Przerób definicje na rebusy

arrupe
Wojciech Żmudziński SJ

Czwartek, 12 września 2013, godz. 12:27
Wzrokowcom łatwiej zapamiętać pomysłowe obrazki niż logiczne zdania. Zachęcam więc nauczycieli religii, aby wraz z uczniami przerobili definicje na rebusy. Pomoże to wielu uczniom w nauce i uczyni ją bardziej atrakcyjną.
więcej

Skuteczne auto-motywowanie

arrupe
Wojciech Żmudziński SJ

Wtorek, 3 września 2013, godz. 08:29
Celem zajęć, które można przeprowadzić na początku roku szkolnego, jest zwiększenie motywacji ucznia do nauki poprzez nauczenie go prowadzenia wewnętrznego dialogu. Dialog ten rozbudzi wyobraźnię ucznia, nauczy go stawiania sobie celów i umocni jego wolę do nauki. Poniższe pomysły mogą przydać się zarówno na lekcji religii jak i na godzinie do dyspozycji wychowawcy.
więcej

Heroizm w głoszeniu Ewangelii

arrupe
Centrum Arrupe

Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 10:20
Katecheza o św. Andrzeju Boboli z okazji 75-lecia jego kanonizacji.
więcej

Trzy modele przeżywania modlitwy

Jacek Olczyk SJ
Wtorek, 26 marca 2013, godz. 13:55
Celem lekcji jest poszerzenie rozumienia chrześcijańskiej modlitwy jako osobistego doświadczenia oraz wprowadzenie uczniów do szeregu spotkań na temat chrześcijańskiej modlitwy.
więcej

Bóg jest Pytaniem, nie odpowiedzią

arrupe
Centrum Arrupe

Wtorek, 26 lutego 2013, godz. 08:35
Wychowawca staje przed trudnym zadaniem towarzyszenia młodemu człowiekowi w odkrywaniu świata i nadawaniu znaczenia codziennym działaniom. Trudno nie ulec pokusie wskazywania palcem na gotowe odpowiedzi, gdy brakuje nam czasu i cierpliwości: "tak mówi Kościół, w naszej rodzinie zawsze tak było, przecież to jest oczywiste, tak się po prostu nie robi i koniec dyskusji".
więcej

By się dogadać, trzeba ćwiczyć

arrupe
Centrum Arrupe

Środa, 6 lutego 2013, godz. 13:23
Nie rozumiemy się, bo nie słuchamy się nawzajem. Zanim nasz rozmówca skończy mówić, to już mamy przygotowaną ripostę i nie staramy się zrozumieć, co tak naprawdę ma nam do powiedzenia.
więcej

Święty Paweł wybiera się w podróż

arrupe
Centrum Arrupe

Czwartek, 24 stycznia 2013, godz. 09:55
Celem proponowanej metody jest zapoznanie uczniów z nazwami miejsc, w których przebywał święty Paweł, głównie podczas swoich podróży apostolskich. Zajęcia realizowane w formie gry mogą posłużyć jako wprowadzenie uczniów do lekcji na temat historii życia świętego Pawła i jego podróży apostolskich.
więcej

Edukacyjny pożytek z gazet i czasopism

arrupe
Centrum Arrupe

Wtorek, 22 stycznia 2013, godz. 12:54
Niemal w każdym domu znajduje się wiele starych czasopism i przeczytanych gazet. Zanim oddamy je na makulaturę, pomyślmy jak możemy je wykorzystać na lekcji. Proponowane pomysły pochodzą z konspektów lekcji Wojciecha Żmudzińskiego SJ przeznaczonych dla uczniów klas gimnazjalnych i licealnych.
więcej

Chrzest Jezusa w trzech obrazach

arrupe
Centrum Arrupe

Piątek, 11 stycznia 2013, godz. 08:01
Jezus przychodzi nad Jordan, by prosić Jana o chrzest. Oczekiwany przez Chrzciciela sędzia sprawiedliwy, który miał chrzcić Duchem Świętym i ogniem prezentuje się jako uniżony sługa i nalega, by Jan zanurzył Go w wodzie tak, jak wszystkich. Jan jest zdziwiony, że Bóg nie przysłał Mesjasza jako sędziego wzbudzającego w ludziach lęk lecz jako pokornego sługę.
więcej

Czas wolny czasem straconym?

arrupe
Centrum Arrupe

Środa, 9 stycznia 2013, godz. 07:35
Celem zajęć jest uświadomienie uczniom jak często tracą czas oraz zachęcenie ich do takiego planowania wolnego czasu, aby mogli doświadczyć satysfakcji z tego co robią w czasie wolnym od nauki. Dodatkowo, zachęcenie uczniów do twórczego wykorzystania wolnych chwil i ćwiczenia postawy asertywnej, która może być w tym pomocna.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook