strony i jest nie tylko problemem do rozwiązania, ale przede wszystkim wyzwaniem, okazją. Ponadto trudne sytuacje niosą ze sobą jakieś istotne, wartościowe przesłanie.
więcej

Kartka z diariusza

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 28 września 2012, godz. 10:29
Poniższy pomysł na lekcję religii ma na celu zachęcenie uczniów do refleksji nad osobistą relacją z Bogiem. Aby ułatwić rozważanie, nauczyciel posługuje się metodą nauczania metaforycznego.
więcej

Czarny punkt

arrupe
Centrum Arrupe

Poniedziałek, 24 września 2012, godz. 10:56
Celem proponowanych zajęć jest uświadomienie uczniom, że łatwiej im przychodzi koncentrowanie się na własnych niedoskonałościach oraz dostrzeganie złych stron w postępowaniu innych niż zwracanie uwagi na to, co w nas i w innych wartościowe i dobre.
więcej

Wierzący czy wierny?

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 14 września 2012, godz. 15:35
Celem zajęć jest uświadomienie uczniom, że Kościół jest wspólnotą osób wiernych Chrystusowi a nie tylko wierzących w istnienie Boga a także lepsze zrozumienie postawy wierności w różnych relacjach i dziedzinach życia. Podjęcie również tematu wiary, która bez uczynków jest martwa.
więcej

Lekcja o panowaniu nad złością

arrupe
Centrum Arrupe

Środa, 9 maja 2012, godz. 12:29
Gdy złościmy się, często zaprzeczamy mówiąc: "wcale się nie złoszczę". Zwykle również i te słowa wypowiadamy ze złością. Mówimy "jestem spokojny, nie unoszę się" ale nasza twarz i nieraz całe nasze ciało mówi zupełnie co innego.
więcej

Lekcja o szczęściu

arrupe
Centrum Arrupe

Środa, 18 kwietnia 2012, godz. 10:52
Celem proponowanych zajęć jest stworzenie uczniom okazji do refleksji nad istotą szczęścia, które nie sprowadza się do zmysłowych przyjemności. Uczniowie przygotują dla kolegi, koleżanki, osoby bliskiej, zaproszenie do Nieba, w którym czeka na nich prawdziwe szczęście.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook