"Potrzebujemy twojego światła!" Weź udział w konkursie "Okulary ks. Kaczkowskiego"

"Ta nagroda jest sposobem, by mocno rozświetlić gwiazdozbiory, które będą prowadzić ludzi w niełatwych czasach" - mówi Przemysław Staroń, jeden z jurorów nagrody "Okulary ks. Kaczkowskiego". Na czym polega konkurs i kto może wziąć udział?

 

"Jeśli masz w sobie moc czynienia dobra, nie ma sensu, żebyś się bał i miał skrupuły - potrzebujemy twojego światła! Ten świat tego wymaga" - zachęca Nauczyciel Roku 2018. - "Jeżeli cały czas będziesz się obawiał, że moze się nie nadajesz, że nie jesteś wystarczająco dobry czy dobra, życie będzie po prostu uciekało, a niejedna osoba, która nie ma takiech skrupułów, będzie wykorzystywała audytorium i szerzyła pato-treści."

 

Jak można podjąć wyzwanie i "rozświetlić gwiazdozbiory"? Jeśli znasz osobę, grupę lub instytucję, która z pasją i zaangażowaniem - a często tez wbrew okolicznościom - działa na rzecz drugiego człowieka, zgłoś ją do nagrody "Okulary ks. Kaczkowskiego"! Możesz to zrobić TUTAJ. Nominować można osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy z Polski i z zagranicy.

 

Posłuchaj, co jeszcze mówi Przemysław Staroń:

 

 

Skąd pomysł na "Okulary ks. Kaczkowskiego"?

 

"Jesteśmy rodziną i przyjaciółmi Księdza Jana Kaczkowskiego, człowieka, który żył i chorował w wyjątkowy sposób, kochając ludzi, wykorzystując wiedzę naukową i doświadczenie własnej choroby do wprowadzania nowych standardów komunikacji z pacjentem" - piszą organizatorzy z Fundacji ks. Jana Kaczkowskiego. - "Zainspirowani życiem i pracą Księdza Jana Kaczkowskiego stworzyliśmy Nagrodę, której celem jest wyróżnienie wyjątkowych ludzi, odważnie i bezkompromisowo walczących o godność, równość i personalistyczne podejście do drugiego człowieka. Wbrew wszystkiemu, nie widząc przeszkód - zgodnie z ideami naszego patrona - Księdza Jana."

 

Przebieg konkursu

 

Zgłoszenia kandydatur przyjmowane są od 15 maja do 15 lipca. W II etapie (15 lipca - 15 sierpnia) Kapituła wybierze 10 nominowanych do Nagrod. Później, w III etapie (1 września - 15 września) potrwają prace nad wyłonieniem trzech Finalistów, a 20 września odbędzie się Gala, w trakcie której poznamy laureata Nagrody.

 

Kto wybiera nominowanych?

 

W Kapitule konkursu zasiadają: Helena i Józef Kaczkowscy - rodzice ks. Jana, prof. Jerzy Stuhr, ks. Mieczysław Puzewicz - współzałożyciel Centrum Wolontariatu w Lublinie, Piotr Żyłka - redaktor naczelny DEON.pl, Kapsyda Kobro-Okołowicz - była szefowa fundacji Rak'n'Roll, działaczka społeczna, Przemysław Staroń - Nauczyciel Roku 2018, Katarzyna Olubińska - dziennikarka TVN, Katarzyna Jabłońska - redaktorka kwartalnika “Więź" i Jurek Płonka - pierwszy niewidomy Polak, kóry zdobył Mont Blanc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?