Abp Grzegorz Ryś o podziałach w Polsce

(fot. Archidiecezja Łódzka)

"Wszyscy mamy takie poczucie, że zabrnęliśmy gdzieś tak daleko, że już nikt nie wie, jak z tego wybrnąć. Wszyscy chodzimy do tych samych kościołów, wszyscy wielbimy tego samego Pana" - mówi abp Ryś. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 00:29:48 | 2019-08-19
"Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej"

Oceń 74 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:43:41 | 2019-08-18
Niestety, ale nie zgadzam się z biskupem Rysiem. To, że społeczeństwo jest podzielone i jedni popierają rząd, a drudzy opozycję to sprawa normalna. Ale to, że Kościół ustami swoich hierarchów szczuje, dzieli i podjudza jednych na drugich mówiąc o jakimś "ideologicznym potopie" i "zarazie", to jest już wybór i decyzja biskupów. Gdyby Kościół w Polsce głosił prawdziwą nauke i wiarę, to by łączył, a nie dzielił.

Oceń 16 160 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

w.gedymin 20:39:38 | 2019-08-18
Abp Gądecki powiedział parę lat temu, że nigdy nie było tak dobrych stosunków państwa i Kościoła. Światowe Dni Młodzieży dodatkowo zamknęły usta polskim hierarchom na zło czynione przez katolików trzymających władzę. Za cenę pomocy w organizacji wydarzenia sprzedali prawdę i przyzwoitość. A jak weszli do szamba to nie mają odwagi z niego wyjść tylko szukają pokrętnych usprawiedliwień.
Ilu biskupów głośno protestowało przeciwko słowom "naszego skarbu narodowego" o Polakach drugiej kategorii?

Oceń 16 163 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?